Напередоні «драхмагеддону»

Напередоні «драхмагеддону»

Напередодні чергових позачергових виборів, які мають відбутися у Греції цієї неділі, в країні посилилася паніка — за один день населення зняло в банках загалом 1 мільярд євро. Хоча й позавчора було не легше — тоді греки забрали вкладів на 800 мільйонів. А все через те, що в разі перемоги на виборах радикальної лівої сили СІРІЗА (що дуже ймовірно) перспективи євровалюти у Греції стануть більш ніж примарними. Не виключено, що країна повернеться до драхми — такий сценарій у західній пресі вже прозвали «драхмагеддоном». Щоправда, самі ліві переконують: наміру виводити Грецію з єврозони в них немає. А лідер коаліції СІРІЗА Алексіс Ціпрас звинувачує політичних опонентів у нагнітанні страху: «Головна небезпека для нас виходить не від кредиторів, а від нашої власної паніки».

Ми насправді миролюбні!

Україна — наймиролюбніша з колишніх держав Радянського Союзу, якщо не брати до уваги країни Балтії. Натомість Росія — серед найагресивніших держав у світі. Такими є висновки експертів Інституту миру та Центру вивчення конфліктів Сіднейського університету, які оприлюднили черговий щорічний Глобальний індекс миролюбності країн.

«Візьміть хоч водієм»

«Візьміть хоч водієм»

Це тепер Володимир Путін — фактично всесильний керівник великої держави, з яким змушений рахуватися увесь світ. Але свого часу його ім’я мало що говорило навіть російським політичним експертам. У політику кадрового кадебіста привів покійний мер Санкт–Петербурга Анатолій Собчак. Одну з версій про те, як це сталося, вчора під заголовком «Смертельна помилка Анатолія Собчака» опублікував у своєму блозі в «Живому журналі» колишній радник Путіна, а нині опозиціонер Андрій Ілларіонов.

Ще 20 «заочних» років

Туніський суд, що розглядає справу колишнього президента країни Зіна аль–Абідіна Бен Алі, вчора засудив його до 20 років ув’язнення за участь в організації убивств демонстрантів. Нагадаємо, Бен Алі став першим главою держави, якого скинула «Арабська весна» — хвиля революцій, що на початку минулого року стартувала саме в Тунісі.

День Росії на марші

День Росії на марші

Попри сподівання й ­побоювання, опозиційний­ «Марш мільйонів» у Москві під час святкування­ Дня Росії пройшов досить спокійно — без сутичок, проблем і навіть затримань. «Мільйонів», звісно, не було, проте людей зібралося чимало — за різними даними, від 15 до 200 тисяч. Яка з цих цифр була ближчою до оцінок правоохоронних органів, здогадатися нескладно.

Рік російської міфології

12 червня 1990 року Перший з’їзд народних депутатів РРФСР ухвалив Декларацію про державний суверенітет Росії. Як відомо, декларацію про державний суверенітет України Верховна Рада прийняла більш як через місяць — 16 липня. Тож якщо якийсь землячок, котрий скучив за колишніми порядками, або знайомий московський ліберал, який не уявляє нас без себе, докорятимуть вам, що от, мовляв, усе було б добре, якби Україна не відокремилася, чемно поясніть: це Росія відокремилася. Ця пігулка діє безвідмовно, як проносне. Особисто перевірив на кількох російських дипломатах.

Ген марширують...

Ген марширують...

Росія ось уже вдвадцяте на офіційному рівні відзначає свій День незалежності — річницю з дня ухвалення Декларації про державний суверенітет РСФРР. І хоча чи й не більшість росіян не розуміє, що, власне, святкують (адже, на відміну від інших союзних республік, Російська не надто потерпала від «залежності»), головне для них — аби був привід. Тим паче що з такої нагоди у країні оголошено два зайвих вихідних — учора наші північні сусіди також не працювали.