«Нiмi» в степах України

Навіть у наші роки на дослідників непрохідних джунглів по той бік океану іноді чекають доволі несподівані відкриття. Час від часу, наприклад, там надибують на племена відлюдьків, які геть не розуміють жодної з мов, поширених у світі. І, схоже, лаври таких першовідкривачів довго не давали спокою народному депутату від СДПУ(о) Нестору Шуфричу. Причому його останнє «відкриття» цікаве ще й тим, що зробив він його не в далеких заморських землях, а безпосередньо в Україні. Про що й заявив, перебуваючи в Донецьку: «Для багатьох українців у південних і східних регіонах українська мова є незнайомою». Причому тепер складається враження, що для отих «двічі багатьох» вимальовується незавидна перспектива — спілкуватися жестами. Адже українська для них «незнайома», а російську тут... дискримінують.

Ужгород буде без Привокзальної, але з Кірпою?

«Кірпоманія» — саме так можна назвати тенденцію до перейменування всього, що було пов'язане з покійним екс-міністром транспорту. Менш як за рік до річниці самовбивства (принаймні так вважає прокуратура) одного з найбільших корупціонерів часів Кучми (а так вважає вже громадська думка) на честь Георгія Кірпи назвали його партію (тепер це партія «Відродження» ім. Г. Кірпи), а в Ужгороді — цілий майдан.

День Генпрокурора. Колишнього й нового

День Генпрокурора. Колишнього й нового

Учорашній день став по-своєму унікальним для української прокуратури. Адже в той час, як Президент вирішив особисто представити новопризначеного Генпрокурора Олександра Медведька колективу ГП на Різницькій, самому колективу, мабуть, ввижався привид попереднього шефа Святослава Піскуна. Святославу Михайловичу не звикати двічі входити в одну й ту ж саму річку. А може, i втретє? Адже вчора безробітний Піскун нарешті вихворівся i таки з'явився у Шевченківському районному суді Києва, де слухається його позов до Президента за № 2-12238/05 про визнання незаконним указу про відставку з посади Генпрокурора.

Вибори імен

Уже слід призвичаїтись до того, що тепер в Україні щовихідних відбуватиметься по кілька партійних з'їздів. І це зовсім не дивно, адже невдовзі стартує виборча кампанія, а до того часу партіям треба визначитися з тим, як іти на вибори, з ким об'єднуватися, а потім ще й сформувати списки. Зважаючи ж на те, що в Україні більше ста партій, і чимала частина з них теж марить потраплянням у ради різних рівнів, «з'їздопад» тривалістю в кілька місяців нам гарантований. Минулий уїк-енд тільки підтвердив цю тенденцію.

Про крісла, шило й мило

Уже щонайменше кілька тижнів (а дехто — й місяців) низка «губернаторів» чекає, доки полетять з обласних плечей їхні голови. I ось позавчора глава держави особисто заанонсував: у понеділок відповідне рішення [щодо звільнення кількох «губернаторів»] буде ухвалене. Відповідаючи на запитання журналістів після покладання квітів на Могилу невідомого солдата у парку Слави, Президент конкретних прізвищ потенційних «відставників» не назвав, толерантно зазначивши: «Це люди, яких ми поважаємо, люди, які проявили себе на даному місці, але нам здається, що вони могли би більш якісно проявити себе на іншому місці». За словами Ющенка, зміни в керівництві певних областей — це «не політичні розлучення, не сцени, де будуть битися горщики», оскільки їх мета конкретна — посилення системи виконавчої влади. «Ми хочемо привести туди нових державних службовців, які, на наш погляд, на цьому етапі можуть працювати результативніше», — пояснив Президент.

Дев'ятий пішов?

На позачергову сесію Вінницької обласної ради, яка в екстреному порядку зібралась у понеділок, було винесено тільки одне питання: про суспільну і соціально-економічну ситуацію в області у зв'язку з можливою заміною «губернатора». Депутатів поінформували, що в п'ятницю чинного керівника виконавчої влади області Олександра Домбровського викликав віце-прем'єр Роман Безсмертний і запропонував написати заяву про звільнення з посади. Мотивувалося це нібито необхідністю ротації. Натомість Домбровському було запропоновано «відкупне» у вигляді посади заступника одного з міністрів.

Привид бродить по столиці

Привид бродить по столиці

Цього дня з пересторогою очікували i ті, хто збирався святкувати, i ті, кому слід було забезпечувати громадський спокій. Напруги додавали нещодавні зіткнення (15 жовтня на Хрещатику) між прихильниками вітренківської ПСПУ й прихильниками реабілітації воїнів ОУН-УПА. Тож святкування річниці Жовтня у 2005-му, судячи з усього, не обіцяло нічого доброго. Особливо з урахуванням наближення парламентських виборів, коли для піару будь-які засоби гарні.

«Я буду бити вам пику»

«Я буду бити вам пику»

Учора народний депутат Валерій Лебедівський звернувся із заявою до Служби безпеки та Генеральної прокуратури щодо погроз фізичної розправи, які нібито надійшли до нього від одного з соратників Тимошенко Михайла Бродського. У ній член фракції «Нашої України» просить притягти екс-лідера «Яблука» до кримінальної відповідальності за 346-ю статтею Кримінального кодексу («Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча»).

Партія з двома головами й печатками

Ситуація всередині Української республіканської партії «Собор», яка де-факто розкололася через різні бачення свого передвиборчого майбутнього, стає все більш критичною й абсурдною. Якщо раніше було незрозуміло, хто є головою партії, оскільки одна частина вважає таким «ющенківця» Анатолія Матвієнка, а інша – «тимошенківця» Левка Лук'яненка, то тепер не ясно ще й те, в кого з них на руках дійсна партійна печатка. Бо, як з'ясувалося, печаток існує дві. З цієї причини і «матвієнківці» і «лук'янівці» звернулися до правоохоронних органів, щоб ті розібралися й притягнули фальсифікаторів до кримінальної відповідальності. А якщо Анатолій Матвієнко не здасться й надалі зі своїми прихильниками наполягатиме на своїй правоті, опоненти з протилежного табору обіцяють відправити у правоохоронні органи ще й докази його фінансових оборудок, які він нібито чинив на посаді лідера «Собору» в попередні роки.