Жертва. Олігархам чи справедливості?

— Я вітаю той крок і мужність Президента, який відправив уряд у відставку. Я хотів би, щоб він не тільки відправив уряд у відставку, а й зробив чистку в органах виконавчої влади і призначив людей, які сьогодні в цьому плані можуть працювати.

«Бог не фраєр. Він усе бачить...»

«Бог не фраєр. Він усе бачить...»

«Багатьох із вас я не знала близько до того, як ми зібралися в уряді». Про декого, слід гадати, думала дещо гірше, ніж виявилося насправді. А насправді — «багато хто був відкриттям у найкращому сенсі цього слова. Навіть якщо партійні інтереси роз'єднували, ви намагалися бути відповідальними за ті слова, які ми казали людям». Таким, із застиглими в горлі, але так і не викоченими з очей сльозами, було прощання Юлії Тимошенко з її «першим помаранчевим урядом, який за 7 місяців зміг зробити більше, ніж багато урядів за 14 років».

Президент Віктор Ющенко: Віднині я хочу бачити владу єдиною командою

Президент Віктор Ющенко: Віднині я хочу бачити владу єдиною командою

Коли я стояв 23 січня цього року на Майдані і проголошував свою інавгураційну промову, я говорив про те, що в Україні буде професійна влада, влада чесна, яка день і ніч працюватиме на інтереси українця і держави, влада, яка буде працювати однією командою, повторюю, чесно, відкрито і професійно.

Є держсек!

Є держсек!

Інтрига навколо звільненого Олександром Зінченком крісла держсекретаря України тривала недовго: вчора Президент відповідним указом призначив на цю посаду Олега Рибачука, іншим указом звільнивши його з посади віце-прем'єра з питань євроінтеграції.

У пошуках політичного «даху»

До 15 вересня залишається всього лише тиждень, а сесійних днів — і того менше, по суті всього лише два. Тому тим партіям, які прагнуть взяти безпосередню участь у виборчому процесі не тільки в ролі «кандидатів» на місце у Верховній Раді наступного скликання, а і в ролі учасників виборчих комісій, треба поспішати (як уже писала «УМ», саме до 15 вересня вони повинні утворити в парламенті партійні фракції). Першими «поспішили» «Народний союз «Наша Україна» і Народний рух: вони, як і передбачалося напередодні, вчора розділилися на дві окремі фракції. До фракції НРУ увійшло 14 колишніх членів фракції «Нашої України» (до речі, фракція НСНУ залишила за собою право на цю назву — так її можна іменувати скорочено). Очолив її колишній голова Апарату ВР В'ячеслав Коваль, який від імені двох фракцій зачитав з трибуни заяву про реорганізацію колишньої мегафракції «НУ».

За «резерв» відповіси...

Позавчора ввечері слідчі Генпрокуратури затримали поки що на три доби колишнього голову Держкомрезерву Миколу Песоцького. Як вдалося з'ясувати «УМ», пан Песоцький прийшов до одного зі слідчих відділів ГПУ, що по вулиці Кошиця, 5-А на лівому березі столиці, i звідти вже не вийшов.

Силова реформа: 50 на 50

Понад сім годин тривало позавчора засідання Ради національної безпеки i оборони. Під головуванням Президента Віктора Ющенка члени РНБО обговорювали лише дві теми. Про першу, реформування правоохоронних органів, було відомо заздалегідь. Адже ще місяць тому секретар РНБО Петро Порошенко, не прислухаючись до думки інших повноправних членів ради — керівників силових відомств (СБУ, Міноборони, Генпрокуратури), запропонував своє бачення реформи. За що отримав неабиякий шквал критики від Турчинова — Гриценка — Піскуна.