Київ зібрав рептилій

Київ зібрав рептилій

Експозиція розпочала свою діяльність 10 вересня, розмістившись у Печерському ландшафтному парку. Міжнародний проект, який уперше проходить у столиці, вже встиг побувати в різних містах Євросоюзу. Представлені експонати побачили більше 10 мільйонів відвідувачів експозиції по всій Європі. Як обіцяють організатори проекту, компанія «Артмаксима–Експо», впродовж двох місяців (вересня–жовтня) відвідувачі виставки зможуть побачити 62 експонати динозаврів, відтворених у натуральну величину на основі наукових досліджень. На Печерських пагорбах «поселилися» стегозаври, диплодоки, трицератопси, археоптерикси. У парку представлені експонати триасового та юрського періодів. Розміри експонатів вражаючі: до 6 метрів у висоту і довжиною до 23 метрів.

Кому цікавий столичний палеоліт?

Кому цікавий столичний палеоліт?

Багатостраждальний Музей історії Києва, який уже кілька років поспіль не має власного приміщення і мусить тримати унікальні експонати у фондосховищах, знову на чемоданах. Головне управління культури і мистецтв Києва ініціює виселення Музею історії Києва з орендованого приміщення на вулиці Костянтинівській 6/8 — «Будинку Петра». Музей, який і без того позбавили Кловського палацу на користь Верховного Суду, може лишитися без останнього прихистку — працівники музею говорять: не виключено, що відберуть не лише «Петрів будинок», а й Будинок Булгакова, де перебувають фонди. Управління культури пропонує музейникам перевезти археологічні знахідки до Українського дому. Однак працівники музею наполягають: колекцію, що налічує близько 100 тисяч одиниць зберігання (а це третинна всіх фондів Музею історії Києва), возити по «тимчасових прихистках» не можна — транспортування завдасть непоправної шкоди експонатам.

Залізна карамель

Залізна карамель

Нещодавно в місті з’явилася ще одна вулична скульптура. На цей раз бунтівний геній художника Володимира Білоконя увічнив солодощі на паличці. Відтепер «солодкі» півник та білочка красуватимуться перед дзеркальними дверима одного з закладів на Бессарабській площі.

Ртутна бомба

Ртутна бомба

Майже кожен схильний впадати в паніку після того, як у домі розіб’ється градусник, у якому міститься менше грама ртуті. Але про такі дрібниці жителям Деснянського району столиці турбуватися не доводиться. Уже багато років вони живуть під загрозою набагато більшої ртутної катастрофи — заводу «Радикал», де ртуті вистачить на мільйони градусників. Тепер же тут збираються зводити... житло.

Київ без вибору

Київ без вибору

Сьогоднішнє рішення позачергового засідання Київради може поставити крапку в питанні проведення виборів до райрад у столиці. Судячи з усього, їх просто не буде — і виборів, і райрад. В оперативному порядку «синя» влада працює над тим, аби позбавити киян права вибору і закріпити своїх ставлеників у Києві міцно й надовго.

Дим–димок із душком

Дим–димок із душком

Південно–Західна залізниця планує запустити рейковий сміттєспалювальний об’єкт потужністю 400 кілограмів сміття за годину майже в центрі столиці (на вулиці Уманській, 8). Відповідне прохання від залізничників уже отримала Солом’янська районна держадміністрація. Як зазначається в тексті документа, об’єкт МПК–400 викидатиме в повітря понад 20 видів забруднюючих речовин, а валовий викид складатиме 3,3 тонни на рік. Поки керівництво залізниці коментарів уникає, мешканці вимагають громадських слухань. Місцева ж влада чекає гостей із Харкова — авторів «чудо–проекту» — і запевняє: думку людей почують. Екологи категорично проти запуску сміттєспалювального об’єкта, адже для контролю його роботи в Україні немає належної нормативної бази.

Варварство на святій землі

Варварство на святій землі

Два тижні тому в центральній частині парку «Юність», що поблизу вулиці Олеся Курбаса на Борщагівці, Українська православна церква Московського патріархату розпочала будівництво храму Спиридона Триміфунтського. Мешканці сусідніх будинків обурені: будують шаленими темпами та без їхньої згоди, знищено клумбу, вирізано зелені насадження. Документів на будівництво отці не показують, але запевняють, що всі необхідні дозволи мають. У Головному управлінні архітектури Києва кажуть, що жодного храму в парку генпланом не передбачено. А директор Святошинського «Київзеленбуду» говорить, що не в змозі захистити зелену зону. Поки противники забудови збирають підписи та шукають справедливості, священики проводять молебні під стінами споруджуваної церкви, шукаючи підтримки у громадськості.

«Золота» підземка

«Золота» підземка

Уже до кінця цього року в столиці може зрости ціна за проїзд у метро. Комунальне підприємство «Київський метрополітен» вимагає від Київської міської адміністрації затвердити нову ціну жетона — дві гривні. Мовляв, для цього і судове рішення є, та й гривня сімдесят за одну поїздку — сума, що не покриває витрат метрополітену.

Планета трусів

Планета трусів

У Києві з’явилася ще одна незвичайна скульптура. Цього разу на вулицях міста увічнили... жіночу білизну. Близько 300 кілограмів заліза у вигляді земної кулі діаметром у 2 метри тепер прикрашають сквер на вулиці Городецького, навпроти кінотеатру «Україна». Континенти в цій кулі зроблені з жіночих трусів та бюстгальтерів.