Як «проСПІКати» на 200 балів?

Як «проСПІКати» на 200 балів?

Друга в історії України кампанія із Зовнішнього незалежного оцінювання стартувала. І якщо тестування з більшості предметів уже не викликає надмірного хвилювання — принаймні, і викладачі, й потенційні абітурієнти мають в арсеналі минулорічний досвід, то тестування з іноземних мов, яке ввели цьогоріч, залишає багато відкритих питань.

Пильні й активні

В Україні стартує кампанія зовнішнього незалежного оцінювання. Сьогодні понад 400 тисяч одинадцятикласників та випускників минулих років складають перший тест — з історії. Однак три години зосередженої роботи в аудиторіях чекають не лише на майбутніх абітурієнтів, а й на інструкторів, а також громадських спостерігачів, які пильнуватимуть за коректністю дотримання всіх чинних правил проведення ЗНО. Саме минулорічна присутність громадських контролерів, на думку експертів, забезпечила тестуванню реноме об’єктивного, прогресивного методу оцінювання знань, довіру населення і широку підтримку вчительської та учнівської аудиторій.

Суд не суд, а тестуватись треба

Абсолютна більшість випускників одеських шкіл, у тому числі 11–класник середньої школи №48 Олег Нічка, що донедавна судився з Міністерством освіти та науки щодо законності запровадження при вступі до вишів зовнішнього оцінювання знань, — організовано складають сьогодні іспит з історії України в рамках незалежного тестування. Як розповіла напередодні кореспонденту «УМ» директор СШ №48 Наталія Поступальська, 55 із 59 випускників цієї школи зареєстрували свої заяви про бажання взяти участь у зовнішньому незалежному тестуванні. Наталія Федорівна не уточнила причин неучасті в незалежному оцінюванні чотирьох випускників школи. Про деякі з них розповіла головний спеціаліст Суворовського райвідділу освіти Одеси Таїсія Казарінова, що інспектує навчально–виховний процес і в цьому навчальному закладі.

Майже шпигунські пристрасті

Майже шпигунські пристрасті

Процес підготовки до проведення тестувань неодмінно сподобався б тим, хто захоплюється фільмами про шпигунів. Явки, паролі, «пакет прийняв», «пакет розкрив» та сигнальна «есемеска» зі словом «ага». В кожного керівника тестувальним пунктом є «дорожна карта», де розписано до хвилини всі його дії. Усе в обстановці суцільної секретності. А під час самого тестування порушення вказівок інструкторів та чергових будуть каратися хоча й не розстрілом, але все одно досить суворо — вилученнями з тестувань.

ЗНОву «двійка»?

ЗНОву «двійка»?

Менше двох тижнів залишається до початку кампанії Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Із 6 травня до 5 червня для 412 тисяч 980 осіб, які заявили про намір пройти тестування, триватиме гаряча пора. А в Українському центрі оцінювання якості освіти вона почалася значно раніше. Власне, робота тут не припиняється цілий рік, і нині на порядку денному — розіслати запрошення учасникам ЗНО, зареєструвати всіх бажаючих стати громадськими контролерами на час тестування. Крім того, в Центрі відкрита гаряча телефонна лінія для учасників ЗНО, їхніх батьків, учителів. Запитань виникає багато, в тому числі і до директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука.

Чужі гроші як лакмус

Незвичний, як на нинішній час, випадок трапився у Смілі на Черкащині. 19–річний студент факультету економіки та управління Черкаського національного технологічного університету Ігор Нежибовський знайшов загублену пенсію і повернув її законній власниці.

Крізь стіну глухоти

Крізь стіну глухоти

Тетяна Корнелюк навчається у Під­камінській спецшколі–інтернаті для дітей зі зниженим слухом на Львівщині. Навчання дається дівчині легко — відмінницею пишається шкільний колектив. Відтепер підстав для цього побільшало: Тетянка перемогла у всеукраїнському конкурсі «Ерудит». У нагороду дівчина отримала від медичного центру «Інфотон» сертифікат на безкоштовне обстеження й отримання слухового апарата.