Смажений кабанчик

У селі Кляківці Кам'янського району Черкаської області одна родина вирішила поласувати свіжиною й заходилася смажити кабанчика. В період цього дійства в паяльній лампі закінчився бензин, і 33-річний господар тут же почав туди його заливати. В ту мить і спалахнуло полум'я. Вже з лампи воно перекинулося на одяг чоловіка.

Черкащанам буде солодко

Сезон цукроваріння на Черкащині, яка цієї осені започаткувала його однією з перших у державі, розпочався досить символічно: під час пуску Селищанського цукрового заводу в Корсунь-Шевченківському районі перший мішок цукру заводчани та черкаський «губернатор» відправили сиротам Чигиринської школи-інтернату. Голова облдержадміністрації Олександр Черевко навіть фломастером намалював на тому мішку підкову.

У Смілянському держлісгоспі вирощують не тільки ліси, а й диких кабанів

У Смілянському держлісгоспі вирощують не тільки ліси, а й диких кабанів

Кожного місяця Смілянський держлісгосп в Черкаській області переробляє 300 кубометрів деревини, крім цього, тут заготовляють 70 -80 кубометрів фризи, яку експортують в Італію і країни Скандинавії. Водночас у лісгоспі переконані, що обов'язково треба збільшувати переробку низькосортної деревини.

В Умані вже моляться жінки-хасидки

В Умані вже моляться жінки-хасидки

Цієї осені єврейський Новий рік Рош-ха-Шана буде доволі пізнім: його святкування припадає на 4 жовтня. Але хасиди вже приїжджають до Умані. Наразі місто заполонили жінки- хасидки з дітворою. За руку мам у хустках та довгих сукнях тьмяних кольорів тримаються 4—5-річні хлопчики у ярмолках та з пейсиками. Є навіть немовлята, котрих жіночки носять у «кенгурушках»: вони теж подолали півсвіту, аби разом з мамами поклонитися могилі святого цадика Нахмана та набратися добра та благополуччя на цілий рік. Причому треба молитися якомога ближче до могили святого Нахмана, щоб одержати більше благодаті.

Гетьманська столиця лікуватиме

Уже через рік на Черкащині, у славному Чигирині, святкуватимуть новосілля в новому унікальному оздоровчому комплексі. Як повідомив «Україні молодій» голова Чигиринської райдержадміністрації Петро Литвин, нині повним ходом ведеться зведення нульового циклу цієї будови.

Революція білих халатів

Недавнє рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області — про поновлення на посаді головного лікаря Жашківської центральної районної лікарні Ореста Чубка — викликало серед тамтешніх лікарів справжнє обурення і шок. Адже в червні вони навіть голодували, вимагаючи звільнення свого керівника.

Сила землі Піддубного

Сила землі Піддубного

Два дні — у суботу та неділю — в Чорнобаї Черкаської області вирувало традиційне всеукраїнське свято богатирської сили на честь пам'яті Івана Піддубного. Помірятися силою на батьківщину шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби, якого за 40 років життя у спорті ніхто з суперників не зміг покласти на лопатки, з'їхалися спортсмени з усієї України. Своєю силою дивували народ майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу черкащанин Віталій Юрченко, майстер спорту з пауерліфтингу і боротьби сумо Роман Новик із Харкова. У їхніх руках тачки вагою до однієї тонни, 400-кілограмові колеса і навіть 9-тонний КамАЗ здавалися зовсім не важкими. А керував усім цим дійством найсильніший чоловік планети Василь Вірастюк.

Майже Сорочинці

Майже Сорочинці

Минулої суботи біля села Геронимівка, на території Черкаського інституту агропромислового виробництва, відбулося масштабне дійство, не менше, ніж у славнозвісних Сорочинцях: укупі з обласними обжинками земляки Тараса влаштували обласну виставку-ярмарок «Черкаси Агро-2005». Раділи хлібороби недаремно, позаяк Шевченків край зібрав понад один мільйон 600 тисяч тонн зерна.

А індик — дик-дик, дик-дик

А індик — дик-дик, дик-дик

Виробництво м'яса на Черкащині нині перевищує його реалізацію: порівняно з роком минулим, його вироблено на 300 тонн більше. Серед районів, які є лідерами з комплексного розвитку тваринництва, називають Чорнобаївський, Золотоніський, Черкаський та Христинівський.

Ой чиї ж то соняшники?

Ой чиї ж то соняшники?

Аж три нічийні поля виявили на території Смілянського району в Черкаській області правоохоронці. Дивина та й годі: хтось самовільно засіває соняшником 90 гектарів поля, а влада цього не помічає. Більше того, до цього нікому немає діла. Руки доходять тільки в податкової міліції області — саме її співробітники знайшли нічийне поле в одному із сіл Смілянського району. Вони й з'ясували, що зайнятий масив належить до земель резерву і «числиться» в одній із сільських рад. А засіяв її місцевий підприємець, не маючи на те ніякого дозволу.