Каддафі вбили і настала демократія

Лівійська перехідна національна рада після майже року тимчасового управління у ніч на четвер передала владу першому вільно обраному парламенту — Загальному національному конгресу, який був сформований за підсумками липневих виборів. Це перша мирна передача влади в сучасній історії Лівії. Значних успіхів, за результатами голосування, домігся альянс ліберальних партій. Альянс національних сил на чолі з прем’єром Перехідної ради Мустафою Абдель Джалілем отримав 39 із 80 місць за партійними списками. 17 мандатів — у ісламістського руху Братів–мусульман. Із 200 депутатів конгресу 120 — незалежні обранці, чиї політичні вподобання наразі важко визначити. Перехідний уряд складався здебільшого з опозиційних сил, які брали участь у поваленні полковника Муаммара Каддафі рік тому. Після передачі влади ПНР буде розпущена.

Діти підземелля

Діти підземелля

Без денного світла та будь–яких контактів із зовнішнім світом жили 70 послідовників мусульманської секти «Катакомба» у Татарстані. Коли поліція та ОМОН взяли штурмом обійстя релігійної громади, то виявили, що за житло віруючим правили підземні ходи, розгалужені вниз на вісім «поверхів». Дехто із 27 знайдених там дітей, найстаршій з яких 17 років, узагалі ніколи не був на вулиці. Усіх сектантів доправили до лікарень на обстеження. Зараз справу про незаконну релігійну діяльність розслідує прокуратура Казані.

Квартири — недорого й «дипломатично»

Аби продати іноземцям 250 тисяч порожніх квартир та котеджів в Іспанії, нерухомість на іспанських курортах почнуть рекламувати іспанські дипломати. Власники нерухомості отримають додаткові юридичні гарантії, заявив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Гарсіа–Маргальйо. Представник прес–служби МЗС пояснив «Німецькій хвилі», що міністр «пішов назустріч будівельним компаніям, які прагнуть реалізувати за кордоном збудовану останніми роками, але не продану через падіння попиту нерухомість». Цей крок спрямований на подолання тяжкої кризи, що охопила іспанську економіку. Йдеться про квартири та котеджі за ціною від 80 тисяч до кількох мільйонів доларів, розташованих на східному та південному узбережжі Іспанії, а також на Балеарських та Канарських островах, тобто переважно на популярних курортах.

Покатався на метро

Абсурдний нещасний випадок стався у мадридському метро. Позавчора о 19:45 за місцевим часом новопризначений голова служби технічного обслуговування поїздів, 36–річний Хосе Мануель Перес Гарсія, вирішив похвалитися новою посадою перед своєю родиною. І покатати рідних на потязі по технічній колії метро у Лоранці, південному передмісті іспанської столиці, якою потяги в нічні години прямують до депо.

Ведмежа дипломатія

Ведмежа дипломатія

Білорусь вирішила відкликати свою дипломатичну місію зі Швеції і пропонує Стокгольму до кінця серпня зробити те саме зі своїм посольством у Білорусі. Про це заявляє білоруське міністерство закордонних справ. При цьому Білорусь наполягає на тому, що про розрив дипломатичних відносин не йдеться. Напруження у відносинах Мінська та Стокгольма викликав інцидент, що стався 4 липня, коли зі шведського літака на Білорусь скинули сотні плюшевих ведмедиків із прикріпленими на них демократичними гаслами. Минулого тижня міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на своїй сторінці у «Твіттері» написав, що влада Білорусі вислала шведського посла за те, що він «занадто активно виступав на підтримку прав людини».

Екс–ЦЕНТРик моди

Екс–ЦЕНТРик моди

Із «Твіттера» у «Фейсбук», із модних сайтів на новиннєві — у вівторок світ облетіла новина про смерть найвідомішого «модного» фрика — італійської фешн–оглядачки, стилістки Анни П’яджі. Синє волосся, вибілене обличчя, сильно нарум’янені щоки, дивні капелюхи, боа й одяг, як у папуги, — свій стиль, який не сплутаєш із будь–яким іншим і тим паче навряд чи захочеш його повторити, Анна знайшла в 55 років. До того як стати найпомітнішим персонажем модного світу і королевою еклектики, якою ми її знаємо останні 25 років, Анна працювала перекладачкою, редактором моди в італійському журналі Arianna, головним редактором журналу Vanity, колумністкою у Vogue, газетах L’Espresso і Panorama, стилістом, фешн–консультантом. Здавалося б, такий трохи карикатурний персонаж, бабуся too much (з англійської — «занадто») у нападах епатажу мала б пропагувати маргінальну моду. Але навпаки — всі критики і дизайнери відзначали її надзвичайне чуття на нові тренди і нові таланти. І важко повірити — улюбленими парфумами епатажної ікони стилю були Chanel №5.

Самотність диктатора

Самотність диктатора

Прем’єр–міністр Сирії Ріяд Хіджаб різом iз сім’єю втік до Йорданії, щоб надалі перейти на бік повстанців проти режиму президента Башара Асада. Про це повідомив речник уже колишнього глави уряду, зазначивши, що прем’єр «долучився до революції».

Немає пророка...

Немає пророка...

Польський Сенат оголосив листопад 2012 року місяцем Бруно Шульца. Відповідну постанову було ухвалено одностайно, повідомляє сайт Польського радіо. 12 липня минуло 120 років із дня народження Бруно Шульца, а на 19 листопада припадає 70–та річниця трагічної смерті цього видатного митця. «Сенат Речі Посполитої вирішив вшанувати польського письменника і художника, чиї твори визнані міжнародними критиками і читачами одними з найоригінальніших явищ світової літератури ХХ сторіччя», — наголошується в постанові парламенту. Польські депутати також переконані, що «постать і твори Бруно Шульца можуть стати відправною точкою для розмов про польсько–єврейсько–українські взаємовідносини».