Польща та Україна знову сваряться через Волинську трагедію. Політична боротьба чи справжня проблема?
Польща та Україна знову сваряться через Волинську трагедію. >>
Поки в інших політичних силах кандидатів висували з помпою, співами і дотепами, на з’їзді Соціалістичної партії сталася трагедія. Не витримавши дискусійної напруги, просто в президії схопився за серце один із провідних соціалістів, екс–депутат Верховної Ради, секретар політради СПУ Михайло Мельничук. Викликавши «швидку», в зібранні оголосили перерву. На жаль, по дорозі до лікарні 61–річний політик, який недавно переніс операцію з шунтування серця, помер.
Перед тим делегати посперечалися, кого висувати кандидатом у президенти від СПУ. Минулий з’їзд ухвалив, що балотуватися на найвищу державну посаду повинна колишня голова Фонду держмайна Валентина Семенюк–Самсоненко. Однак незадовго до старту виборчої кампанії захотів знову спробувати свої сили у президентських перегонах і «вічний» кандидат на цю посаду, голова Соцпартії Олександр Мороз.
Семенюк, яку підтримували переважно делегації Кіровоградської та Дніпропетровської областей, заявила, що кандидатуру не зніме, але прагне «зберегти єдність партії». Зрештою Мороз наполіг, щоб делегати голосували по обох, адже це «лише підкреслює, що СПУ — демократична сила».
Після підрахунку голосів, який завершися уже по сумній перерві, з’ясувалося: за підтримки 270 делегатів від Соцпартії в президенти знову балотуватиметься Олександр Мороз. Крім того, на з’їзді створили суспільно–політичний блок «За Олександра Мороза». До його складу, окрім СПУ, увійшли вісім громадських організацій, які співпрацюють з нею, та Всеукраїнська партія дітей війни.
Свіжоспечений кандидат у кандидати повідомив: якщо до другого туру президентських виборів вийде Юлія Тимошенко, то її кандидатуру СПУ не підтримає.
Як відомо, раніше соціалісти вели невдалі переговори про підтримку з Петром Симоненком і Сергієм Тигіпком.
Учора ЦВК на своєму засіданні зареєструвала кандидатом у президенти лідера Народної партії Володимира Литвина.
ХІ позачерговий з’їзд Української народної партії, що відбувся в суботу у Києві, висунув у президенти свого лідера Юрія Костенка. Відмінну думку мала тільки львівська делегація, яка закликала однопартійців підтримати Віктора Ющенка.
У п’ятницю подала документи до ЦВК самовисуванка Інна Богословська.
Підтримку кандидатові у президенти України Юлії Тимошенко висловив голова Європейської народної партії Вільфред Мартенс.
Польща та Україна знову сваряться через Волинську трагедію. >>
Автор цих рядків досі з теплом згадує дуже камерні прийняття в польській амбасаді в Києві кінця 1990-х, на яких збирався цвіт тодішньої ліберальної української інтелігенції. >>
Ну що ж, війни продовжують відкривати нам чергові цинічні рівні геополітичних маніпуляцій. >>
Коли в Києві святкують черговий успіх на шляху до Європейського Союзу, варто згадати одну просту обставину. >>
Президент Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявляє, що невдоволення росіян правителем Кремля Володимиром Путіним продовжує зростати, а рівень підтримки правлячої партії "Єдіная росія" — падати. >>
Угорщина та Україна офіційно уклали «історичну» угоду щодо прав етнічної угорської громади, яка проживає в Закарпатській області – заявив Прем’єр-міністр Петер Мадяр. >>