Як продати молоко дорожче?

Як продати молоко дорожче?

Уже восени на Черкащині в кожному з районів мають запрацювати так звані дорадчі служби, покликані допомагати селянам відстоювати їхні права. Адже на важкій праці трудівників сільськогосподарських підприємств наживаються зазвичай ті, у кого руки зовсім не мозолясті. «Днями в Умані ми провели нараду з розвитку таких дорадчих служб, які є одним із елементів ринкових стосунків на селі. Вони не лише надаватимуть селянам потрібну інформацію, а й консультуватимуть їх iз приводу того, як вони повинні поводитися в тих чи інших ситуаціях.

Облпрокуратура сплатить 45 тисяч моральної шкоди

Чи не вперше в історії Черкащини на обласну прокуратуру чоловік подав до суду і виграв його. Відтак це відомство має виплатити за моральну шкоду колишньому в'язню СІЗО 45 тисяч гривень.
А почалася ця історія у період президентських виборів. Тоді, ні сіло ні впало, було затримано керівника Уманського виборчого штабу Віктора Ющенка — Петра Григоренка, коли він приїхав до Черкас. Людина зникла безслідно, і ніхто з ющенківців не знав, куди повезли і де її утримують.

Не той тепер «Трахтемирів» без Бакая

Не той тепер «Трахтемирів» без Бакая

Сесія Черкаської обласної ради зреагувала на протест прокуратури області та скасувала своє рішення, ухвалене майже 6 років тому, про передачу заповідних земель державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» у Канівському районі київському ЗАТ «Аграрно-екологічне об'єднання «Трахтемирів».

«Мисливці» за скарбами

Пограбуванням року називають у Черкасах наліт злодіїв на ювелірну крамницю «Діамант», котра міститься тут у самому центрі міста — по вулиці з оригінальною назвою — імені Леніна. Адже, за попередніми підрахунками, як повідомили «Україні молодій» у прес-службі обласної міліції, збитки від візиту непроханих гостей зашкалюють за 1,5 мільйона гривень.

У Тальному страйкують журналісти районки

На Черкащині призупинила свій випуск тальнівська районна газета «Колос»: про страйк оголосив трудовий колектив цієї районки. Таким чином журналісти привертають увагу громадськості до проблем, які, наче снігова куля, наліпилися тут від минулих президентських виборів. Тоді провладна газета, редактором якої був і залишається Федір Пилипенко, йдеться у розповсюдженій колективом заяві, «виявила до Януковича велику благодійність» і публікувала політичну рекламу навіть без оплати. Водночас, стверджують газетярі, в редакцію електронною поштою йшов бруд на Ющенка, а Пилипенко все те друкував і не зважав на спротив колективу. Журналісти кажуть, що було навіть таке, що вони викидали пасквілі на Ющенка у кошик, а редактор витягав їх звідти й давав до друку.

Місити тісто за ракетними технологіями

Місити тісто за ракетними технологіями

Щорічну економію у 100 тисяч гривень дає Смілянському машинобудівному заводу впровадження у виробництво унікальних оборонних технологій, які використовують у ракетобудівній галузі. «Задіяні по конверсії горизонтально-давильні верстати, з підприємств оборонки Росії дозволяють нам виробляти діжі від 40 до 330 літрів за тією ж технологією, за якою виготовляються й ковпаки для головок ракет. Усе це робиться шляхом ротаційної витяжки із суцільного листа металу, а не з'єднуванням кількох листів, як це було раніше», — розповідає «Україні молодій» голова правління, генеральний директор ВАТ «Сміламаш» Анатолій Шпак, який працює на цьому підприємстві 43 роки, з них 22 роки — на посаді керівника.

Як спекти робоче місце?

Як спекти робоче місце?

Сьогодні Ватутінський хлібокомбінат щодоби випікає більше 40 тонн хліба та 10 тонн кондитерських виробів. Одного лише печива це підприємство відправляє споживачам близько 40 видів. А таку смакоту, як печиво «Вівсяночка» в Україні, окрім ватутінців, не випікає ніхто. Більше того, фахівці цього підприємства відвідали недавно всесвітню виставку, що проходила в Парижі, і вже з часом планують бути там зі своєю продукцією.

Злополучний автобан

На Черкащині про екологічну катастрофу волає містечко Жашків: тут нині підтоплено 800 об'єктів, в тому числі й потужний елеватор. Вода взяла у полон фундаменти житлових будинків, в яких від вологи стінами розповзаються тріщини, залила криниці, підвали та туалети. Таке лихо звалилося на районний центр Черкаської області не так давно, й тамтешній люд пов'язує це «тихе цунамі» з будівництвом обабіч злополучного автобану, яким, мов будовою століття, так хвалилися колишні можновладці.

Танки затягли на дно

Минулого тижня під стінами Черкаської облдержадміністрації стояли в пікетах працівники Черкаського науково-виробничого комплексу «Фотоприлад». А привела людей сюди невиплата зарплатнi, борг з якої становив 1 мільйон 400 тисяч гривень. Хоча ще місяць тому заборгованiсть ця була 743 тисячі.