Хто куди, а ми — в музей

Ініціатором такого подарунка для школярів та студентів стало Головне управління культури та мистецтв Київської міської державної адміністрації. Відтепер молодь зможе безплатно відвідувати 13 комунальних музеїв міста. Як повідомляють в управлінні, в неділю школярі й студенти зможуть безплатно відвідати музеї історії Києва, російського мистецтва, видатних діячів української культури, книги та книговидавництва, Музей театрального, музичного та кіномистецтва, Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків, Музей Івана Гончара та Музей–квартиру Павла Тичини. Киевские музеи цены

Як Путін із пістолетом Німеччину об’єднував

Як Путін із пістолетом Німеччину об’єднував

До 20–ї річниці падіння Берлінського муру, тобто 8 листопада, в Росії на телеекрани вийде документальний фільм, в якому чільну роль відведено нинішньому прем’єр–міністру Володимиру Путіну, на той час — агенту КДБ у Дрездені. Путін знявся в епізодах фільму «Стіна», а також дав півгодинне інтерв’ю про події 1989 року, яке майже повністю увійшло в сюжет цього документального кіно, пише газета «Коммєрсант». Росіяни побачать, що Путін у НДР не тільки в сірому костюмчику шпигував за «неблагонадійними» німцями, а й став грудьми на захист будинку КДБ. Геройський чоловік. Але ще й — історичний, доводить автор фільму, оглядач НТБ, який 11 років завідував корпунктом Держтелерадіо СРСР у Бонні.

Вечір перестає бути добрим

Прагнення до всеохопної толерантності у країнах розвиненого Заходу дедалі частіше перетворюється на маразм. Так, поліцейським у британському графстві Уорикшир заборонили говорити фразу «Добрий вечір» (Good evening). Як повідомляє газета «Дейлі мейл», таку вказівку містить довідник для внутрішнього користування поліції Уорикширу. Поліцейським пояснюють, що поняття дня (afternoon) і вечора (evening) у різних культурах співвідноситься з різними періодами часу, тому є дуже суб’єктивним. А відтак краще ці поняття не вживати.

Під помаранчевим прапором: друга спроба

Під помаранчевим прапором: друга спроба

Під звуки козацького маршу й помаранчеві барви прапорів Віктор Ющенко прийшов до Центрвиборчкому подавати документи для реєстрації кандидатом у президенти. Чинний глава держави йде на ці вибори як самовисуванець. Рішення про підтримку лідера його політична сила «Наша Україна» ще повинна ухвалити на партійному з’їзді. Учора підтримати Президента під ЦВК прийшли близько тисячі прихильників із жовтогарячою символікою «НУ».

Салу — бути!

Верховна Рада відклала заборону на реалізацію м’яса, молока і молочних продуктів, вироблених у господарствах населення, з 2010 на 2015 рік. За відповідний законопроект минулого четверга проголосувало аж 416 депутатів. Згідно з документом, протягом трьох місяців уряд має розробити й затвердити відповідну державну програму, а також створити й відкрити спеціальні пункти закупівлі молока і боєнь (забійно–санітарних пунктів) тварин.

Смерть у президії

Поки в інших політичних силах кандидатів висували з помпою, співами і дотепами, на з’їзді Соціалістичної партії сталася трагедія. Не витримавши дискусійної напруги, просто в президії схопився за серце один із провідних соціалістів, екс–депутат Верховної Ради, секретар політради СПУ Михайло Мельничук. Викликавши «швидку», в зібранні оголосили перерву. На жаль, по дорозі до лікарні 61–річний політик, який недавно переніс операцію з шунтування серця, помер.

Луценко йде під кримінал?

Мати постраждалих від розбещення дітей вимагає передачі справи для розслідування Генпрокуратурі. Відповідну заяву вже направлено на ім’я Генерального прокурора Олександра Медведька. Жінка вважає, що, коли справу «негайно не передати з МВС до Генпрокуратури, її ніхто не буде розслідувати, а тиск на мене та людей, які мені допомагають, буде посилено». Постраждала мотивує своє рішення тим, що не довіряє ні міліції, ні міністру МВС Юрію Луценку. Останній необачно розголосив на всю країну таємницю всиновлення. То «про який захист дітей може йтися, якщо навіть на рівні міністра порушується закон та права дітей?». Жінку неприємно вразило й те, що інформація про слідчі дії постійно з’являється у ЗМІ. Зокрема на процедурі впізнання квартири , яка фігурує у справі, раптом з’явився журналіст однієї з газет. Потім в інтернет–виданнях вигулькнули статті з посиланням на висновки психолога , який «був присутнім на допитах дітей». «На яких підставах ці висновки, якщо вони є, були оприлюднені? — вражена мати постраждалих хлопчика та дівчинки. — Хіба таємниця слідства не має охоронятися законом?».

Колоти «за законом»

Прийнятий надвечір у середу Закон «Про затвердження загальнодержавної програми імунопрофілактики і захисту населення від інфекційних хвороб на 2009—2015 роки» — перша спроба на законодавчому рівні затвердити програму вакцинації в країні. Раніше існували лише програми, затверджені Кабміном. «Цей закон мав з’явитись ще рік тому, — розповів у коментарі «УМ» народний депутат, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я ВР Віктор Корж. — Стан здоров’я наших громадян змінюється, нам потрібні нові методи вакцинації».

Правильна оцінка

Глава української держави Віктор Ющенко зустрівся у Києві з доповідачем Парламентської асамблеї Ради Європи з проблематики Голодомору та масового голоду на теренах колишнього СРСР, віце–президентом ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу. Президент Ющенко підкреслив, що завдяки зусиллям України Голодомор отримує справедливі оцінки на міжнародній арені, зокрема від ООН, ЮНЕСКО, ОБСЄ, Європарламенту, національних парламентів багатьох країн, відтак у Києві сподіваються на розуміння і в ПАРЄ.

Коли поїзд у зад загуркоче

Їздити «зайцем» — не лише протизаконно, а й небезпечно. У цьому переконався 22–річний студент факультету журналістики одного з німецьких університетів, якому безкоштовний проїзд у потязі ледве не коштував життя.