Нагорода за полотняний літопис

Заповіт свого знаменитого земляка Михайла Максимовича, першого ректора Київського університету, який родом із хутора Тимківщина села Богуславець Золотоніського району, про те, щоб «споминали його хоч мислями, хоч устами», черкащани справно виконують. Тут кілька років тому обласна рада та обласна державна адміністрація запровадили щорічну краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича.

Газ проклав дорогу на батьківщину Тараса Шевченка

Газ проклав дорогу на батьківщину Тараса Шевченка

У рекордні терміни, буквально за чотири минулі місяці, Управління магістральних газопроводів «Черкаситрансгаз» ввело в дію газорозподільчу станцію «Будище» та газопровід — відгалуження від магістрального газопроводу «Союз» на території Звенигородського району Черкаської області.

Дощ і Плющ

Дощ і Плющ

У четвер у Корсуні періщив дощ, на вулиці було холодно й незатишно, але люди зібралися на мітинг, зорганізований командою Віктора Ющенка. На зустріч із людьми приїхали Іван Плющ, Юрій Костенко, Іван Заєць, Іван Томич.

Блакитний вогник — у кожну оселю

Блакитний вогник — у кожну оселю

Нам важко уявити свій побут без голубого вогника газової плити, на якій швидко можна приготувати смачний сніданок, обід чи вечерю. Такий комфорт на Черкащину прийшов більше 40 років тому.
У 1975 році Черкаський міськгаз та міжобласна виробнича контора скрапленого газу були об'єднані у виробниче об'єднання «Черкасигаз», яке нині забезпечує газом майже всю Черкащину й до складу якого входять 13 районних управлінь газового господарства.
Віднедавна біля керма ВАТ «Черкасигаз» — молодий та енергійний Олександр Олександрович Семенко, спокійна й виважена людина, так кажуть про нього у колективі. Про те, як працює й чим живе це підприємство сьогодні — наша розмова із Світланою Григорівною Шульгою, яка є заступником голови правління цього відкритого акціонерного товариства з економіки і фінансів. Пані Світлана працює на підприємстві 18 років, кілька років була головним бухгалтером, так що добре знає рідний колектив і його проблеми.

Свинський апетит

Свинський апетит

У Чигиринському районі Черкащини є земля, яку в народі називають Бердмудським трикутником: тут засіяне поле якщо не засушить, то заллє. Проте знайшлися господарі, котрі не злякались «аномалії» і спромоглись перетворити чималий нещасливий клаптик землі — чотири тисячі гектарів — на прибуткову ділянку. Успішними господарями стали робітники СТОВ «Чигиринська аграрна компанія». Своєю діяльністю воно вже сім років переконує скептиків у ефективності вкладених інвестицій і в тому, що на полі можна виростити гарний урожай і апетитно та ситно нагодувати тими харчами худобу.

Усі стільці — у пластик!

Центральний стадіон обласного центру, зведений ще наприкінці 50-х років, не бачив капітального ремонту більше 20 років. Тому має вигляд, далекий від привабливого: зруйновані бігові доріжки, старезні побиті сидіння на трибунах, занедбане адміністративне приміщення. Тепер же взялися й за нього: реконструкція черкаського стадіону, що розпочалася нещодавно, триватиме упродовж чотирьох років.

На дні просвітліло в голові

У Дахнівці, поруч із Черкасами, днями стався надзвичайний випадок: у колодязь кинулася 80-річна жінка. Люди кажуть, що бабця Моніка давно нахвалялася накласти на себе руки. Але, опинившись у не дуже комфортній обстановці, отямилася й вирішила, що на той світ їй ще рано. Тому тут же заходилася волати про допомогу.

Фірма віників не в'яже

У Черкасах за грати загриміли наркоторговці, які створили власну фірму з продажу марихуани й устигли заробити на цій справі 100 тисяч гривень. Причому на нари сіли всі — від керівника фірми, яка «клепала» пакетики з наркотою, до водія.