У пошуках виходу

Учора провідні державні мужі (й одна жона) шукали виходу з тієї ситуації, яка склалася в країні після демаршу державного секретаря Олександра Зінченка. Як стало відомо «УМ», «зустріч у верхах» проводилася в вузькому колі, за участю Президента, Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, Голови ВР Володимира Литвина, кількох міністрів, секретаря РНБО Петра Порошенка, першого помічника Президента Олександра Третьякова та лідера фракції «Наша Україна» Миколи Мартиненка. Останні троє, нагадаємо, є основними мішенями критики, яка зійшла позавчора з вуст пана Зінченка. Основною темою розмови стало те, як не допустити ескалації конфліктів у владних коридорах.

Напіврозпад парламенту

Напіврозпад парламенту

Новий політичний сезон, який завершиться парламентськими виборами 26 березня наступного року, стартував. Саме його відкриття, як зазначив у своєму «вступному слові» Голова Верховної Ради Володимир Литвин, ознаменував початок нової, останньої передвиборчої сесії ВР. Як завжди, красиво й «нейтрально» оцінивши ситуацію і розставивши дороговкази (через що дехто з парламентаріїв у кулуарах розцінив цю промову як елемент власної виборчої кампанії), спікер назвав цей етап «найвідповідальнішим у нашій новітній історії і в діяльності Верховної Ради», нагадав нардепам, що парламент «має насамперед відповідально представляти народ і суспільство, а вже потім владу».

Копійчані сварки

Копійчані сварки

Кинута «в саму гущу» бомба позавчорашньої заяви уже екс-державного секретаря Олександра Зінченка збурила політикум, наче ураган «Катріна». Одразу слід зауважити, що час для викриття паном держсеком діянь деяких людей із президентського оточення був обраний наче навмисно: не минулого тижня, коли ще тривали умовні політичні «канікули», і не наступного, не у день початку сесії ВР (тоді б це не було «подією дня номер один»), а саме напередодні відновлення парламентських засідань. Відтак учора «під куполом» про Зінченка та спричинену його позицією кризу фактично тільки й говорили. І не лише «під куполом»...

Молотьба і боротьба

Молотьба і боротьба

Учора близько двох тисяч прихильників Соціалістичної партії провели мітинг перед Будинком уряду під гаслами «Захистимо українське». Вони виступали проти політики Кабміну в агропромисловому комплексі, зокрема проти завезення в Україну імпортного цукру-сирцю та перекосів на ринку зерна.

Тпру, «ТУ»...

Тпру, «ТУ»...

Лідерові «Трудової України» Валерію Коновалюку не вдалося вивести з глибокої кризи партію, покинуту свого часу екс-керівником виборчого штабу Віктора Януковича Сергієм Тигіпком. Навіть навпаки: наступник лідера побив горщики з кількома старожилами «ТУ», через що «трудовики» впали в ще більший маргінес. Відтак представниця президії Олександра Кужель в інтерв'ю телеканалу «1+1» заявила: «Якби я знала, кого привела (в партію), я краще б з'їла своє вухо».

Пішов держсек, невільник честі

Пішов держсек, невільник честі

У п'ятницю прес-служба Олександра Зінченка повідомила, що він подав у відставку з посади державного секретаря. Віза Президента не забарилася — Віктор Ющенко задовольнив прохання глави своєї адміністрації про звільнення того ж вечора. Фактично ця відставка стала першою у верхах нової української влади. Нагадаємо також, що раніше у двох схожих випадках — із мінстром юстиції Романом Зваричем та віце-прем'єром Романом Безсмертним — глава держави наполягав на продовженні роботи. Із Зінченком «роману» не вийшло.

Про еротику, більшість і бюджет

Головною темою вчорашньої розмови Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з журналістами стала приватизація Нікопольського феросплавного. Водночас Прем'єрка зробила ще кілька цікавих заяв. Наприклад, прокоментувала факт зйомок у Росії еротичного (відверто знущального за змістом) фільму «Юлія». Його, нагадаємо, спродюсував скандальний член скандальної ЛДПР пан Митрофанов. «Мені здається, — зазначила Юлія Володимирівна, — що на такі речі здатні люди, які можуть тільки фантазувати про якийсь секс, а в житті ні на що не здатні». Відтак, вважає Прем'єр, «таким людям треба простити».

У критиці броду немає

У критиці броду немає

Михайло Бродський — не лише вельми колоритний, а й вельми непередбачуваний політик. Тому особисто знайомі з Михайлом Юрійовичем люди знають, що від нього можна чекати чого завгодно: дуже вже колишній лідер саморозпущеного «Яблука», а нині — заступник голови партії «Батьківщина» і ще донедавна радник Прем'єр-міністра емоційний і запальний. Однак заява, яку Бродський зробив позавчора у вечірньому ефірі «5-го каналу», здивувала навіть його найближче оточення. Принаймні дехто з друзів і соратників пана Михайла запевняв «УМ», що ще за півгодини до ефіру жодних намірів говорити щось подібне Бродський не мав або принаймні їх не афішував.