Молитва українською

Правити службу Божу не церковно–слов’янською, а українською мовою вирiшили церкви УПЦ МП у чотирьох селах Монастирищенського району — Дібрівцях, Тарнаві, Халаїдовому та Терлиці. З таким проханням звернулися до владики Уманського і Звенигородського Пантелеймона мiсцевi мешканцi. Під зверненням підписалися майже півтори сотні вірян.

Черкаси вже без Одарича

Учора на позачерговій сесії Черкаської міськради основним питанням порядку денного була недовіра міському голові Сергію Одаричу. Після обміну люб’язностями між прихильниками мера та його противниками, як це водиться, коли йде двобій за владу, депутати взялися за бюлетені. У голосуванні щодо «імпічменту» взяли участь 43 депутати. «Сорок проголосували «за» [відставку], один — проти, один бюлетень виявився зіпсованим. Рішення прийнято!» — оголосив результати голова лічильної комісії Артур Савін. Голосування знову об’єднало фракції Партії регіонів, «Батьківщини», «Фронту змін» та ін.

Наступ на храм

Наступ на храм

У середу, коли закінчилася служба і у Свято–Володимирській церкві залишилося небагато вірян i настоятель, тридцять дужих хлопців увірвалися до храму і буквально виштовхали всіх на вулицю. Молодики повісили на церкві замок та банер, який повідомляв, що «починається ремонт, бо зруйнована підлога». Після цього рейдери одягли будівельні жилети й сказали всім, що вони тут робитимуть ремонт. Поводилися вони дуже нахабно. Один із «будівельників» навіть зняв штани й показав ошелешеним прихожанам, серед яких були й діти, голу дупу.

Імпічмент над головою

Після того як депутати Черкаської міськради дружно (в тому числі й чотири «вільні демократи» — колеги по партії мера Сергія Одарича) проголосували за відставку виконавчого комітету на чолі з міським головою та трьома його заступниками, місто охопила політична лихоманка. Причому щодень потужніша.

Село «пiд наглядом»

Камери відеоспостереження встановили в селі Свидівок Черкаського району майже рік тому з ініціативи тамтешньої сільської ради і її коштом. Із часом у дієвості такого відеоспостереження переконалися не тільки мешканці, а й дільничний інспектор. «Село — як на долоні. Адже камери стоять у найбільш людних місцях, зокрема, біля Будинку культури, сільської ради, дитячого садка, на перехресті центральної вулиці Шевченка та Партизанської», — розповів «УМ» дільничний інспектор Дмитро Мегаленко. Відео з усіх камер «стікається» у кабінет дільничного, там же зберігається й архів записів.

«А братія мовчить собі, витріщивши очі!»

«А братія мовчить собі, витріщивши очі!»

Минулих вихідних на Черкащині традиційно вшановували борців за волю України — Богдана Хмельницького, Максима Залізняка та отамана гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупаку. У селах Медведівці, Івківцях, Мельниках та на хуторі Буда було особливо велелюдно — тут зібралося більше двох тисяч патріотів з усієї України. Правда, не обійшлося і без «засланих козачків». Ще перед початком меморіального мітингу в Мельниках до учасників зібрання приєдналися невідомі з прапорами Партії регіонів, викликавши загальне обурення. Сині прапори «регіоналів» майоріли буквально мить, бо люди одразу кинулися їх зривати, поламавши заодно й держаки. Усе це відбулося під загальне скандування: «Банду геть!»

«Зелений змiй» пiдганяв

У суботу в місті Сміла міліціонер скоїв смертельну дорожньо–транспортну пригоду. Він так летів вечірнім містом, що переїхав пішохода. Від отриманих важких травм 29–річний чоловік помер на місці. «О 21–й годині міліціонер зі своїм колегою їхав на автомобілі Mitsubishi Lancer. Як свідчать очевидці, авто рухалося зі швидкістю 100 кілометрів на годину», — розповів «УМ» заступник прокурора в Черкаській області Олег Шмаков.

Холодний Яр кличе

У ці вихідні в холодноярських селах — Медведівці, Івківцях, Мельниках та на хуторі Буда — відбудеться вшанування борців за волю України. Звідусюди до Чигиринського району з’їдуться українці, яких кличе Холодний Яр, аби вклонитися героїзму уродженців цих країв — гетьману Богдану Хмельницькому, керівнику гайдамацького повстання 1768 року Максиму Залізняку та отаману полку гайдамаків Холодного Яру в 1920–х Василю Чучупаці.

Цвіте і пахне

Цвіте і пахне

Чотири роки знадобилося науковцям Національного дендрологічного парку «Софіївка», аби створити в Умані один iз найбільших в Україні бузкових садів. Як розповідають працівники дендропарку, вже у травні вони очікують, що це диво природи розквітне і буде радувати численних туристів своєю неймовірною красою та п’янким ароматом.

«Є думка призначити сюди Олєчку!»

«Є думка призначити сюди Олєчку!»

У Черкасах — культурний скандал: виконувачем обов’язків керівника обласної філармонії, де працюють народні та заслужені артисти України, в тому числі й славнозвісний Черкаський народний хор, обласна влада призначила 23–річну Ольгу Сисоєву.