Спека — «бикам» не перепона

Висновки щодо кризових явищ у таборі «Ред буллу», які чимало експертів зробили після невдалого для «биків» китайського Гран–прі, виявилися передчасними.

Адже слідом за четвертим місцем у Шанхаї лідер австрійської команди Себастьян Феттель виграв гонку на автодромі «Сахір» у Бахрейні. Ту саму, яку через масові заворушення двічі переносили, але так і не змогли провести в позаминулому сезоні.

Дуплет у найважчих

Дуплет у найважчих

Зайве говорити, що Україна має потужну важкоатлетичну школу. А особливих успіхів досягають наші спортсмени в так званій категорії «супертяжів». Чергове підтвердження ця теза отримала в останній день чемпіонату Європи, який у неділю завершився в Тирані. І в чоловічій (понад 105 кг), і жіночій (понад 75 кг) категоріях наші співвітчизники здобули нагороди.

Краще собака, аніж єврокубки

Краще собака, аніж єврокубки

Попри те, що офіційні документи УЄФА не дозволяють одній особі володіти двома й більше футбольними клубами, фінансові магнати знаходять можливість обійти регламентні норми та вливають кошти відразу в кілька команд. Здається, вже ні для кого не секрет, що донедавна в Україні існував так званий «пул Коломойського», куди входили «Дніпро», «Арсенал», «Кривбас» та «Волинь». Офіційно команди належать різним особам, проте головним «фінансистом» у них є (чи була) одна людина. Власне, цей факт у програмі «Великий футбол» визнав президент криворізького ФК Олександр Лівшиць: «Власниками «Кривбасу» є п’ять компаній, тоді як Ігор Коломойський не є власником жодної з них. Але він є спонсором «Кривбасу», він допомагає футболу. Якби його не було, ми б не витягнули рівень цієї команди».

Домашня сила

Після того як стали відомі чвертьфінальні пари нинішнього розіграшу Суперліги, турецькі журналісти звинуватили УЄФА у фальшуванні. Мовляв, для того, аби вже на цій стадії не зустрілися між собою фаворити розіграшу, під час жеребкування активувався механізм, що спричиняв вібрацію «потрібної» кульки. Як доказ турки продемонстрували відео, на якому секретар УЄФА Джанні Інфантіно начебто струшує чашу з кульками, і в ній, за припущенням журналістів із Туреччини, активувалася вібросистема. Зрештою, щось розгледіти на тих кадрах було нереально. Та й узагалі ця тема не отримала продовження. Відтак «Галатасараю» довелося поїхати на «Сантьяго Бернабеу» в гості до «Реалу». І програти з рахунком 0:3.

Пара відповідей

Пара відповідей

Бажання за будь–яку ціну отримати Хосепа Гвардіолу змусило «Баварію» порушити неписані правила футбольного етикету і ще до завершення контракту з Юппом Хайнкесом заявити про підписання довгострокової угоди з одним із найтитулованіших тренерів світу. Попри те, що після завершення цього сезону 67–річний німецький спеціаліст збирається на пенсію, думається, йому не надто сподобалися «дострокові проводи», влаштовані керівниками мюнхенського клубу. Тому, певно, Хайнкес і вирішив гримнути на прощання дверима та зорганізував «Баварію» за найкращим класом. Так, щоб кожен її вболівальник міг згадати неймовірний розгром «Гамбурга» в бундеслізі (9:2) і позавчорашню переконливу перемогу в першому матчі чвертьфіналу Ліги чемпіонів над «Ювентусом» (2:0).

«Оскар» — кожному чемпіону

«Оскар» —  кожному чемпіону

Підбивати підсумки року лiтнiх Олімпійських ігор НОК України завжди складно. Попри чималу кількість номінацій, претендентів на звання «герой спортивного року» все одно більше — нагадаємо, що на головних стартах чотириріччя в Лондоні українські спортсмени здобули 20 медалей, кожна з яких по–своєму безцінна і героїчна. Члени олімпійської академії, які щороку визначають володарів нацiональних спортивних «оскарів», в усіх без винятку номінаціях віддали перемогу чемпіонам XXX літніх Ігор. Зрозуміти їх можна, якщо згадати, з якими боями дісталась нам переважна більшість тих золотих відзнак.

За себе й за того хлопця

Здається, бажання Міжнародного олімпійського комітету виключити боротьбу з програми Олімпіади–2020 вітчизняні борці сприйняли як особисту образу. І на чемпіонаті Європи, який позавчора завершився в Тбілісі, продемонстрували неабиякий клас.

Тільки бажання замало

Упродовж багатьох років спортивний Київ жив одним футболом, а середа у більшості мешканців столиці стійко почала асоціюватися з матчами Ліги чемпіонів. Водночас позавчора на спортивних аренах столиці відбувалися напружені хокейні та баскетбольні баталії. Що цікаво, почалися вони в один час, тож фанатам спорту довелося обирати півфінал баскетбольного Єврокубку чи фінал хокейного чемпіонату країни.

Олімпійський боржок

Олімпійський боржок

Після пристойного виступу на чемпіонаті Європи–2013 у приміщенні, де, нагадаємо, українські легкоатлети виграли чотири нагороди, наші співвітчизники взяли участь у Кубку Європи з метань. І поклали до «синьо–жовтої» скарбнички ще дві медалі. На змаганнях в іспанському Кастельйоні на п’єдестал пошани піднялися наші списометальниця та штовхальник ядра.

А Олена — краще!

Без сумніву, українська збірна, а переважною більшістю її жіноча половина, провела один із найкращих сезонів за всю історію вітчизняного біатлону. Принаймні в еру, що почалася після від’їзду до Білорусі Олени Зубрилової. Кілька років очікування — й на біатлонному небосхилі України зійшла зірка Олени Підгрушної. Саме завдяки її лідерським якостям наша жіноча команда зчинила фурор на чемпіонаті світу, вигравши п’ять планетарних нагород. Голосно заявила про себе 25–річна тернополянка й на КС, завершивши його на восьмому місці. Думається, Підгрушна мала всі шанси опинитися й вище, проте після виснажливого чемпіонату світу скинула оберти. Власне, після «мундіалю» в Новому Мєсті українські біатлоністки на трьох етапах КС виграли лише одну медаль — естафетне «срібло» в Сочі. А загалом за підсумками сезону Кубка світу в українців — 13 медалей.