«Пора» проти Петра

Вінницька обласна організація партії «Пора» оприлюднила звернення до Президента України з проханням перевірити діяльність колишнього секретаря Ради нацбезпеки Петра Порошенка на Вінниччині (в якої, до речі, останнім часом складається стійка репутація вотчини Петра Олексійовича).

Уряд буде тільки один

Новий начальник — нові порядки. Щойно Олег Рибачук переступив поріг секретаріату Президента, він обіцяв змінити структуру президентської канцелярії. Роботи з «адміністративної реформи» на Банковій — хоч дюжину гребель гати. Є проблеми зі штатом, який кількісно мало змінився після кучмівської АП, з функціями, кількість яких в арсеналі СП дає підстави називати його більше «третім урядом», аніж канцелярією Президента, з підготовкою документів, їх обігом тощо.

Обласні «розборки»

Обласні «розборки»

Цього тижня у столиці стався скандал місцевого — обласного — масштабу: 30 мерів міст Київщини нібито виступили з ініціативою звільнити з посади глави облдержадміністрації Євгена Жовтяка. Звинувачення на прес-конференції в УНІАНі озвучив міський голова Броварів Віктор Антоненко, голова правління Київського регіонального відділення Асоціації міст України. Він назвав дії ОДА «загрозливими», такими, що порушують як земельне, так і майнове законодавство в області.

Вибори мають бути чесними

Дострокові вибори можуть бути вигідні Тимошенко. Цього не виключив голова правління Комітету виборців України Ігор Попов на вчорашній прес-конференції у медіа-центрі «Кандидат». За його словами, парламентські вибори, якщо вони в разі загострення політичної кризи відбудуться раніше запланованого терміну (26 березня), вигідні тому, хто лідирує у соціологічних рейтингах, а зараз це Юлія Тимошенко.

П'ять пересторог від Турчинова

П'ять пересторог від Турчинова

Олександр Турчинов після відставки з посади голови СБУ збирається працювати на перемогу політичного Блоку Юлії Тимошенко, якому, на його переконання, сьогодні немає альтернативи. При цьому «права рука» Юлі закликає «не ставити хрест» на Президентові Ющенку, адже в корупції винен не він, а його оточення, яке вводить главу держави в оману.

Не стільки конституційна, як адміністративна?

Реформа місцевого самоврядування, передбачена законопроектом про внесення змін у Конституцію N3207-1, що була визнана Конституційним Судом позавчора цілком конституційною, очікує на затвердження Верховної Ради. Нагадаємо, що цей законопроект парламент ще 8 грудня 2004 року прийняв у першому читанні в пакеті із законопроектом змін до Конституції №4180, що передбачав перетворення України в парламентсько-президентську республіку, і законом про вибори (так званий «третій тур»).

Не голодні з Різаком

Не голодні з Різаком

Колишній «губернатор» Закарпаття, багатостраждальний соціал-демократ (об'єднаний) Іван Різак нарешті на свободі. Звісно, пана Івана звільнили не за красиві очі, і навіть (принаймні номінально) не за голоси його соратників, які можуть бути віддані (а можуть і не бути) за призначення Прем'єр-міністром запропонованого Президентом на цю посаду Юрія Єханурова. Різак пізно ввечері у вівторок вийшов на умовну свободу в обмін на внесену його однопартійцями заставу в 500 тисяч гривень.

Знову річниця. Знову без звіту. Знову без убивць

Знову річниця. Знову без звіту. Знову без убивць

Фракція блоку Юлії Тимошенко вимагає заслухати звіт тимчасової парламентської комісії з розслідування вбивства Георгія Гонгадзе. Не виключено, що для того, аби включити заслуховування до порядку денного Верховної Ради, депутатський загін Ю.Т. вдасться до блокування трибуни. Такого сценарію, принаймні, не виключив народний депутат Левко Лук'яненко. «Ми збираємося добиватися, — цитує слова ради старійшин УРП «Собор».

Як розгорталася «контрреволюція»

Екс-радник Віктора Ющенка та радник екс-Прем'єра Юлії Тимошенко Олег Медведєв вважає, що леді Ю. було відправлено у відставку внаслідок проведення спеціальної операції. «Це схоже на банальну сплановану контрреволюцію», — зазначив політолог і політтехнолог на вчорашній прес-конференції в офісі рідного сайту «Оглядач».

Прем'єрство — Юлії!

За неймовірним збігом обставин, відставка Кабміну Юлії Тимошенко збіглася в часі із відзначенням у регіоні 62-ї річниці визволення Донбасу. Звісно, подібній гримасі долі досить відверто раділи «запеклі друзі» тепер уже екс-глави уряду, які навіть вечірній салют на честь подій 62-річної давнини цинічно пояснювали відставкою Тимошенко. Єхидно підхихикували навіть ті представники нинішньої влади, які під час останнього сюди візиту Прем'єр-міністра побожно заглядали Юлії Володимирівні до рота.