Місце зустрічі з раєм

Місце зустрічі з раєм

Сімейна іконописна майстерня «Небо на землі» з Миколаєва привезла до Києва у Музей Гончара та головний корпус Університету Шевченка дві виставки сучасних ікон «Слава во вишніх Богу» та «Возвеселімося всі разом нині», присвячені Різдву та іншим зимовим святам. Відразу хочеться назвати три причини, чому варто відвідати саме ці виставки.

В Індію чи на гравюру?

Окрім Головної ялинки в Палаці «Україна», у Києві на святкування Нового року і Різдва дітей запрошують в Український дім, Жовтневий палац, Музей Ханенків і «Мамаєву слободу». Кожен із закладів зі шкіри пнеться, щоб зачарувати своїми дійствами якомога більше дітлахів із батьками.

Ярмарок святкового настрою

Ярмарок святкового настрою

У київському «Мистецькому арсеналі» вперше стартував святковий ярмарок «Різдвяний арсенал». Уже при вході відвідувачі потрапляють у передноворічну казку — повсюди ялинки, прикрашені змайстрованими народними умільцями янголятками і кульками, імбирно–медові пряники, гарячий шоколад, чарівні свічки, звучать різдвяні пісні і галасують невгамовні дітлахи.

Ведмідь на вухо наступив, та співати будеш

Ведмідь на вухо наступив, та співати будеш

У Японії, коли дитина йде до школи, вона знає 300 народних пісень. В Україні навіть не кожен студент може підтримати своїм голосом співочу компанію. У школах на «народознавство», де б мали вчити звичаї та обрядові пісні, виділяється одна година на тиждень, і то не всі вчителі ставлять перед собою мету розспівати молоде покоління.

Сини, як тигри, і всі при владі

Сини, як тигри, і всі при владі

Напередодні Нового року по всьому Китаї масово спалюють старі няньхуа — народні картини, що містять побажання родині всього найкращого на весь наступний рік. На їх місце в готелях, магазинах, ресторанах, метро, громадському транспорті, офісах і домівках китайці вішають нові новорічні, сповнені доброзичливого змісту картинки, сподіваючись отримати щастя, здоров’я та добробут.

Тисячі вогнів «Океану Ельзи»

Тисячі вогнів «Океану Ельзи»

Як і 9 років тому, під час Помаранчевої революції, «Океан Ельзи» виступив на Майдані перед мітингувальниками у своєму першому складі — Святослав Вакарчук (голос), Павло Гудімов (гітара), Юрій Хусточка (бас–гітара), Дмитро Шуров (клавіші), Денис Глінін (ударні).

Олександр Положинський: Я стою тут за іншу Україну

Олександр Положинський: Я стою тут за іншу Україну

Його все менше представляють як вокаліста групи «Тартак» і все більше — як громадського діяча. Сашко Положинський каже, що дуже хотів би уникнути політичної кар’єри у своєму житті. Але якщо стоятиме вибір: йти в політику і щось змінювати, чи взагалі тікати з України і жити заради себе — він піде в політику.

Улюбленець жінок, зірок і політиків

Улюбленець жінок, зірок і політиків

Відомий російський художник Нікас Сафронов презентував у столичному «Музеї історії Києва» виставку «Вибране», до якої ввійшли 120 картин — пейзажі, портрети, натюрморти, символізм, графіка. Друзі пана Нікаса довго відмовляли його від поїздки в Україну, а тележурналісти лякали жахами і розправою на Майдані.

Очищення душі

Очищення душі

Українська співачка і музикантка Мар’яна Садовська, яка мешкає у німецькому Кельні, дає слухачеві час за нею посумувати. Останній раз вона приїжджала у Київ із концертом півроку тому. Тоді квитки були розкуплені за кілька місяців до виступу. У театрі Франка був переаншлаг.

Більше, ніж правда

Більше, ніж правда

Знаний письменник Тарас Прохасько давно хотів написати книжку про життя великої родини кротів упродовж одного року. За його міркуваннями, дорослому читачу ця тема не надто пасує. У співавторстві з дружиною Мар’яною він уперше змережив затишний казковий світ для дітей і батьків про єдність та індивідуальність у сім’ї «Хто зробить сніг», який планує продовжити у ще одній дитячій повісті.