Творча енергоефективність

Творча енергоефективність

Квіти й іграшки з по–ліетиленових мішечків, скриньки зі старих листівок та коробок із–під цукерок, декоративні панно із пластикового посуду та пляшок… Виявляється, увесь той непотріб, що ми кожного дня викидаємо до сміттєвого відра може стати матеріалом для творчості й бурхливої фантазії! Переконатися в цьому довелося на виставці дитячих робіт в Українському домі, що була створена за підсумками конкурсу «Діти за чисту енергію». Його вже третій рік поспіль проводить Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів. Цього разу в конкурсі взяло участь близько двох тисяч талановитих дітей з усієї України, які прислали до Києва свої малюнки, вірші та вироби з вторинних ресурсів.

Міністр із «фалічним комплексом»

Минулого тижня просто з трибуни Верховної Ради народний депутат Віктор Таран відправив до Генпрокуратури запит щодо висловлювань міністра освіти Дмитра Табачника. «Кожна влада на шляху до диктатури традиційно починає воювати з письменниками, — каже депутат–БЮТiвець. — Марію Матіос почали переслідувати нібито за невдале порівняння — меморіального комплексу із фалічним символом (йдеться про обеліск у столичному парку Слави. — Ред.). Але справжня причина в тому, що вона є глибоко національна українська письменниця, що вона проти диктатури і найбільша крамола, що, бачите, гарно писала про Юлію Тимошенко.

Під Табачником захиталося крісло

Міністр освіти, який не дає сумувати ні громадськості, ні політикам, укотре потрапив під депутатські багнети. Голова партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко з трибуни Верховної Ради закликав учора Віктора Януковича відправити у відставку головного освітянина країни. Як зазначає народний депутат, практично в усіх сферах освіти зараз відбуваються сумнівні речі. «Повернули 11–річку в школи, а підручників нових не зробили, з програмами казна–що відбувається, грошей педагогам більше не дали, — каже Кириленко. — Дошкільну освіту зробили обов’язковою. Але дитсадків більше не стало. Збільшили зарплату працівникам дитсадків? Ні, як і було. Меншим стало на них навантаження? Та ні. Я вже не кажу про навчальні посібники, спеціальні програми у зв’язку з обов’язковістю дошкільної освіти і так далі. Нічого цього Міносвіти на чолі з Табачником не робить і робити не хоче».

Дав диплом, дай і роботу

Досі у вітчизняних вишів була одна турбота — навчити студента та видати йому диплом. Тепер же йому доведеться ще й дбати про працевлаштування своїх «кадрів». Принаймні до цього має намір зобов’язати університети Міністерство освіти та науки. Наразі відомство підготувало проект «Типового положення про підрозділ вищого навчального закладу щодо сприяння працевлаштуванню студентів і випускників», яке висунуто на громадське обговорення. Згідно з цим проектом, в усіх вишах мають створити спеціальні підрозділи, які допомагатимуть влаштуватися на роботу студентам і випускникам.

Світ тримається на тих, хто віддає

Світ тримається на тих, хто віддає

«Я знаю, що життя людини безцінне. Але життя мого сина має цілком конкретну ціну — 80 тисяч доларів. Відчуваю повне безсилля від того, що не можу його купити своїй дитині». Ці повні відчаю слова написав на сайті donor.org.ua батько хлопчика, хворого на рак. Схожих прохань про допомогу там безліч. Але часто ми гадаємо, що 10 гривень, які можемо виділити зі свого бюджету, це копійки. І помиляємося, бо часто саме цих копійок банально не вистачає на шприци... Приводом згадати, що всі ми люди, здатні співчувати і допомагати ближньому, став Тиждень благодійностi, що розпочався в понеділок і триватиме до дня святого Миколая. І якраз сьогодні в столичному Будинку вчителя розпочнеться I Національний конгрес «Благодійна Україна», на якому представники доброчинних організацій будуть обговорювати проблеми, які стримують ефективну діяльність благодійних організацій, ділитися досвідом і міркувати, як наше суспільство зробити милосерднішим. Про це сьогодні на сторінках «УМ» розповідають і самі благодійники.

Порядні люди, тільки трохи п’яні

Наші співвітчизники знову оскандалилися в німецькому аеропорту. Як повідомляє прес–служба МЗС, українську делегацію у складі 59 осіб не допустили на борт літака у Франкфурті–на–Майні, бо її члени перебували у стані алкогольного сп’яніння. «Ми зв’язалися з Генконсульством у Франкфурті, зв’язалися з поліцейським відділком в аеропорту.

Студента замовляли?

До 5 грудня на сайтах усіх вищих навчальних закладів мають бути вивішені умови вступу саме до цих університетів. Там детально має бути розписано, тести з яких дисциплін знадобляться абітурієнтові для вступу на той чи інший факультет, які документи потрібні та за що старшокласник може отримати додаткові бали. Про це вчора на прес–конференції в «ІМК» розповів директор Департаменту вищої освіти МОН Ярослав Болюбаш. За словами представника міністерства, вступна кампанія пройшла без особливих ексцесів. Про це свідчить і той факт, що на «гарячу» лінію МОН надійшло вдвічі менше скарг і звернень, ніж попереднього року. Тож чиновник сподівається, що й вступна кампанія–2011 буде успішною й організованою. Принаймні в нових правилах вступу вже передбачено електронний прийом документів (це дозволить уникнути черг), а термін подачі документів з 15 днів збільшено до місяця.

«Де ваш рецептик?»

«Де ваш рецептик?»

Уже з наступного тижня прийти в аптеку й вільно купити антибіотики чи знеболювальне буде неможливо. З 1 грудня 70% ліків продаватимуть тільки за рецептами, повідомляє «ТСН» (безрецептурні препарати, як і раніше, можна буде придбати в аптечних мережах без лікарської виписки). У такий спосіб українців привчатимуть лікуватися у медиків, а не в колег, сусідок, аптекарів чи телевізора... До речі, продаж рецептурних лікарських засобів з аптечних кіосків буде заборонено — по них доведеться йти до великої аптеки. Також у рецептах писатимуть тільки діючу речовину, а не комерційну назву конкретного препарату. Начебто з метою, щоб пацієнт мав вибір — придбати дорожчий чи дешевший препарат. Але цій благородній меті чомусь не раді ні пацієнти, про яких дбає МОЗ, ні самі лікарі.

Минули літа молодії...

Якщо вам 30—35 років і ви все ще вважаєте себе молодою людиною — готуйтеся до змін. Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту планує зменшити вік молодої людини одразу на 11 років. У новому році планується оприлюднити Стратегію розвитку молодіжної політики, в якій передбачаються такі зміни, повідомляє ІМК. «У Європі молоддю вважаються люди до 24 років. У нас було 28 років, а потім віковий ценз збільшили, коли стали видавати кредити на житло молодим сім’ям, тому що, за стати­стикою, більшість дітей народжується не до 28 років, а до 35», — пояснює заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова. Наразі в міністерстві ще дискутують — зменшувати вік молодої людини до 29 чи до 24 років. У міністер­стві пояснюють, що слід розрізняти поняття «молода людина» і «молода сім’я», натякаючи, що молоді сім’ї й надалі зможуть отримувати пільгові кредити. Але ж одинокі люди цю можливість втратять!

Скасуйте пенсійні привілеї!

Політична партія «Наша Україна» вимагає від Президента провести справедливу пенсійну реформу, яка дозволить вирішити проблему зростаючого дефіциту Пенсійного фонду й при цьому відповідатиме інтересам громадян країни. «Ми виступаємо проти намірів уряду Азарова звести «пенсійне реформування» до підвищення пенсійного віку для жінок та пенсійних відрахувань малих підприємців, — заявив голова політради партії Валентин Наливайченко. — Прикриваючись вимогами МВФ та величезним дефіцитом Пенсійного фонду, який сягнув 60 млрд. грн., влада фактично перекладає проблему браку коштів на плечі найменш соціально захищених громадян». За словами Наливайченка, у чинної влади немає професійного підходу до вирішення пенсійних проб­лем, вона не бажає обмежити свої чиновницькі привілеї, які особливо несправедливі в пенсійній сфері.