Чемпіонат тривоги нашої. І їхньої

Поки нас турбує, чи встигне Україна належним чином підготуватися до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, аналогічним питанням не менше переймається польське суспільство. Дізнавшись про наші побоювання щодо жахливого стану українських доріг, підозріло повільне (принаймні позірно) будівництво стадіонів тощо, польські колеги відверто дивуються: «Це у вас проблеми? Що ж тоді казати про Польщу — ми взагалі не встигаємо!»

«Гарячий» телефон для зимової сесії

Якщо викладач робить вам «прозорі» натяки, скільки коштуватиме «зарах» або «відмінно» у вашій «заліковці», телефонуйте в Міністерство освіти. Саме для таких екстрених випадків тут працює консультативний телефон «Зимова екзаменаційна сесія 2009/2010 навчального року».

Гривню беруть «на зуб»

З вівторка іноземна валюта по відношенню до гривні почала дорожчати. На готівковому ринку курс продажу долара до кінця дня вівторка досяг 8,15—8,20 гривні за долар, а з окремих регіонів стали надходити повідомлення про його дефіцит.

«Апчиху» — під дих

«Апчиху» — під дих

Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич підписав наказ, яким затвердив план проведення вакцинації українців проти сезонного та пандемічного грипу. Масове щеплення проти небезпечного вірусу, за планом, має відбуватися упродовж місяця — відтоді, як вакцина з’явиться у лікувальних закладах.

«Регіони» готують «майдани»?

Пам’ятаючи гіркий досвід 2004 року, цього разу Партія регіонів заздалегідь «забила місце» для поствиборчих вуличних акцій. Як повідомляє «Українська правда», прихильники Віктора Януковича подали заявки на проведення масових акцій у Києві в наступні кілька днів після голосування 17 січня. «Але майданного настрою у нас немає», — запевнив «УП» співрозмовник у київській організації ПР.

Послизнувся, впав — у космос!

Хоч би як ми прагнули рівнятися на Європу, до тамтешніх стандартів нам — як до Брюсселя рачки. Аби в цьому переконатися, досить цими днями вийти на будь–яку з вулиць української навіть не глибинки, а столиці. Якщо вдасться не зламати ногу, посковзнувшись на слизькому кучугурі, то обов’язково потонеш у брудній калюжі. На дорогах ситуація не краща: шанси побачити снігоочисний комбайн майже такі, як зустріти Черновецького в маршрутці в час–пік. Власне, якщо ще й залишалися вірні столичному меру «улюблені бабусі», то нинішня зима навіть їх мала переконати в тому, що владу в Києві терміново треба міняти.

Нелегале, Бог любить і тебе!

Папа Римський закликав поважати нелегальних іммігрантів. За словами Бенедикта XVI, всі люди однаковою мірою заслуговують на повагу, і Бог любить нелегалів не менше, ніж усіх інших. «Нелегали приїздять до країни, яка потребує їхніх послуг, у пошуках кращого життя. До того ж з огляду на свій статус вони постійно наражаються на ризик експлуатації», – цитує понтифіка агенція «Ассошіейтед пресс».

Синайський мур

Ізраїльтяни вирішили «по–серйозному» укріпити кордон із Єгиптом. Із часу проголошення Ізраїлем незалежності відносини між цими державами важко було назвати безхмарними, а такий популярний нині серед курортників і дайверів Синайський півострів ще кілька десятків років тому був відомий передусім як осердя ізраїльсько–єгипетських воєнних конфліктів. Тепер на Синаї мир, а між Каїром і Тель–Авівом — дипломатична дружба (причому Єгипет залишається єдиною арабською країною, окрім Йорданії, яка має з Ізраїлем дипломатичні стосунки). Однак спільний кордон і досі залишається проблемною зоною. За даними ізраїльських прикордонних служб, щодня його незаконно перетинають від 100 до 200 осіб, переважно вихідці з Еритреї, Ефіопії та Судану. Частина з них — «безневинні» трудові мігранти, інших в Ізраїлі зараховують до потенційних терористів та «злочинних елементів».

І тут без нас

Услід за невдачами в Єврокубку ФІБА та Кубку виклику двох наших представників у Лізі ВТБ очікували нові неприємності. Ані амбітний «Донецьк», ані чемпіон України «Азовмаш» не змогли пробитися до «фіналу чотирьох» цього «ностальгійного» комерційного чемпіонату, що об’єднує імениті колективи колишнього СРСР.

10 мільйонів за «Розплавлений свинець»

10 мільйонів за «Розплавлений свинець»

Воєнна операція «Розплавлений свинець» обійдеться Тель–Авіву в 10 мільйонів доларів. Таку суму держава погодилася виплатити як компенсацію за збитки, завдані об’єктам ООН у Секторі Газа під час воєнних дій наприкінці 2008 — початку 2009 року. Водночас, як повідомляє Бі–Бі–Сі, Ізраїль досі наполягає на тому, що власність Організації Об’єднаних Націй постраждала випадково. У травні розслідування ООН постановило, що ізраїльські війська повинні нести відповідальність не лише за порушення недоторканності об’єктів ООН, а й за поранення та загибель людей. Наступ на Газу Ізраїль пояснював боротьбою проти бойовиків терористичного угруповання ХАМАС.