Чи, як і раніше, в чорних бушлатах грізно крокують твої патрулі?

Партії «Союз», ПСПУ і «Русский блок» мають бути заборонені. Так вважають активісти Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство», які щойно повернулися з Севастополя до Києва. Молодь звинувачує прихильників трьох вищеназваних партій у публічних образах на адресу держави Україна, наругу над державною символікою, зокрема синьо-жовтим прапором, що є ознакою кримінального злочину. Такі випади «союзники» та прогресивні соціалісти дозволили собі в ході сутичок із «помаранчевими» студентами, які відстоювали в Севастополі інтереси України.

Знайди себе у списках!

Знайди себе у списках!

31 жовтня (21 листопада, 26 грудня) минулого року ви, палаючи бажанням скористатися своїм правом обирати, прийшли на виборчу дільницю й спокійно, без жодних проблем і затримок віддали голос за бажаного кандидата? Значить, ви — щасливчик. Адже так пощастило далеко не всім, і тодішні члени виборчкомів та судді районних судів і досі з жахом згадують зливу скарг і позовів від виборців, дані про яких у списках виявилися спотвореними або їх там не виявилося взагалі. Але навіть якщо ви справді належите до тих, кому тоді пощастило отримати виборчий бюлетень одразу й без витрачених на цю процедуру нервів, і вже тим паче, якщо ви до них не належите, радимо сходити до місцевої адміністрації й перевірити, чи правильно вказані дані про вас як виборця у списках цього разу. Як нагадав учора на прес-конференції з цього приводу голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович, зробити це можна, починаючи з 1 листопада. (Що він сам того ж дня, тобто позавчора, і зробив: особисто знайшов у списку виборців себе та членів своєї родини й поділився своєю радістю з журналістами: «Значить, реальні списки!».) Причому можна не поспішати — на відміну від минулих виборів, коли на уточнення списків ЦВК мала всього лише 15 днів, цього разу в її розпорядженні майже 5 місяців. Але й тягти кота за хвіст не варто, адже, по-перше, виборці можуть звертатися до відповідних робочих груп з проханням внести зміни у списки тільки протягом трьох місяців (до кінця першого тижня лютого), а по-друге, згідно із новим законом про вибори у день голосування міняти щось буде вже пізно.

Трохи ближче до СОТ

Незважаючи на те, що перший день листопада у Верховній Раді проходив під знаком Бюджету, парламентарії вчора встигли «й рибку з'їсти», тобто ухвалити цей надважливий фінансовий закон, і «на табуретку сісти» — розглянути чимало інших, теж далеко не останніх у плані державної ваги питань. Зокрема, народні обранці без жодних блокувань, свисту, завивання сирен та інших «радостей» парламентського життя, якими супроводжулося обговорення аналогічних законопроектів у липні, ухвалили одразу два закони, необхідні для вступу України до Світової організації торгівлі: «Про внесення змін до Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» (щодо процедурних питань антидемпінгового розслідування)» та «Про внесення змін до Закону України «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» (щодо процедурних питань спеціального розслідування та застосування спеціальних заходів). «За», відповідно, проголосували 291 та 320 нардепів. Серед них, щоправда, не було двох парламентських «неофітів»: Ольги Кобець та Сергія Татусяка, які вчора склали присягу народного депутата. Перша, пройшовши до ВР за списком Блоку Тимошенко, одразу ж вступила в однойменну фракцію, разом з якою дружно за «СОТові» закони не голосувала, а другий — висуванець давно спочилого з миром блоку «За єдину Україну!» — під час цього голосування взагалі значився як «відсутній».

Доторканні. З другої спроби

Приблизно двічі на тиждень iз різних куточків України надходять неприємні звістки, які повідомляють, що така-то рада відмовилася позбавити такого-от депутата недоторканності, і той, прикриваючись щитом змін, котрі нещодавно було внесено до закону про статус місцевих «депів», продовжує насолоджуватись свіжим осіннім повітрям. Тенденція до того, що депутати не хочуть «здавати» «своїх», міцнішає. Нещодавно вона ледве не повторилася на Закарпатті — регіоні, який був одним із лідерів за кількістю порушень та сваволі на минулих виборах.

Влада без парканів?

Влада без парканів?

Ремонт вулиці Банкової, а відповідно, й остаточне рішення щодо доступу «простих смертних» під стіни секретаріату Президента затягується. Керівник Державного управління справами Ігор Тарасюк каже, що крапку в цій справі буде поставлено до початку зими. «Будівельний ордер у нас є, він виділений Київською міською радою до 1 грудня цього року... І ми повинні або продовжити цей ордер для подальших будівельних робіт, або сказати, що площа [перед СП] прийнята в експлуатацію...», — зазначив Тарасюк в інтерв'ю «5-му каналу». Він зауважив, що під час ремонту були повністю перекладені всі комунікації — «телефонні, енергетичні, опалювальні, які потрібні, аби все працювало, і зараз вони проходять випробування».

Знову «донецький» на Різницькій?

Знову «донецький» на Різницькій?

Завтра у народних депутатів буде напружений у кадровому плані день: мало того що знову накльовується вже кілька разів відкладене голосування за призначення нових керівників «обезголовлених» комітетiв і, можливо, віце-спікера, так іще й доведеться «подарувати» (або не подарувати) країні «нового Піскуна». Бо саме у четвер Верховна Рада визначатиметься з тим, чи дати «добро» на запропонованого Президентом Генерального прокурора.

Третій — не зайвий?

Третій — не зайвий?

Цього тижня крісло, що стоїть у президії парламенту ліворуч від Литвина, може нарешті знайти свого нового господаря. Воно порожнє ще з того часу, як Верховна Рада увільнила Олександра Зінченка від депутатських повноважень, а відтак — і посади віце-спікера через перехід на роботу в секретаріат Президента. Одного разу нардепи намагалися заповнити вакансію віце-спікера, але марно. Це було в червні, і парламентарії обирали між чотирма кандидатурами — Юрієм Костенком, Богданом Губським, Віктором Мусіякою та Володимиром Зайцем. Але тоді бюлетенями скористалося тільки 255 нардепів, а для визнання голосування дійсним потрібна «явка» 300 депутатів.

Помаранчевий звіт зі знаком «плюс»

Помаранчевий звіт зі знаком «плюс»

Минулої п'ятниці майдан перед Черкаською облдержадміністрацією знову став помаранчевим. Сюди зійшлися не тільки мешканці обласного центру, а й з'їхалися представники з усіх районів області. Як і рік тому, народ був у жовтогарячих шарфиках і тримав у руках оранжеві прапори (цього разу — переважно партії «Народний союз «Наша Україна»). Навіть холодна погода та раптовий мокрий сніг нагадали людям про революційні події минулого року. Тільки цьогоріч маніфестанти вже не виборювали, а слухали. Черкаська влада вирішила першою в Україні публічно відзвітувати про те, що їй вдалося зробити за рік після президентських виборів.

Електоральні симпатії Львова:

Якби вибори відбулись зараз, у Львові переміг би «Народний союз «Наша Україна», а мером столиці Галичини став би Андрій Садовий. Про це свідчать дані опитування мешканців обласного центру, яке на замовлення Комітету виборців України провів Київський міжнародний інститут соціології (опитано 706 мешканців Львова віком понад 18 років).