«У нашому варіанті про вплив російської літератури не йшлося»

«У нашому варіанті про вплив російської літератури не йшлося»

Уже кілька тижнів затверджена Міністерством освіти і науки Концепція літературної освіти непокоїть і вчителів, і школярів, і ЗМІ. То з’являлася інформація про те, що, згідно з документом, російську літературу виведуть в окремий курс, то про те, що зі шкільної програми вилучили Ліну Костенко.

Чого ж чекати учням після затвердження Концепції? Про фальсифікації в МОНі та про «стиснутий» курс української літератури у старших класах «УМ» поспілкувалася з одним із розробників цього документа — завідувачем відділу давньої української літератури Національної академії наук Миколою Матвійовичем Сулимою.

«Вписали» «вплив Росії»

В остаточному варіанті Концепції літературної освіти, ініційованому Міністерством освіти і науки України у зв’язку з відмовою від 12–річної освіти в загальноосвітніх закладах, з’явилися деякі тези, які не вносив жоден із розробників цього документа.

«Елітна» п’ятирічка

«Елітна» п’ятирічка

Шостого лютого мине п’ять років із того дня, як стало зрозуміло, що група з 14 компаній «Еліта–Центр» — хитро продумана афера, а її організатори — послідовники напівлітературного героя Остапа Бендера та ще не забутого директора «МММ» Льоні Голубкова.

Суди, мітинги й голодування — все це пройшли ошукані інвестори, які сподівалися отримати омріяні квадратні метри столичного житла, а натомість стали жертвами будівельного «гоп–стопу».

Наприкінці минулого року ці люди отримали добру звістку — депутати Київради під тиском активістів прийняли рішення про забезпечення ошуканих житлом. Про велику аферу і першу 31–квартирну «ластівку» для інвесторів — у матеріалі «УМ».

Підземні знахідки

Підземні знахідки

Як довго існує бюро знахідок при «підземці» — не знає ні його старший комірник Тамара Андріївна Колч, ні прес–служба КП «Київський метрополітен». Працівники–старожили теж достеменно про це сказати не можуть, тільки зауважують, що «дуже давно». А про те, що така служба взагалі існує, і розташована вона на станції «Нивки», знає дуже незначна кількість користувачів метро.

Однак щодня з восьмої ранку до восьмої вечора Тамара Андріївна в активній роботі: то їй телефонують — капюшони і шапки шукають, то пані Тамара сама набирає номери з телефонної книжки знайденого мобільного, шукаючи господаря. А все тому, що, «виходячи з вагонів, не забувайте свої речі», очевидно, треба оголошувати щохвилини.

Підприємці повертаються

Підприємці повертаються

Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу з учорашнього дня оголосила початок безстрокового страйку, висунувши у листі до очільника держави шість вимог, невиконання яких можуть спровокувати гострий масовий протест підприємців по всій Україні. На думку членів Асамблеї, Державна податкова служба застосовує процедури перевірок, які суперечать не тільки діючому законодавству, а й взагалі здоровому глузду, а  Кабінет Міністрів, усупереч вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», не робить навіть спроб організувати відстеження результативності цього документа.

Транспортне «ельдорадо» триває

Повідомлення прес–служби Київського метрополітену про те, що з 28 січня пенсіонерам та інвалідам доведеться платити за проїзд у «підземці», активно спростовує міська влада. «Заяви про те, що люди пенсійного віку та інваліди не будуть безплатно користуватися метрополітеном, не відповідають дійсності», — процитувала слова Олександра Попова прес–служба, щойно повідомлення про платний проїзд для пільговиків облетіло всі ЗМІ. Більше того — на офіційному порталі Київської влади запевнили: «Пільги щодо без­оплатного проїзду в метрополітені пенсіонерам та інвалідам, які не мають права на цю пільгу відповідно до чинного законодавства, надалі будуть забезпечені завдяки програмі «Турбота. Назустріч людям» як додатковий соціальний захист».

«Український дух завжди витає на цьому полі»

«Український дух завжди витає на цьому полі»

У суботу на Чернігівщину, до меморіалу Героїв Крут, з'їхалося більше тисячі людей. Представники політичних партій, громадських та козацьких організацій прибули на щорічну акцію вшанування подвигу юних патріотів, що стали на захист Української держави від більшовицької навали.

Газова атака

Газова атака

Із настанням зими рівень забрудненості повітря у столиці помітно знизився. Це засвідчили спостереження Центральної геофізичної обсерваторії і гідрометеослужби України.

Буде центр — без базару!

Буде центр — без базару!

Знести господарський ринок і «незначну кількість» торговельних рядів книжкової «Петрівки» та побудувати на їхньому місці величезний торговельний центр — такі плани виношує керівництво ТОВ «Книжковий ринок».