Із–під землі говорить «Скеля»

Із–під землі говорить «Скеля»

Радянська історія й досі повна нерозгаданих секретів — це добре розумієш у таких місцях, як «Військово–історичний комплекс «Скеля», що на Житомирщині. Цей підземний військовий об’єкт у місті Коростені, зведений у граніті, — вочевидь, один із найсекретніших комплексів сталінської епохи. Масштаби і якість виконаних робіт у ньому вражають, а ось призначення достеменно досі не відоме. Деякі експерти називають цей підземний комплекс «бункером Сталіна» і не виключають, що будувалася ця унікальна підземна споруда саме для «батька всіх народів». Світло на унікальний комплекс могли б пролити секретні документи, що досі зберігаються в Москві. Але офіційна Росія не надає їх Україні. Можливо, є що приховувати?

Заможне безгрошів’я

Заможне безгрошів’я

У той час як Генсекретар Ради ЄС Хав’єр Солана вітає український уряд із ефективною роботою з подолання інфляції, в Україні б’ють на сполох. Принаймні у секретаріаті Президента України. Віктора Ющенка не влаштовує нинішній стан речей — на Грушевського з Банкової один за одним ідуть листи з вимогою переглянути держбюджет. Інфляція ж–бо в Україні б’є усі рекорди: нині її рівень уже вдвічі більший за найгірший показник кількох попередніх років. І це гостро відчувають на собі українці. Експерти кажуть: щомісяця український пенсіонер недоотримує 60 гривень, а тому негайно слід вносити зміни до державного бюджету і, насамперед, переглядати прожитковий мінімум. Однак не тільки зволіканням зі змінами до основного фінансового закону держави не задоволений Президент України: за 4 місяці 2008 року урядом не розпочато виконання 203 бюджетних програм (а це чверть від запланованого). Уряд же просить: «Спокійно, без емоцій! Усе під контролем».

На цілий світ — найбільше літ!

На цілий світ — найбільше літ!

Григорій Дмитрович із села Старий Яричів, що на Львівщині, звикає до надмірної уваги журналістів та чиновників. Адже вік зобов'язує: дідуньо відсвяткував у четвер своє 116-річчя і став офіційним найстарішим українцем. Почесну довголітню «висоту» Григорія Нестора зафіксувала Книга рекордів України. Її представник Ігор Підчібій особисто поїхав до села Старий Яричів, аби привітати Григорія Дмитровича із почесною датою і вручити реєстраційний диплом.

Покажи свій гаманець, студенте!

Після заяв про обмеження виплат при народженні дитини урядовці заговорили про «обрізання» студентських стипендій. Принаймні за їхнє обмеження виступає нинішній віце-прем'єр із гуманітарних питань Дмитро Табачник. Виступаючи днями на нараді, присвяченій питанням розвитку вузівської науки, урядовець поскаржився: студенти занадто дорого коштують бюджету. І, мовляв, навіть не знаю, як поєднати болонський процес, безкоштовну освіту, державні стипендії і практично безкоштовні гуртожитки. «У якій країні, назвіть, таке є?» — поставив він присутнім риторичне питання. «Мені доводиться говорити непопулярні речі, але подальша соціалізація бюджету загрожує національній безпеці України», — цитує віце-прем'єра «Форум».

Вольний регіон?

Хмельницька область днями долучилася до семи регіонів України, які вже офіційно визнали ветеранів ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні. За таке рішення проголосували депутати Хмельницької обласної ради. Відтак місцеві «упівці» отримають, окрім офіційного статусу борців за волю України, також і пільги — такі самі, якими користуються на території області й ветерани Великої Вітчизняної війни.

Мисливськi угiддя — Кабмiну, «дiрки» — хатинам

Мисливськi угiддя — Кабмiну, «дiрки» — хатинам

«Бюджетні» пристрасті в Україні не вщухають. Президент України, наклавши вето на основний фінансовий закон держави, змушує народних депутатів напередодні новорічних канікул знову сісти за калькулятори й папери. Віктору Ющенку багато чого не подобається у бюджеті на 2007 рік. Передовсім — низькі соціальні гарантії для українців. Коаліціянти розводять руками: грошей на всі потреби не вистачає. Але ж знайшлося 12 мільйонів на утримання мисливських угідь Кабінету Міністрів! Може, й на більшу зарплату простим смертним нашкребете? Щоправда, доходи українців-2007 — це не єдине, що змушує фахівців бити на сполох. Вражаючих цифр і «дірок» вистачає в усіх галузях гуманітарної сфери.

Гетьманщина i спекуляцiї

Навколо Батурина знову ширяться неприємні розмови. Контрольно-ревізійне управлiння в Чернігівській області виявила, що державні кошти, які виділялися на реставрацію музейного комплексу, використовували неефективно. Так, за даними прес-служби Чернігівського КРУ, спеціалісти перевіряли використання 2 мільйонів державних гривень, виділених на державний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». І, провівши контрольний обмір обсягів робіт з улаштування покриття доріжок і бруківок на території Воскресенської церкви, фахівці побачили деякі розбіжності між фактичними обсягами виконаних робіт і обсягами, включеними до актів. Крім того, мало місце завищення вартості робіт. Загалом фінансові порушення по цьому об'єкту «потягли» майже на 19 тисяч гривень, повідомляє УНІАН. Завищення оплати вартості робіт були виявлені й на іншому об'єкті — історичному парку та території, прилеглої до будинку Кочубея, де мали навести лад. Це призвело до грошової «дірки» ще на 13 тисяч гривень. До речі, матеріальні збитки на загальну суму 31,9 тисячі гривень, виявлені КРУ, корпорація «Укрреставрація» відшкодувала до державного бюджету без зволікання ще в ході ревізії. Однак осад, як-то кажуть, залишився. До того ж з'ясувалося, що особи, які підписували акти прийняття виконаних робіт за жовтень-листопад 2005 року, на своїх посадах уже не працюють.

Епатаж не без моралі

Епатаж не без моралі

Уже вдруге українські «різнокаліберні» рекламісти збираються вкупі, аби довести, що соціальна реклама у нашій державі є, і вона заслуговує на увагу. Тим більше що проблем у нашому суспільстві, які потребують «рекламування», більш ніж достатньо. Другий національний фестиваль соціальної реклами залучив чи не вдвоє більше учасників, ніж минулого року — з різних міст України було надіслано понад 800 робіт. А змагалися рекламісти у чотирьох номінаціях — зовнішня, друкована, телевізійна реклама та «Комплексні соціально-орієнтовані кампанії».

Мішель Терещенко: Я вирішив жити в Україні не для того, щоб повернути статки моїх предків»

Мішель Терещенко: Я вирішив жити в Україні не для того, щоб повернути статки моїх предків»

Без Терещенків було б усе по-іншому. Ця родина довела світові, що українські хлопці з Глухова здатні завдяки розуму й вправності заробити солідний капітал, стати одними з найбагатших людей у Європі. І при цьому користуватися повагою у простих і чесних людей. Без Терещенків у Києві не було б щонайменше чотирьох провідних музеїв, десятка лікарень, університетів, храмів. Вони були естетами-колекціонерами й меценатами, визнаними підприємцями і фінансистами Європи. А ще — вигнанцями, «капіталістами-кровопивцями» за радянських часів. Мішель Терещенко є онуком видатної особистості в історії ХХ сторіччя — Михайла Івановича Терещенка, міністра закордонних справ та фінансів у Тимчасовому уряді Керенського. Він народився і виріс у Франції, й лише за часів незалежної України зміг приїхати на історичну батьківщину своєї родини. Тепер Мішель опікується родинним гніздом, де починали й закінчили свій земний шлях його предки, — містом Глухів. Вирощує льон, експортує до Франції український мед, хоче розвивати столичні музеї, створені на основі колекцій Терещенків. І всерйоз замислюється над тим, щоб узяти українське громадянство.

Скажіть «так» у мікрофончик!

Скажіть «так» у мікрофончик!

Учора 17-річна Марина та 21-річний Дмитро Сесаки були головними мешканцями Севастополя — їхнє весілля міг побачити кожен охочий, просто... увімкнувши телевізор. Укладання звичайного шлюбу в незвичних умовах узяла на себе Севастопольська державна регіональна телерадіокомпанія — урочисте дійство відбувалося просто у студії під час ранкового прямого ефіру передачі «Ранок із СТВ». Дарина Чернова, ведуча та автор «весільної» ідеї, запевняє «УМ», що подібного в Україні ще ніхто не робив. Хоча бажаючі, виявляється, були — на благородний заклик телевізійників одружитися у прямому ефірі відгукнулося чимало севастопольських молодят. Марину та Дмитра обрали випадково, але журналісти радіють, що саме вони стали «ефірними» нареченими: молодята із не дуже заможної родини — отож, телевізійники влаштували їм незабутнє свято.