«Гарт» для шовкопряда,

Надзвичайна ситуація у володіннях Черкасилісу, яку оголосило МінНС у Черкаській області у зв'язку з масовим нашестям на зелені масиви таких шкідників лісу, як дубовий похідний шовкопряд та сосновий шовкопряд, пішла на спад. Як повідомив «Україні молодій» Сергій Ткачук, в.о. головного лісничого обласного лісогосподарського об'єднання «Черкасиліс», із 12 тисяч гектарів лісу, де «пасся» сосновий шовкопряд, уже оброблено 11тисяч 100 гектарів.

Шлях до пус­т­ки

У Мо­нас­ти­ри­щі Чер­кась­кої об­лас­ті на се­сії ра­йо­н­ної ра­ди, де роз­г­ля­да­ли хід ви­ко­нан­ня «Прог­ра­ми роз­вит­ку сіль­сь­ко­го гос­по­дар­с­т­ва» та «Прог­ра­ми роз­вит­ку со­ці­аль­ної сфе­ри се­ла», схва­ле­ні рік то­му, не зміг вис­ту­пи­ти жо­ден із за­пи­са­них ора­то­рів. Бо до три­бу­ни рва­ли­ся ті, ко­го до пе­чі­нок діс­та­ло все, що ді­єть­ся сьо­год­ні на се­лі. Вис­туп прак­тич­но кож­но­го з де­пу­та­тів ра­йо­н­ної ра­ди був кри­ком ду­ші: се­ла вми­ра­ють, а се­ля­ни в по­шу­ках ро­бо­ти їдуть у чу­жі краї, за­ли­ша­ю­чи сім'ї та ді­тей. «Я п'ятий рік го­ло­вую, але впер­ше на­ші де­пу­та­ти так ак­тив­но вис­ту­па­ли. Лю­дям на­бо­лі­ло», — про­ко­мен­ту­вав «УМ» го­ло­ва рай­ра­ди Олек­сандр Бой­ко.

На скло й папір розрахуйсь!

Віднедавна в Черкасах з'явилися нові баки для збору сміття — на зелених ємкостях красуються написи «скло», «папір», «пластик», «побутові відходи». Таким чином міська влада, зокрема його відділ екології та раціонального природокористування, намагається привчити черкащан до роздільного сортування хатнього сміття.

Вимагайте все, що зароблено непосильною працею

Cередня заробітна плата в Черкаському регіоні складає наразі 350 гривень, що на цілу сотню менше від загальнодержавної. Але біда в тому, що й цих грошей багато хто з працюючих вчасно не одержує: нині заборгованість із зарплати на Черкащині сягнула 24,6 мільйона гривень. «Лідерами» тут є сам обласний центр, а ще Драбівський, Канівський та Лисянський райони.

Кожен регулює по-своєму

Працівники Черкаського обласного контрольно-ревізійного управління взялися за перевірку використання державних коштів сільськогосподарськими підприємствами й отетеріли. Адже виявилося, що у п'яти господарствах області регулятором росту зерна замість озимої пшениці обробили... поле. Отож 47 тисяч гривень просто зарили у землю. За словами Інни Хімічук, помічника начальника КРУ в Черкаській області, того року з державного бюджету тільки на фінансування заходів для створення сприятливих умов для посіву озимих культур під урожай 2004 року сільськогосподарським підприємствам Шевченкового краю було виділено 662, 97 тисячі гривень.

За ковбасу й магазина рознесу!

Позавчора близько 2-ї години ночі в тихому райцентрі Шпола на Черкащині пролунав потужний вибух. Як розповіли «Україні молодій» очевидці, з переляку сонні люди подумали, що на Шполу впала бомба. Адже вибух почули майже всі мешканці містечка — в суцільній тиші це було вражаючим. Після того нічного вибуху враз дружно загула й охоронна сигналізація у всіх будинках.

Курчата табака

На Черкащині у селі Шрамківка Драбівського району аж 6 тамтешніх родин водночас залишилися без житла: згорів будинок барачного типу, в якому вони мешкали. А причиною пожежі, як повідомив «Україні молодій» Костянтин Проценко, помічник начальника управління МінНС в Черкаській області став включений... інкубатор. Ось так курчата не з власної волі спалили будинок.

Мій меч — овечу голову з плеч

Мій меч — овечу голову з плеч

При в'їзді в село Ташлик Смілянського району Черкаської області неподалік дороги на полі зазвичай пасеться невелика отара овець (як на фото). Скубнувши торішньої сухої трави, вівці пережовують її й час від часу з цікавістю поглядають на шлях: а що там діється? Коли ж вам захочеться підійти ближче й глянути на цю, як для нашого часу, екзотику, то поруч iз безтурботними тваринами, ніби з-під землі, вигулькне невеличкий собака й тут же почне збирати докупи овечий гурт. А якщо ви ще й надумаєте, як це було зі мною, сфотографувати те стадо, то чотириногий сторож заходиться збивати докупи й старих, і малих та пожене їх геть.

Громада — великий чоловік

Громада — великий чоловік

«Я весь час живу у своєму рідному селі, ото тільки п'ять років училася в інституті, то як його не любити?» — каже Євдокія Форостяна, голова сільради у Сатанівці Монастирищенського району, що на Черкащині. Село це заснував дід пані Євдокії — Харитон Сатанівський, коли у 1925 році збудував собі хату в цих краях. Поруч проходила залізниця, а такий зв'язок зі світом далекоглядний чоловік вважав перспективним та важливим. Від дідового прізвища пішла й назва самого населеного пункту. Й хоча були спроби для милозвучності перейменувати Сатанівку на Лісову Поляну, адже ліс росте тут не тільки довкола, а і в самому селі, далі балачок справа не пішла — народ звик до старої назви.