Робота робить вільним?

Не є таємницею, що окремі вугільні шахти Донбасу, які гордо звалися «комсомольськими», будували не лише представники «передового загону молоді». Залучати до згаданих робіт осіб, які «мотають» строк, на Донеччині ніколи не цуралися. Роблять це, як з’ясувалося, й досі. Саме тому шестеро постраждалих «гірників» на приватній копальні у Шахтарську — теж не штатні працівники підприємства, а... звичайнісінькі в’язні.

Ціна приватного вугілля

Рівень травматизму на вугільних підприємствах недержавної форми власності, без перебільшення, зашкалює. Приміром, минулого року на згаданих шахтах, де всі разом видобули всього один мільйон тонн вугілля, загинули 15 гірників (на державних копальнях мільйон тонн палива «коштує» 3—4 людських життів). Укотре підтверджує таку сумну статистику і нещодавній випадок на приватній шахті №222 ТОВ «Карбон», де в ніч на четвер травмовано шестеро гірників.

Животів не пожаліли?

Животів не пожаліли?

Перипетії навколо останніх подій у виправно–трудовій колонії №124, що розташована в Кіровському районі Донецька, нагадували гостросюжетний детектив. За версією відомого адвоката Сергія Салова, спершу до нього по допомогу звернулася мешканка Луганщини Людмила К., яка є представником засудженого Олександра Л. За її даними, минулого четверга о 17–й годині кілька засуджених мали здійснити акт самогубства. Аби перевірити цю інформацію, адвокат прибув до колонії, і о 17.30 йому на мобільний зателефонував(?) уже сам Олександр Л. За його словами, на знак протесту проти побиття їх співробітниками адміністрації колонії він та ще двоє засуджених розпороли собі животи металевими прутами...

Малолітня жертва шахти

У гірняцькому Сніжному трапилася трагічна пригода в одній із шахт. Щоправда, цього разу йдеться не про вугільне підземелля, а про шахту... непрацюючого ліфта, куди впала чотирирічна дівчинка. За свідченням очевидців, сім’я потерпілої мешкала на дев’ятому поверсі, куди завжди йшли пішки, бо ліфт у будинку не працює вже багато років. Того дня дитина піднімалася на свій поверх з бабусею, яка через важку ношу трохи відстала. А дівчинка, самостійно діставшись 7–го поверху, несподівано зірвалася у шахту ліфта. Є припущення, що, втомившись, дівчинка притулилася до іржавих дверей ліфта, а ті не витримали навіть такої незначної ваги.

З«ДР»асьтє, я ваша мова!

У Донецьку, схоже, спробували дати гідну відповідь поету, який колись зізнався: «Не Україна і не Русь — боюсь, Донбас, тебе боюсь». В обласній раді створили депутатську групу «Донбаська Русь», про що перед початком 14ї сесії повідомив голова облради Анатолій Близнюк.

Швидка інвестиційна допомога

За фактами недавніх підземних аварій на шахтах «Шахтарська–Глибока» та «Воскресенська» порушено карні справи за однією і тією ж статтею Кримінального кодексу — «Порушення правил безпеки під час проведення робіт із підвищеною небезпекою, які спричинили загибель людей чи інші важкі наслідки». Спеціальна комісія встановила — у Шахтарську загинули двоє гірників та двоє отримали важкі травми внаслідок грубих порушень правил безпеки, що й призвели до вибуху детонатора, який залишився у породі після планових вибухових робіт. Зокрема, гірничий майстер, виявивши шнур від детонатора, який не спрацював, не заборонив ведення тут робіт і не вивів людей у безпечне місце.

Горя нікуди дівати...

У вівторок — 22 січня у Донецьку ніхто не очікував, що до Апеляційного суду надійде заява від представника головного управління держказначейства про відмову від своєї апеляційної скарги на судове рішення від 9 листопада. Адже до цього всі прагнення сім’ї потерпілої Світлани Зайцевої домогтися солідної компенсації результату не принесли. Сім’ї, щоправда, виділили двокімнатну «вбиту» квартиру, яка, до речі, так і стоїть порожньою, бо немає коштів на ремонт, і призначили матеріальну допомогу дітям–сиротам — по 500 гривень щомісяця.

Гаряче підземелля

У середу міністр вугільної промисловості України Віктор Полтавець провів у Донецьку нараду з питань техніки безпеки та охорони праці на підприємствах галузі. А те, що ця проблема нині залишається «гарячою», підтвердила «свіжа» аварія цього ж ранку. Причому спалах метану в одній із шахт Донеччини стався не на підступних кілометрових глибинах, а на «дитячій» для тутешніх шахт глибині — всього 80 метрів.

Позаплановий вибух

У суботу ввечері, 20 січня, стався вибух на глибині 1294 метри на шахті «Шахтарська–Глибока» в Шахтарську. Двоє гірників загинули на місці, ще двоє, один із яких у важкому стані, госпіталізовані.

Менше диму без коксохіму

Менше диму без коксохіму

Підземні вибухи на шахті імені Засядька у грудні–листопаді минулого року, що забрали життя 106 гірників, поставили ребром питання про подальшу доцільність видобутку палива на підступній кілометровій глибині. Коли ж почастішали розмови про ймовірність закриття потужного підприємства, фахівці, не змовляючись, вивели наступну формулу подальшого розвитку подій — немає шахти, є проблеми. Серед останніх називалися екологічні, соціальні і, звісно, економічні. Зокрема, було очевидно, що після призупинки на шахті вуглевидобутку і скорочення поставок сировини споживачам, першим «під удар» обов’язково потрапить Донецький коксохімічний завод. І як у воду з Кальмуіусу, що нею затопили вибухонебезпечне крило підземного горизонту, дивилися — у ВАТ «Донецьккокс» справді змушені були зупинити роботу двох батарей на Рутченківській дільниці підприємства.