На Піскуна поскаржаться Ющенку

01.10.2005

       Важким видався кінець цього тижня для Генпрокурора Святослава Піскуна, який укотре став об'єктом потужної критики. Позавчора, як уже писала «УМ», адвокат Андрій Федур і представник Лесі Гонгадзе Сергій Головатий через пресу заявили про вимогу зустрічі із Президентом України Віктором Ющенком.  Причину такої потреби пан Головатий пояснює тим, що «Президент одержує одноканальну інформацію від Генпрокурора» у справі Гонгадзе, i фактично через Піскуна став її заручником. «Піскун підвів його під монастир ще тоді коли Ющенко заявив, що через два місяці справа Гонгадзе буде розкрита», — підкреслює Сергій Головатий.

      При цьому, на думку колишнього адвоката Лесі Гонгадзе Андрія Федура (якого ГПУ відсторонила від справи), на Різницькій зараз намагаються пошвидше закрити резонансну справу. Бо за версією ГПУ, убивство Гонгадзе повністю розкрите, «установлений замовник, організатор і безпосередні виконавці». I це при тому, що виконавцем є зниклий генерал (Пукач. — Ред.) i кілька міліціонерів, частина з яких перебуває на волі. До того ж, ГПУ офіційно попередила Лесю Гонгадзе, що до 30 вересня вона має ознайомитися з матеріалами справи, інакше вони будуть направлені до суду без її ознайомлення. А ось представникам пані Лесі ознайомитися зі справою не дають. Тож, на думку i Головатого, i Федура, така поспішність ГПУ i «суцільне зачищення» аж ніяк не випадкові, бо 3 жовтня Святослав Піскун буде звітувати по справі у Страсбурзі, а 5 жовтня там же виступатиме спікер Володимир Литвин. Тому до суду справу нібито передадуть у сфальсифікованому стані. Отже, відучора термін ознайомлення зі справою вбивства сина для пані Лесі скінчився. I сьогодні-завтра ці матеріали опиняться в суді?

       Причетним до чергової «консервації ситуації» Головатий i Федур вважають i Григорія Омельченка, який минулого тижня відзвітував Верховній Раді про роботу тимчасової слідчої комісії у справі Гонгадзе. Адже комісію розпустили, а Омельченко разом з Литвином «взяли трилітрову банку, начинили фаршем — суперечливим слідством і матеріалами експертиз, i закрили кришку». Натомість пан Омельченко каже, що вимагав у звіті звільнення Генпрокурора (хоча не міг не розуміти, що для цього потрібна складна процедура. — Авт.), а також направив на Різницьку звіт комісії, де, нагадаємо, організаторами викрадення Гії вказано Леоніда Кучму i покійного Юрія Кравченка, а підбурювачами — Володимира Литвина i Леоніда Деркача. Натомість пан Піскун в ефірі «5-го каналу» заявив у відповідь Омельченкові, що як тільки отримає звіт поштою — одразу ухвалить рішення, чи порушувати справу проти Кучми, Литвина та Деркача за причетність до вбивства Георгія Гонгадзе чи відмовити в її порушенні. Все відповiдно до кримінально-процесуального кодексу.

      «Не політизуйте справу, на якій зробили капітал багато політиків. Повірте, Піскун вже не раз постраждав через цю справу, і я доведу її до кінця, що б ви зі мною не робили! Справа буде в суді, і вбивці Гонгадзе, і замовники сидітимуть на лаві підсудних!» — запевнив Генпрокурор i Омельченка, i Головатого, i Федура.

      Але поки що в суді перед Піскуном можуть опинитися інші особи. Мабуть, спересердя Генпрокурор вчора згадав іншого свого «кривдника», який мітить на його крісло на Різницькій, — народного депутата Володимира Стретовича. Глава прокуратури звернувся в Печерський районний суд столиці з позовом проти конкурента. У судовому порядку Генпрокурор має намір захищати свою честь і гідність та членів своєї сім'ї у зв'язку з наклепами.

      Раніше Стретович неодноразово заявляв, що Піскуна треба притягувати до кримінальної відповідальності за перевищення службових повноважень. Можливо, цим позовом Піскун робить «останнє попередження» й іншим своїм критикам?

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>