Продам вибухівку. Недорого

За всіма правилами конспірації спланував дебютну «мілітарі»–оборудку 22–річний уродженець Закарпаття. За «демпінговою» ціною — лише за 20 «баксів» — він хотів продати два артилерійські снаряди з боєголовками. Місцем купівлі–продажу обрав село у Долинському районі Івано–Франківщини.

Немовля «воскресло»

Керівництво надвірнянської медицини відмовляється коментувати цю моторошну історію зі щасливим закінченням. За словами ж батьків новонародженої дівчинки, у її мами, 27–річної мешканки села Битків, що в Надвірнянському районі Івано–Франківщини, на сьомому місяці вагітності розпочалися передчасні пологи. Проте машина «швидкої допомоги» на виклик не приїхала, нібито посилаючись на брак бензину. Жінка народжувала вдома сама. Кажуть, навіть у стайні.

На той світ за хабар

Чутки про те, що цвинтар — дуже прибуткове місце роботи для несентиментальних людей, днями ще раз підтвердив молодий завідувач міського кладовища, підпорядкованого Івано–Франківському спецкомбінату комунально–побутового обслуговування.

Циганський бізнес–туризм

Про жалісливість іванофранківців, котрі подають милостиню навіть недбало загримованим «під калік» жебракам, не знають хіба що ліниві закарпатці ромської національності. Вочевидь тому із наближенням світлого Воскресіння Христового в обласному центрі Прикарпаття вже побільшало смаглявих «прочан» із сусідньої області та їхніх підручних слов’янської зовнішності. На це під час наради в міськвиконкомі, зокрема, звернув увагу мер Івано–Франківська Віктор Анушкевичус. «На доброті іванофранківців роблять бізнес абсолютна більшість людей, котрі займаються жебракуванням, — зазначив він. — Якщо ми не проведемо відповідної роботи, то на Великдень матимемо в себе пів–Закарпатської області».

«На справу» зі скотчем

Подвійний гріх узяв на душу селянин, який в одній з осель поблизу старовинного Снятина пограбував немічних людей похилого віку — інваліда першої групи, в якого ампутовані руки й ноги, та його дружину, котра розміняла дев’ятий десяток. Мерзотник серед білого дня ввірвався в оселю літнього подружжя і зв’язав обох господарів скотчем.

Лжебатюшки з великої дороги

Сліди двох прудконогих «священиків», котрі несли в побожні маси «дуже помічні» образки та хрестики, залишилися в кількох селах Калуського району на Прикарпатті, проте їх самих вдалося затримати не відразу.

Самогон — за «самогроші»

Після кількох зафіксованих спроб розплатитися за товари в закладах торгівлі міста Калуша підробленими банкнотами номіналом від однієї до десяти гривень місцеві оперативники затримали групу фальшивомонетників. Як повідомила «УМ» працівниця прес–служби прикарпатської міліції Зорина Кречко, першою з кольоровими папірцями, що зовні схожі на справжні гроші, попалася 42–річна мешканка Калуша, котра в одному з торговельних центрів міста за пачку цигарок розраховувалася п’ятьма двогривневими підробками.

Що, бабцю, корову продали?

Подвійних збитків — моральних та матеріальних — зазнала 75–річна мешканка невеличкого села Слобідка Долинська після нічних відвідин молодого незнайомця. Посеред ночі невпізнаний розбійник, зірвавши скобу на вхідних дверях її помешкання, проник до хати і зажадав у переляканої господині чималу суму грошей. Під погрозою насилля бабця віддала непрошеному візитеру майже дві тисячі гривень, заощаджених на лікування. Заволодівши пачкою 10–гривневих купюр, зловмисник зник так само несподівано, як і з’явився.

Собачатина — в курячому «меню»

Щорічно близько півтисячі іванофранківців страждають від укусів бродячих псів. Пік собачої агресії, як підтверджує статистика, припадає на зиму, коли до міста в пошуках їжі збігаються, поповнюючи місцеві зграї, тварини з довколишніх населених пунктів і лісових масивів. Проте ніхто достеменно не знає, скільки всього бродячих собак нині населяє обласний центр.

Будеш третім. На нарах

Прикарпатські оперативники затримали в Києві й доправили в Івано–Франківськ 45–річного мешканця столиці, котрого підозрюють у причетності до розкрадання 2,7 мільйона гривень. Така чимала сума грошей, виділених із держбюджету для укріплення берегів річки Лімниця в Рожнятівському районі, в результаті багатоходових фінансових маніпуляцій опинилася в липких руках зловмисників. Як з’ясували слідчі, одна з поліських будівельних фірм, задіяних у ліквідації наслідків стихійного лиха, що позаторік завдало величезних матеріальних збитків Прикарпаттю, перерахувала кошти за невиконані роботи іншій фірмі. За посередництва нині затриманого 45–річного киянина значну суму цих коштів вдалося перевести в готівку і привласнити.