Інсулінова залежність

Інсулінова залежність

Єдиний в Україні та четвертий у світі завод, що має повний цикл виробництва інсуліну, минулої п’ятниці зупинився. «О 3–й годині ночі представники влади, правоохоронних органів і рейдери зайшли на територію заводу, вирізали двері болгаркою, вигнали працівників, захопили завод і зараз його утримують», — розповів Микола Метрик, начальник юридичного відділу ЗАТ «Індар». Через це було зупинено виробничий процес, який має бути безперервним.

Футбол «звіріє»

Футбол «звіріє»

Відразу три неофіційні талісмани отримав футбольний чемпіонат «Євро–2012» після підбиття підсумків конкурсу, оголошеного восени минулого року. Ними стали свистулька зозулиця, синьо–жовтий їжачок із м’ячем та левеня Левро. Журі також окремо відзначило роботу 17–річного британця Ріса Лоурі, який намалював та надіслав на конкурс симпатичне синє вовченя Євро. До речі, це єдиний іноземець, який узяв участь у конкурсі, тож Рісу подарують футболку української збірної з автографами гравців.

А комуняка гавкає...

На одному із засідань Верховної Ради цього тижня головний комуніст країни Петро Симоненко з трибуни запропонував звернутися до Генеральної прокуратури, щоб провести розслідування, куди поділися кошти на «Лікарню майбутнього». «Чому мільйони людей, громадян України, сприяючи втіленню в життя цього проекту, від своїх кревних відірвали копійки, а подружжя Ющенків пограбувало народ України», — обурювався Петро Миколайович.

Табачник запасається букварями. Російськими

У Верховній Раді депутати від опозиції знову вимагали відставки міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Її ініціатором уже традиційно став депутат В’ячеслав Кириленко, якого підтримали віце–спікер Микола Томенко та інші депутати. Кириленко оприлюднив дані перевірки Генеральної прокуратури України, згідно з якими один мільйон підручників перебуває на «відповідальному зберіганні» на складах, у той час як у школах їх не вистачає! Він також навів приклад очевидного перегину з російськими та українськими букварями. Перших було надруковано на 65 тисяч примірників більше від необхідного, тоді як тираж українських буквариків зменшився на майже 85 відсотків порівняно з минулим роком.

Чорнобиль у тобі

Людям, які на момент Чорнобильської аварії були дітьми або підлітками та проживали на територіях, забруднених радіоактивним йодом, необхідне скринінгове медичне обстеження. Такого висновку дійшли фахівці Наукового центру радіаційної медицини НАМН України, які здійснювали аналіз та оцінку смертності населення, що проживає на радіоактивно забруднених територіях. Міністерство охорони здоров’я, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та Національна академія медичних наук іще торік розробили та затвердили спільний наказ № 62/45/5 «Про вдосконалення ендокринологічної допомоги потерпілим унаслідок Чорнобильської катастрофи», яким передбачено обов’язкові огляди людей, що на момент Чорнобильської катастрофи були дітьми (йдеться про осіб 1968—1986 років народження) або ще перебували в материнській утробі й могли зазнати опосередкованого опромінення щитовидної залози. У Державному реєстрі осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, наразі зберігається інформація на 1 мільйон 529 тисяч 363 особи, які на момент аварії були дітьми, повідомляє МОЗ.

Майданчик у самостійне життя

У Севастополі урочисто відкрито соціальний гуртожиток для дітей–сиріт. Тут мешкатимуть молоді люди віком 15–23 роки, випускники дитячих будинків, які зовсім не мають куди йти. У цьому ж комунальному закладі вони зможуть жити впродовж трьох років, аж доки не стануть на ноги — здобудуть спеціальність, знайдуть роботу і підшукають собі житло.

Місяць по небу ходить...

Завтра на небі ми зможемо спостерігати явище, яке вчені неофіційно називають «суперповня»: Місяць підійде до нашої планети на найближчу відстань, починаючи з 1992 року. «Деколи Місяць наближається навіть на більш рекордну відстань до Землі, ніж 356 тисяч 577 кілометрів, які ми очікуємо зараз, — каже директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків. — І мінімальна така відстань складає 356 тисяч 420 кілометрів. Тобто рекордна відстань Місяця від Землі була на 150 км ближчою. Але нічого страшного не буде, тому що такі наближення були і в 2003–му, і в 2005–му, і 2008 році, й ніяких катаклізмів на Землі це не викликало». Водночас учений не виключає, що припливна сила дії місяця на Землю справді може спрацювати як спусковий механізм якихось явищ і катаклізмів.

Почнемо з нуля

На календарі — вже кілька днів весна, але зима аж ніяк не збирається відступати. Щоправда, як розповіла «УМ» начальник відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко, на вихідні слід чекати дещо комфортнішої погоди: з 4 березня морози послабшають до 2—8 градусів, а подекуди вдень температура буде навіть близькою до нуля. Також очікуються невеликі опади у вигляді мокрого снігу. Проте, застерігає синоптик, це тимчасове послаблення морозів. І таке відносне потепління — далеко не та весна, на яку ми всі чекаємо.

А ти зареєструвався на ЗНО?

Часу на реєстрацію на Зовнішнє незалежне оцінювання цьогоріч було відведено на місяць менше, ніж торік. Тож понеділок, 28 лютого, стане останнім днем, коли ще можна подавати документи, аби взяти участь у тестуванні. Нагадаємо, що цьогоріч не обов’язково особисто йти до пунктів реєстрації, це можна зробити за допомогою інтернету, зайшовши на сайт Українського центру оцінювання якості освіти або котрогось iз його регіональних осередків і заповнивши відповідну заяву.

Плекати і не цуратися

Плекати і не цуратися

Учорашній сніг не завадив молодим активістам із «Нашої України» відсвяткувати Міжнародний день рідної мови просто неба. Святкова акція відбулася на столичному майдані Незалежності. Тут із вуст молодих людей лунали відомі поезії про українську мову, а з плакатів — заклики берегти і шанувати рідну мову, яка є душею кожної нації.