«Дістала» вода

Унаслідок великих опадів протягом останніх днів піднявся рівень води в річках Прикарпаття на 1–1,5 метри. Підтоплено більше десяти сіл, проте місцеві мешканці відмовляються від евакуації — рятувальникам доводиться працювати «за ситуацією». Наразі гідрологи фіксують зниження рівня води у верхів’ях річок. Утім хвилюватися наразі доводиться мешканцям рівнинних районів області — хвиля «великої води» досягла міста Тисмениця. Тут очікується подальше підняття рівня води.

Армія в борг

Причиною кардинального рішення про «відімкнення світла» навіть тим військовим частинам, що несуть бойове чергування, стали борги за спожиту електроенергію, повідомляє УНІАН. За інформацією прес–служби ВАТ «Запоріжжяобленерго», на початок жовтня 2008 року сума боргу сягнула 9 мільйонів гривень.

До земляків, у Старошведівку

Літак із монаршими особами приземлився в аеропорту Миколаєва у четвер 2 жовтня. Проте королівський кортеж не затримався у місті й відразу рушив до сусідньої Херсонської області, де в невеличкому селі мешкають етнічні шведи. Ще 220 років тому у Зміївці (колишня назва — Старошведівка) з’явились перші поселенці з балтійського острова Даго, яких російська цариця Катерина ІІ переселила в Таврію. Місцеві шведи у побуті досі користуються рідною, старошведською, мовою. До речі, в сучасній Швеції цієї мови вже не розуміють. У селі нині мешкає 108 нащадків рудобородих варягів, а загалом тут живуть представники 14 націй.

Усі хочуть в Україну

Усі хочуть в Україну

Серед основних причин складної ситуації на західному кордоні в Державній прикордонній службі України називають значне зростання інтенсивності пасажиро–транспортного потоку — подекуди втричі. Пропускний пункт «Ягодин» на українсько–польському кордоні розрахований на пропуск 250 вантажівок впродовж доби, але митники й так перевищують план і оформляють понад 600 одиниць транспорту за 24 години. Попри це з польського боку кордону на в’їзді в Україну вже накопичилось понад 350 вантажівок, а довжина черги сягає сім кілометрів.

Гуляй, солдате!

На 1 жовтня, згідно з указом Президента, було призначено початок проведення осіннього призову юнаків до ЗСУ. Проте уряд указ не підписав. Невідомо, що стало причиною халатності: можливо, нинішня політична ситуація — є важливіші справи, а може, уряд на чолі з Юлією Тимошенко таким чином вирішив прискорити процес переходу на контрактну армію.

Осінній синдром: жовте листя і жовтяниця

Хвороба, що має понад 13 форм та підвидів, вражає печінку й передається від людини до людини при недотриманні елементарних правил гігієни. Наразі йдеться про найлегший і водночас найпоширеніший різновид гепатиту. Хвороба Боткіна — так інакше медики класифікують захворювання на гепатит А. З підозрою на ураження саме такою його формою у центральну лікарню міста Коростень госпіталізовано шістьох учнів місцевої школи №13, разом із ними на лікарняне ліжко потрапила й учителька. Також лікарі продіагностували двадцятьох однолітків і однокласників хворих — так звану групу ризику. Враховуючи попередні результати обстежень та перебіг хвороби, лікарі радять не хвилюватись та не робити передчасних висновків.

«Толстой» на дні

У суботу вранці неподалік берегів Болгарії затонув суховантаж з громадянами України. Внаслідок сильного, як для Чорного моря, шторму (сила вітру становила 12–17 метрів на секунду, висота хвилі — 1,2—2 метри) зазнало аварії судно «Толстой». Незважаючи на промовисту назву теплоходу, встановлено, що судно належить американській компанії Pegasus Shipping Co, яке йшло під прапорами Північної Кореї, проте екіпаж виявився слов’янським: на борту перебувало дев’ять українців та капітан–росіянин. Судно вийшло з російського порту Ростова–на–Дону 18 вересня, завантажене металобрухтом загальною вагою 2 тисячі 586 тонн. Кінцевим місцем призначення зазначався турецький порт Немрут.

Оцінити й допомогти

Оцінити й допомогти

Як повідомили «УМ» у розміщеному в школі №17, неподалік злощасної будівлі, оперативному штабі з питань ліквідації наслідків трагедії, наразі відселено 107 мешканців із під’їзду, що зазнав руйнувань внаслідок позавчорашнього вибуху газу. Органами місцевої влади вирішується питання про подальше відновлення і введення в експлуатацію зруйнованого крила будинку. Думають і про визначення розміру грошових компенсацій для постраждалих. Нагадаємо, що семеро постраждалих від вибуху ще перебувають у лікарнях.

Руйнівник ховався в конфорці

Трагедія сталась надвечір вівторка, 23 вересня. Близько 20.25 у багатоповерхівці на вулиці Самбірській, 102, пролунав потужний вибух, який майже повністю зруйнував чотири квартири. Відразу потому на місце події прибули підрозділи МНС. Рятувальникам удалось витягнути зі зруйнованих квартир вісьмох людей, з яких двоє — діти 1995 та 2008 років народження. Дорогою до лікарні одна з постраждалих — 33–річна жінка — померла.

Форс–мажор для батареї

Форс–мажор для батареї

Рішення про підключення до теплопостачання у випадку, коли необхідно розпочати обігрів до початку офіційного опалювального сезону, приймаються органами місцевого самоврядування за розпорядженням губернаторів, пояснюють «УМ» в обласних адміністраціях. Відтак місцеві ОДА мають надіслати головам райдержадміністрацій листи з рекомендаціями розпочати опалювальний сезон у дошкільних закладах та лікарнях у зв’язку з різким похолоданням. Проте реакцію чиновників на місцях важко назвати оперативною. Звіти про перелік підключених населених пунктів не рясніють географічними назвами.