Весна європейська. Бурхлива
Черговою гарячою точкою планети може стати… Європа. Як попереджає Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Європейському Союзу загрожує хвиля заворушень, подібних до «Арабської весни» у країнах Північної Африки.
Черговою гарячою точкою планети може стати… Європа. Як попереджає Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Європейському Союзу загрожує хвиля заворушень, подібних до «Арабської весни» у країнах Північної Африки.
Правила тютюнопаління змінюють не лише в Україні, а й у Євросоюзі, де й без того до курців ставляться значно жорсткіше, ніж іще донедавна у нас. Згідно з новою директивою Єврокомісії, яка набере чинності з 2014 року, розмір попередження про шкідливість паління на сигаретних пачках буде збільшено.
У Нью–Йорку, в своїй квартирі на Манхеттені, позавчора у віці 89 років помер відомий американський актор Чарльз Дернінг. У його творчому доробку — понад 100 фільмів і телесеріалів, хоча нашим глядачам він, мабуть, найбільше відомий за роллю закоханого в головну героїню (Дастіна Хоффмана) тата її подруги.
Переважна частина християнського світу вчора святкувала Різдво. Уперше це свято було внесено в церковний календар у IV сторіччі, і тоді ж було обрано символічну дату — 25 грудня, адже точна дата народження Ісуса не відома. Українська, Російська, Єрусалимська та деякі інші церкви досі відзначають Різдво 25 грудня за «старим стилем», тобто юліанським календарем — у григоріанському цій даті відповідає 7 січня.
Південна Корея вчора обирала президента. Посаду глави держави виборювали шестеро кандидатів, але реальними претендентами на перемогу були лише двоє з них. Підвищений інтерес до цих виборів спостерігався не лише в країні, а й в усьому світі, оскільки вперше в історії Південної Кореї найвищу державну посаду може посісти жінка. Йдеться про 60–річну Пак Кин Хе — доньку колишнього президента. Один рекорд вона вже побила — уперше жінка взяла участь у президентських перегонах.
Напередодні Різдва американський інститут досліджень громадської думки Pew Forum on Religion and Public Life оприлюднив результати свого традиційного щорічного дослідження, які свідчать: найбільшою релігійною групою світу залишаються християни. Послідовників Ісуса на планеті налічується 2,2 мільярда осіб.
Мешканці Філіппін досі не можуть отямитися після руйнівного тайфуну «Бофа», який на початку грудня пронісся над південними й центральними регіонами країни. Кількість жертв стихії станом на вчора зросла до 902, але 615 осіб і досі вважають зниклими безвісти. Ще 1947 людей отримали поранення, багато з них досі залишаються в лікарнях.
Президент Росії Володимир Путін учора в Георгіївській залі Кремля виголосив щорічне послання Федеральним зборам РФ. Замість запланованих 45 хвилин президентський спіч розтягнувся на півтори години. У першій частині глава держави заторкнув велику кількість соціально–економічних тем, не затримуючись надовго на жодній iз них. Путін говорив про досягнення влади в соціальній сфері, проблеми економіки, корупції, виховання молоді, а також про потребу національної єдності. І, зокрема, висловив упевненість, що «демографічна ситуація в Росії стабілізувалася». Стосовно економіки, ВВП визнав, що Росія залишається «в заручниках сировинних ринків інших країн», наголосивши: така сировинна модель економіки фактично вичерпана, тому від неї потрібно відмовлятися.
Транснаціональний банк HSBC, штабквартира якого розташована в Лондоні, заплатить у США рекордний в історії світової банківської системи штраф — 1,9 мільярда доларів. Як повідомляє БіБіСі, керівництво HSBC погодилося на це в рамках позасудової угоди у справі відмивання грошей для наркокартелів та країн, на які накладено американські санкції. На початку цього року банк визнав, що не має достатньо надійних інструментів контролю за такою діяльністю. Допущені фінансовою установою грубі порушення було виявлено в рамках розслідування, яке проводив Сенат США. Минулого місяця банк оголосив, що виділить 1,5 мільярда доларів на покриття видатків на виплату можливого штрафу. Як повідомляє газета «Уоллстріт джорнал», подробиці угоди оприлюднять сьогодні.
Минулої неділі у Румунії відбулися вибори до Нижньої та Верхньої (Сенату) палат парламенту. Згідно з екзит–полами та даними після підрахунку більшої частини бюлетенів, перемогу здобула лівоцентристська проурядова коаліція. «Соціально–ліберальний союз» прем’єра Віктора Понти здобув приблизно по 57% голосів в обох палатах і може розраховувати на створення однопартійної більшості у парламенті. Пропрезидентський союз «Права Румунія» підтримали приблизно 19% виборців. Третє місце з 13% посіла популістська Народна партія бізнесмена Дана Діаконеску. Активність виборців була дуже низькою як з огляду на сильні снігопади, так і через загальне розчарування румунів політикою та політиками.