Як не сварка, то болячка

На попередньому чемпіонаті світу з фристайлу миколаївка Ольга Волкова виграла для України першу в історії медаль у лижній акробатиці. Це було у 2011–му, а на нинішньому «мундіалі», який приймало норвезьке місто Восс, вітчизняні фристайлісти себе не проявили. Ні в жіночому, ні в чоловічому суперфіналі їх не було. Тобто жоден з українців не потрапив до четвірки найсильніших, яка розігрувала медалі ЧС–2013.

Хто зупинить «Донбас»?

Керівництво ПХЛ, викинувши за борт змагань головного фаворита нинішньої національної першості — «Беркут», в одну мить підрівняло шанси решти колективів на чемпіонство. Після того як наприкінці минулого тижня завершився груповий турнір, кількість претендентів на «золото» ПХЛ скоротилася до чотирьох.

А Повєткін нехай зачекає

А Повєткін нехай зачекає

Не секрет, що в боксерському світі братів Кличків недолюблюють. Одні надувають щоки, бо не можуть їх перемогти, інших обурює те, як українці підбирають собі опонентів для добровільного захисту чемпіонських поясів. Уже не раз із вуст критиків доводилося чути, що наступним суперником Віталія чи Володимира стане «мішок», перемогти якого Кличкам буде дуже просто. Чергова хвиля невдоволення прокотилася після того, як Володимир вирішив відтермінувати обов’язковий бій проти росіянина Олександра Повєткіна. Хоча, як зауважили деякі оглядачі навіть у Росії, цього протистояння не хоче жодна зі сторін, тому хлопці ніяк і не можуть домовитися.

Кінець — з останніх сил

Кінець — з останніх сил

Упродовж зими, вигравши чимало медалей на етапах Кубка світу та на першості планети, українські біатлоністки привчили своїх уболівальників до гучних звитяг. Та от черговий етап КС, який минулого тижня проходив у норвезькому Холменколлені, наші «стріляючі лижниці» завершили без нагород. Як пояснила лідер жіночої команди Олена Підгрушна, наприкінці сезону вже немає тієї легкості й свіжості. Вочевидь саме через це 25–річна тернополянка на трасі в Холменколлені двічі падала. Перше «приземлення» сталося в гонці переслідування, після чого в Олени тріснув навпіл приклад гвинтівки. Зрозуміло, що «персьют» Підгрушна не завершила. Підкосилися ноги в чемпіонки світу й у наступних перегонах. Щоправда, цього разу падіння відбулося без наслідків. Мас–старт Олена завершила п’ятою, продемонструвавши разом із француженкою Бескон відмінну стрільбу із полагодженої зброї.

Візовий нокдаун

Упевнено здобувши на початку лютого домашню перемогу над італійським «Громом», «Українські отамани» забронювали собі місце в «плей–оф» третього сезону Всесвіт­ньої серії боксу. Принаймні так було до позавчорашнього дня, аж поки Всесвiтня серiя боксу (WSB) не вжила дисциплінарних санкцій щодо української команди, яка через проблеми з візами у визначений строк (23 лютого) не з’явилася на матчеву зустріч з аутсайдерами — «Американськими нокаутерами». За неявку на матч до США, згідно з регламентом, українцям зарахували технічну поразку й наклали штраф у вигляді списання трьох очок.

«Бронзова» мрія Валі

«Бронзова» мрія Валі

На початку цього сезону, як і майже весь попередній, Валентина Семеренко боролася з наслідками гострого бронхіту, перенесеного ще в 2011 році, коли їй вдалося піднятися на найвищу в кар’єрі сходинку (11–ту) в загальному заліку Кубка світу. Тож, на відміну від Олени Підгрушної та сестри Вікторії, високими результатами на етапах КС сезону 2012/13 Валя не радувала. Проте, зібравши волю в кулак, вона «вистрелила» на чемпіонаті світу, що триває в чеському Новому Мєсті. Позавчора сумчанка виграла «бронзу» в індивідуальній гонці. «Це нагорода, про яку я мріяла багато років», — сказала Валентина Семеренко. Досі вона не здобувала медалей ЧС.

«Винні, що зібрали волю в кулак»

«Винні, що зібрали волю в кулак»

Нещодавно поліція Європейського союзу оприлюднила дані щодо договірних матчів у Старому світі. Виявляється, за останні чотири роки в Європі відбулося близько 400 «договірняків». Поки що імена клубів–учасників цих оборудок не називали, однак відомо, що поєдинки з порушенням правил чесної спортивної боротьби відбувалися й у провідних чемпіонатах континенту, й Суперлізі. Як свідчать полісмени, в змові замішані чотири сотні арбітрів, керівники й гравці не одного десятка клубів із 15 країн світу. «Ми підозрюємо азіатські злочинні синдикати, які тісно співпрацюють із європейськими», — заявив директор Європолу Роб Уейнрайт. Завдяки цій співпраці тільки в Німеччині шахраї на ставках змогли заробити більше восьми мільйонів євро.

Магічне число «18»

Магічне число «18»

Тоді як керівники УЄФА та ФІФА виступають проти об’єднаного чемпіонату СНД, його куратор — Валерій Газзаєв — iз наполегливістю танка й далi гне свою лінію, час від часу афішуючи нові деталі мегаутопічного проекту. Днями в інтерв’ю виданню «Совєтскій спорт» Валерій Георгійович заявив, що 18 російських та 18 українських клубів уже отримали запрошення для участі в Об’єднаному чемпіонаті, деталі проведення якого обговорять на спільній нараді всередині лютого. Як відзначає Газзаєв, старт чемпіонату заплановано на сезон 2014/2015 року — за підсумками попередніх національних першостей буде сформовано дві ліги: вищу й першу, в яких змагатимуться по 18 клубів.

Феєрична «Фурія»

«Іспанська фієста» проти «данського динаміту» — так організатори гандбольного чемпіонату світу серед чоловіків афішували головний матч турніру. Проте насправді особливої інтриги в матчі за «золото» не було. Скандинавський «порох» виявився сирим, і піренейці практично без бою взяли вдруге у своїй історії планетарне «золото». У рідних стінах у Барселоні за підтримки 16,5 тисячі фанатів господарі декласували своїх опонентів — 35:19.

«Техумови» для Загреба

«Техумови» для Загреба

Цьогорічний єврофорум фігуристів, який позавчора стартував у Загребі, проходить за новим регламентом. Якщо раніше для участі в основній сітці змагань на ЧЄ спортсмени з низьким рейтингом проходили кваліфікацію, то починаючи з 2013 року попередній етап відбору скасували — його замінили своєрідною сертифікацією, котру фігурист має пройти на ліцензійних турнірах. Тепер для участі в першостях Європи й світу слід виконати необхідний технічний мінімум.