ПОЯСНЕННЯ

ПОЯСНЕННЯ

Віктор Ющенко, Президент України:
— Можливо, останні 12 днів були найскладнішими в моєму житті, коли на терезах стояло: або віддати перевагу Україні, або віддати перевагу певному колу своїх колег. Я щасливий, що зробив вибір у сторону України. Я переконаний — друзі зрозуміють ціну цього питання. Я вдячний Володимиру Михайловичу [Литвину] і керівникам фракцій.

«Меморандум не виллється в союз. Це пакт про ненапад»

— Із призначенням Єханурова гострота кризи значною мірою знята. Але залишаються два фактори, які будуть грати на нестабільність. По-перше, це передвиборча кампанія. По-друге, слабкість президентської влади. Останні події засвідчили, що така слабкість є. Бо домовитись — не означає отримати додаткові важелі. Це значить піти на поступки.

«Синенькі» на помаранчевому полі

«Синенькі» на помаранчевому полі

Ну от, трохи попрацювали, «підтяглися» й «видали» Україні повноцінного Прем'єра. Результат, який висвітився на парламентському табло, виявився навіть кращим, ніж сподівалися оптимісти після вівторкового провалу кандидата на посаду глави уряду Юрія Єханурова: «за» — 289. Сказав же Президент, маючи на увазі, в тому числі, і насмішкуваті 223 при першому голосуванні: не трагедія це все, а «плата за право називати себе демократичною політичною системою, європейською державою». Так воно, схоже, і є.

Рада безпеки тепер безпечна

Краще виправити свою помилку пізно, ніж не виправити взагалі. А якщо врахувати, що наші високі посадовці, утнувши якусь дурницю загальнодержавного масштабу, раніше взагалі воліли не слухати «голос розуму» й робити вигляд, нiби нічого не сталося, вчинок Віктора Ющенка заслуговує на особливу повагу. І, хай як комусь не подобаються такі констатації, вкотре доводить, що країна змінилася.

Подвійна відставка на тлі психологічного терору

Подвійна відставка на тлі психологічного терору

Анатолій Матвієнко — тепер уже колишній голова Ради міністрів Криму. Він удруге в новітній історії добровільно і вмотивовано полишає лави політичної партії з етичних міркувань (у першому випадку, наприкінці 90-х, це був вихід із ним же створеної проурядової НДП). І вдруге, знову ж таки через те саме, — з посади керівника виконавчої регіональної влади. У 1997 році, нагадаємо, Матвієнко заявив Президентові Леоніду Кучмі, що «Лазаренко — злодій і має піти у відставку».

Примирення чи PRимирення?

Примирення чи PRимирення?

Політична «війна на знищення», що розпочалася між учорашніми «помаранчевими» соратниками після відставки Юлії Тимошенко з посади Прем'єр-міністра, отримала шанс перерватися перемир'ям. І леді Ю. і містер Ю., хоча після 8 вересня ще не зустрічалися, але, виявляється, вже переговорили по телефону й оголосили про те, що простягують один одному руки.

Тимошенко подає руку:

Колишній Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко готова зробити крок назустріч Президентові й пропонує йому спільно сформувати новий коаліційний уряд. «Я готова відкласти вбiк усі образи, відсунути вбік усе, що, можливо, виникло напруженого між мною і Віктором Андрійовичем, і хочу сказати, що в цей важкий час, коли йде глибока політична криза я хочу подати йому руку і знову підставити йому плече», — зазначила Юлія Володимирівна на вчорашній прес-конференції.

Єхануров «дубль два»

Єхануров «дубль два»

Уже сьогодні у Верховній Раді має відбутися повторне голосування щодо затвердження Юрія Єханурова на посаді Прем'єр-міністра. Кандидатура залишиться незмінною, хоча представник Президента у ВР, член фракції ПРП Сергій Соболєв, і зазначав, що наступним поданням «необов'язково буде Єхануров» (до речі, позавчора сам Соболєв за «українця бурятського походження» не голосував).