Вакарчук став кавалером

Вакарчук став кавалером

На грудях міністра освіти та науки Івана Вакарчука відтепер сяє «Зірка італійської солідарності». Цим державним орденом із присвоєнням почесного звання «Кавалер» українця нагородив президент Італії за особистий внесок у розвиток співпраці між двома країнами в галузі освіти і науки. Вручив нагороду Вакарчуку Надзвичайний та Повноважний Посол Італії в Україні П’єтро Джованні Доннічі. «Італія вдячна вам, пане міністре, за особистий внесок у поширення італійської мови, — зазначив пан посол. — Я переконаний, що й надалі співпраця між освітніми і науковими інституціями обох країн, взаємне пізнання культур сприятимуть зміцненню дружніх відносин між нашими народами».

Плювали на закони!

П’ятеро матросів Чорноморського флоту Російської Фе­дерації пограбували громадянина України В’ячеслава Марокко в Севастополі. Така інформація вчора почала з’являтись у ЗМІ «з власних джерел у правоохоронних органах». Як стало відомо, трапився інцидент у понеділок близько четвертої ранку на вулиці імені 50–річчя СРСР у Севастополі.

Актуально вдивитися в Гоголя

Актуально вдивитися в Гоголя

Наївно думати, що в культурно–художньому комплексі «Мистецький арсенал» реалізується формула «Лувру» чи «Ермітажу», та реально бачити, як стіни війського заводу в минулому з 11 вересня стали місцем паломництва митців. Театральний режисер, продюсер Влад Троїцький три роки тому задумував фестиваль сучасного мистецтва «Гогольфест» як приватну ініціативу, але коли торік його відвідало 50 тисяч глядачів, дійство автоматично переросло на проект державного масштабу. Цьогорічний старт це ще раз підтвердив.

На Саяно–Шушенській не спрацював захист

Учора в Росії спеціальна комісія мусила назвати причини аварії на найбільшій у країні Саяно–Шушенській ГЕС, жертвами якої стали 74 робітники. Утім оприлюднено було лише попередні висновки: причиною стали «недоліки в експлуатації ГЕС та неспрацювання систем захисту», повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на короткий коментар Ростехнагляду.

Імпічменту не буде

Конституційний Суд «забракував» закон про тимчасові слідчі комісії, який міг би реалізувати механізм імпічменту Президента. Згідно із цим законодавчим актом, підставою для ініціювання питання про усунення глави держави в порядку імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю депутатів від конституційного складу Верховної Ради, підписи яких не відкликаються.

Дев’ять років без Гії

Щоосені 16 вересня о 19–й годині на столичному майдані Незалежності збирається гурт людей зі свічками в руках і німим запитанням у поглядах. Відповіді на нього вони не отримують ось уже дев’ять років. Стільки минуло відтоді, як, вийшовши з квартири колеги по інтернет–виданню «Українська правда» Олени Притули, редактор «УП» Георгій Гонгадзе більше ніколи не повернувся додому. Як на вулицях Києва з’явилися оголошення з чорним силуетом зниклого журналіста, і вперше пролунало досі риторичне: «Кучмо, де Гонгадзе?» З кожною сумною річницею людей на Майдан приходить усе менше, а скорботне мовчання за Гією та всіма загиблими журналістами триває на хвилину довше. Завтра о 20.00 «хвилина мовчання» розтягнеться на цілих дев’ять.

Монета Бандери

Як розповів директор компанії–виробника монети «Експрес Кур’єр корпорейшн» Максим Габер, монета діаметром 30 міліметрів та товщиною 3 міліметри виготовлена з рідкісного металу — нейзильберу.

Недовивчене 11 вересня

Недовивчене 11 вересня

Сьогодні виповнюється вісім років від дня трагедії американців, яка приголомшила весь світ і стала початком відліку нової ери стосунків Заходу з мусульманським Сходом. Музей подій 11 вересня постане на місці «великого зеро» — території в центрі Нью–Йорка, де колись височіли хмарочоси, так звані вежі–близнюки Всесвітнього торгового центру, — лише через два роки, до десятиліття цієї трагедії.

Третій, хто вподобав абхазів

Третій, хто вподобав абхазів

У світі з’явилася третя оригінальна країна, після Росії та Нікарагуа, яка визнала незалежність сепаратистських грузинських республік Абхазії та Південної Осетії, — це Венесуела. Про таку можливість говорили політичні оглядачі напередодні вчорашнього візиту президента Венесуели Уго Чавеса до Москви.

З Гуантанамо — до Гоґвардсу

Юний чарівник із магічної школи Гоґвардс Гаррі Поттер — мабуть, найпопулярніший літературний персонаж початку ХХІ сторіччя: книжками письменниці Джоан Роулінг про його пригоди зачитуються і малі, й дорослі. І в’язні найвідомішої у світі тюрми для воєнних злочинців — зловісного закладу на військово–морській базі, яку США орендують у кубинській протоці Гуантанамо, — не виняток.