Мукачеве не забуте

Справа про вибори мукачівського мера — прелюдії свавілля на президентських виборах-2004 — продовжує жити. Вже почалися судові процеси, деяким головам дільничних комісій винесено перші вироки. А тим часом в орбіту розслідування потрапляють усе нові й нові фігуранти. Найрезонанснішим став арешт колишнього заступника начальника УМВС у Закарпатській області Віктора Русина.

Скільки коштує голос депутата

Скільки коштує голос депутата

Чи не вперше за історію існування Верховної Ради України один із народних депутатів сам зізнався, що фактично займається у стінах парламенту корупційними діями. Зокрема, заявив, що купував за великі гроші картку для голосування у свого колеги. Очевидно, Петро Димінський, нині позафракційний, роблячи таку відверту заяву, не прагнув видатися порушником Конституції, а навпаки, бажав здобути імідж викривача антизаконних діянь у кулуарах ВР. Але може вийти зовсім навпаки. Адже, за оцінками юристів, публічна заява про скоєний злочин (за участі саме Димінського) та публікація про це в пресі має стати приводом для адекватної реакції органів прокуратури.

Жовтнева революція у справі Гонгадзе?

Жовтнева революція у справі Гонгадзе?

Кримінальна справа про вбивство Георгія Гонгадзе буде передана до суду, орієнтовно, уже в жовтні або на початку листопада цього року. Про це журналістам у Страсбурзі повідомив Генеральний прокурор Святослав Піскун, який бере участь у засіданні сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи. Учасники майбутнього судового розгляду нині вивчають матеріали справи і, як наголосив Піскун, «ніхто не має права на них впливати, аби зупинити цей процес».

Рюкзаки для міністрів

Рюкзаки для міністрів

Всупереч побоюванням, перше засідання нового складу уряду, що відбулося минулої суботи, не було таким уже й «засекреченим». Інформацію про нього розмістив урядовий веб-портал, а окремі міністри розповіли про хід обговорення. Глава Кабміну Юрій Єхануров доповів про візит до Москви і нагадав, що президенти України та Росії ще в Казані визначилися з основними напрямками роботи з розчищення всіх завалів, які є у відносинах між країнами. А тому, зазначив Прем'єр, практично над реалізацією цих домовленостей працюватиме комісія Ющенко — Путін. Зараз, за словами пана Єханурова, «триває робота на рівні експертів, рутинна робота без сенсацій». «Не треба чекати сенсації і щодо розв'язання проблем постачання та транзиту газу, — заявив Прем'єр-міністр. — У країні є уряд, уряд є для того, щоб забезпечувати нормальне життя громадян щодня — і влітку, і взимку... Тому буде нормальна спокійна робота».

Головний біль «Собору»

Політичне харакірі можна зробити і «понарошку». Про це красномовно нагадує останній тиждень із буття Анатолія Матвієнка, вже екс-голови кримського уряду і, після скандалу (коли фракція «Собору» проголосувала всупереч рекомендаціям керівника партії, проти кандидатури Єханурова), здавалося, вже екс-голови партії. 1 жовтня, після восьмигодинної дискусії, Центральна рада партії поновила його на посаді голови. Ніякого позачергового з'їзду не буде. А от якою буде передвиборча політика «Собору», залишилося наразі не відомим.

Як починався Майдан

Як починався Майдан

Політичні філософи часто кажуть, що Помаранчева революція тривала не два тижні, а понад десяток років. Тобто, намотуючись навколо акції «Україна без Кучми», довкола парламентських виборів-2002, переросла в помаранчевий Майдан. При цьому ланкою революційного ланцюга, якщо взагалі не його початком, називають осінь 90-го — пору, коли на Майдані теж стояли намети і там теж голодували люди. Це була славнозвісна «студентська революція», або ж «революція на граніті».

На Піскуна поскаржаться Ющенку

Важким видався кінець цього тижня для Генпрокурора Святослава Піскуна, який укотре став об'єктом потужної критики. Позавчора, як уже писала «УМ», адвокат Андрій Федур і представник Лесі Гонгадзе Сергій Головатий через пресу заявили про вимогу зустрічі із Президентом України Віктором Ющенком. Причину такої потреби пан Головатий пояснює тим, що «Президент одержує одноканальну інформацію від Генпрокурора» у справі Гонгадзе, i фактично через Піскуна став її заручником. «Піскун підвів його під монастир ще тоді коли Ющенко заявив, що через два місяці справа Гонгадзе буде розкрита», — підкреслює Сергій Головатий.

Велике бачиться на відстані

«Нові» міністри, включно з насправді старими, політикою займатися не будуть. На цьому після церемонії закладання першої цеглини культурного центру «Музей художника Івана Марчука» вже вкотре наголосив у розмові з журналістами Президент Віктор Ющенко. «Ці люди (новий уряд. — Авт.) займатимуться не політикою, а конкретними питаннями міністерств», — сказав Президент. І розповів, що питання про визначення номерів у партійних списках нових міністрів ще не розглядалося. «Я переконаний, що погана послуга для вищого органу виконавчої влади, коли він формується на базі партійних представників від того чи іншого політичного списку, — зауважив В.Ю. — Той уряд, який ми завершуємо формувати, — це перший уряд, найменш політично заангажований».

«Пора» балотуватися

Партія «Пора» починає формувати блок для участі в наступних парламентських виборах. Про це «порівці» повідомили на прес-конференції, зачитавши меморандум про створення демократичної коаліції. «Політична криза, яка вразила українську владу, виявила неспроможність Президента бути авторитетним лідером, здатним поставити інтереси України над інтересами бізнес-груп та особистими амбіціями свого найближчого оточення, — зазначив один із лідерів партії Андрій Юсов. — А економічна криза, яка охопила Україну, стала наслідком непрофесіоналізму українського уряду, який заради політичного зиску вдався до дешевого популізму». Через це «Пора» «пропонує об'єднати чесні політичні сили у єдину коаліцію для перемоги на парламентських виборах».