Омела дерева замела

Омела дерева замела

На Черкащині мало не надзвичайна ситуація з омелою. Ця живуча рослина-паразит «прописалася» не тільки на деревах обабіч трас, а й у лісосмугах і навіть у містах. Найбільш враженим омелою є Смілянський район. Кажуть, що в древній Умані цим зеленим недугом вражена навіть славнозвісна Софіївка.

Подорож на двох велосипедах i з «кравчучкою»

На подвиги потягло недавно двох малих братів із Золотоноші Черкаської області: вони вирішили податися в подорож білим світом. Стати «робінзонами» 9-річний Андрій та 12-річний Євген задумали ще взимку. І почали старанно готуватися до походу світ за очі — збирали та приховували вдома крупи, цукор та закрутки. Правда, менший вразив батьків своєю безпосередністю й розповів про потаємні мрії. Ті, люди пристойні й з непоганим достатком, нагримали на обох і сподівалися, що дитячі марення як вітром здуло.

Вирізав по дереву... і по живому

Вирізав по дереву... і по живому

Усього кілька днів знадобилося черкаській міліції, щоб розкрити резонансне вбивство художника, яке трапилося у Черкасах, і затримати вбивцю-садиста. Як уже повідомляла «УМ», відомого народного художника Івана Гайдука знайшли убитим у власному помешканні по вулиці Університетській. Літньому чоловікові перед смертю нелюди відрізали навіть пальці.

Діти міліцейського «полку»

Діти міліцейського «полку»

У Шполі Черкаської області у тамтешньому райвідділі міліції, яким керує Микола Пономаренко, з'явилися свої «діти полку»: правоохоронці переймаються долями 7-річного Павлика Леляка та 17-річної Ані Мотрич.
А почалося все 5 років тому, коли у родину Леляків та Швеців із села Сигнаївки, як грім серед ясного неба, прийшла біда. Того дня Неля Степанівна та Григорій Никифорович Швеці залишилися вдома з дворічним онуком Павликом, а їх донька Галина та зять Василь Леляки пішли по сіно до своєї бабусі.

Зі світу по краплині — черкащанам океан води. Питної

Зі світу по краплині — черкащанам океан води. Питної

Поліпшення якості питної води є головним завданням Черкаського водоканалу: 4 роки тому тут уперше в Україні впровадили нову сучасну систему дозування хлору, й тепер цей процес виконується в автоматичному режимі з допомогою комп'ютерної техніки. Завдяки цьому обладнанню водоканал зекономив десятки тонн хлору, отож ця речовина в надмірній кількості не протрапила у питну воду. Крім того, за словами директора Черкаського водоканалу Сергія Овчаренка, вдалося реконструювати фільтри. Тепер необхідно довести до ладу другу чергу водоочисної станції. «Вода в Черкасах, яка тече з кранів, кращої якості, ніж в інших регіонах Украни», — стверджує директор. А коли добудують другу чергу станції, вода стане ще чистішою.

А моє серце не зупинилось

На базі обласної лікарні в Черкасах віднедавна запрацював кардіологічний центр. Цей медичний заклад також став обласного значення, тож тепер черкащанам, яких турбують збої у роботі головного «моторчика», не доведеться їхати до столиці в пошуках медичної допомоги, бо зможуть одержати її у себе вдома. У новоствореному кардіологічному центрі, головним лікарем якого призначено Світлану Журбу, об'єднано кардіологічне, кардіохірургічне відділення та кардіодиспансер.

Сушіть поламані весла

Узимку черкаським рятувальникам не дають розслабитися вперті рибалки, яких ті постійно знімають з криги чи витягують з ополонки, а влітку — відпочиваючі, котрі валом валять на Дніпровські острови побіля Черкас. Ось і минулими вихідними під вечір до оперативної диспетчерської служби Головного управління МінНС у Черкаській області зателефонував переляканий чоловік і повідомив, що п'ятеро чоловік тонуть у човні на Дніпрі.

Убивці відрізали художнику пальці

Черкащани в шоці: днями в місті у власному будинку по вулиці Університетській знайдено вбитим відомого самодіяльного художника Івана Гайдука. 1 травня Іван Михайлович відсвяткував свій 81 рік народження. Рік тому у нього померла дружина й художник мешкав сам.
«Він був наївним, як дитина, й радів усім, хто до нього приходив. І завжди показував свої картини та ділився планами. Ми не раз йому казали, що світ тепер не той, що був. Але він був відкритим, таким, яким його виховали у дитячому будинку», — розповідає «Україні молодій» донька художника Неля Кириченко, яка тепер мешкає у Москві.

СКРИПКовий концерт для Черкащини

СКРИПКовий концерт для Черкащини

«Вевешника» Олега Скрипку черкащани вважають своїм земляком. Кажуть: «Він хоч і народився у Мурманській області, але у нашому райцентрі Кам'янка донедавна мешкали його батьки». Такі твердження, звісно, звучать не дуже переконливо, зате свідчать про неабияку популярність рок-співака у Шевченковому краю. Отож, коли Олег Скрипка зі своїм сольним концертом завітав до Черкас, його прихильники були на сьомому небі від щастя й повністю окупували великий зал Палацу культури «Дружба народів».