Провина Бідзіни

Провина Бідзіни

Виконавче бюро міні­стерства юстиції Грузії наклало арешт на акції, що належать мільярдеру Бідзіні Іванішвілі. Як пояснюють у відомстві, підставою для такого рішення стала відмова бізнесмена заплатити штраф, присуджений йому судом за підкуп виборців під час парламентської кампанії, — 45 мільйонів доларів. Підкуп, згідно з рішенням грузинської Феміди, полягав у тому, що політична партія Іванішвілі «Грузинська мрія — демократична Грузія» роздавала населенню супутникові антени компанії Global TV.

Новий етап. Принаймні для Чорногорії

У Брюсселі триває дводенний саміт Євросоюзу на найвищому рівні. На порядку денному, вже традиційно останніми роками, криза, проте готових рішень немає й надалі. За два дні до початку саміту міністри фінансів чотирьох ключових країн єврозони зустрілися в Парижі на незаплановані «аварійні» перемовини. Міністр фінансів Франції П’єр Московічі заявив, що саміт повинен закласти основи для переходу «на другий етап розвитку євро».

Таки війна?

Таки війна?

Президент Сирії Башар Асад визнав, що його країна перебуває «у стані війни». Таку заяву він зробив перед новопризначеним кабінетом міністрів через 16 місяців після початку народного повстання проти його режиму. У своїй промові Асад наголосив, що «вся політика, усі сторони та сектори мають бути зосереджені на тому, аби перемогти в цій війні». Також президент засудив країни, які закликали його скласти повноваження, відзначивши, що Захід «бере, але ніколи не дає, що було доведено вже неодноразово». На що США відреагували заявою Білого дому про «доведеного до відчаю» Асада, який «втрачає владу та контроль над країною».

Та, що заснула у Нью–Йорку

Та, що заснула у Нью–Йорку

У Нью–Йорку на 72–му році пішла з життя американська режисерка, сценаристка та письменниця Нора Ефрон. Як повідомив газеті «Нью–Йорк таймс» син померлої Джейкоб Бернстайн, його мати померла внаслідок запалення легенів, спричиненого гострою лейкемією.

Симуляція не допомогла

Румунська прокуратура почала розслідування свідчень лікаря та поліцейських, які надали першу допомогу колишньому главі уряду Адріану Настазе. Вони запевняють, що насправді екс–прем’єр зовсім не намагався вчинити самогубство, а симулював його, щоб уникнути тюрми. Нагадаємо, 62–річного Настазе засудили до двох років ув’язнення за звинуваченнями в корупції.

Зона єврокризи

Зона єврокризи

Міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос надіслав президентові Єврогрупи Жан–Клоду Юнкеру листа з проханням про фінансову допомогу від єврозони для проблемних іспанських банків. Іспанія просить у ЄС позику в розмірі 100 мільярдів євро. Минулого тижня незалежні експерти заявляли, що ураженим кризою банкам країни потрібно до 62 мільярдів євро, аби оговтатися. Де Гіндос запевняє, що гроші буде спрямовано до банків, які найбільше цього потребують, через Фонд впорядкованої реструктуризації.

Чи хоче Анкара війни?

НАТО рішуче засуджує дії Сирії, яка минулої п’ятниці збила турецький військовий літак. Із відповідною заявою вчора по завершенні засідання Ради Північноатлантичного Альянсу в Брюсселі виступив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Засідання було скликано на вимогу Туреччини, яка також звернулася з листом, у якому засуджує дії Сирії, до Ради Безпеки та Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Кі Муна. З’ясувалося також, що інцидент із винищувачем F–4 Phantom, який збили сирійські сили протиповітряної оборони, був не єдиним на кордоні з Туреччиною — минулими вихідними ППО Сирії випустила ракети в напрямку ще одного турецького літака, що виконував патрульну місію.

П’яний чад загарбництва

28 червня 1709 року відбулася Полтавська битва — вирішальна в Північній війні, яка визначила наперед цивілізаційні напрями розвитку Швеції та Росії. Як зазначає в «Короткій історії Швеції» Йорген Вербулль, «поразка означала кінець шведської мілітарної держави». В подальшому, після смерті 1718 р. Карла ХІІ, відбулася безкровна революція та майже цілковита зміна форми урядування. Швеція ставала на демократичні рейки розвитку. Перемога Росії та загарбання нею Лівонії, Естонії, Інгерманланду та частини Карелії разом із пануванням на Балтійському морі, навпаки, в подальшому лише посилювали хижацькі апетити імперії. Для України наслідки Полтавської битви обернулися занепадом автономії аж до повного підпорядкування Росії.

Зовсім не «дикий» капіталізм

Зовсім не «дикий» капіталізм

Із Яном Бурим ми познайомилися безпосередньо за місцем його проживання — у дитячому будинку, розташованому в селищі Лопушка Мала. Це спершу здалося чимось незбагненним, що колишній посол (народний депутат — за українськими мірками) Сейму Республіки Польща може мешкати у таких, здавалося б, скромних умовах. Проте, познайомившись ближче з цією справді непересічною людиною, ловиш себе на думці не вважати таку його самозреченість дивом. Диво, скоріше, полягає у тому, що встиг Ян Бурий зробити за останні 20 з лишком років.