На пляж — до Арктики

Упродовж найближчих семи років арктичний льодовий покрив може розтанути повністю. Такого висновку дійшли європейські вчені, які досліджують Арктику за допомогою найсучаснішого супутникового обладнання. Якщо такі прогнози підтвердяться, це означатиме перелом у кліматичних дослідженнях. Льоди Арктики тануть надзвичайно швидкими темпами, значно швидше, ніж іще недавно передбачали вчені. Попередні дані, які передав європейський супутник CryoSat, показують: дуже ймовірно, що вже за кілька років крижана «шапка» Землі просто зникне.

Очевидний. Неймовірний

Очевидний. Неймовірний

Телевізор — це зло, і дивитися його треба якомога менше, зазвичай кажуть дітям свідомі шкідливого впливу «ящика» на розвиток майбутнього покоління батьки, і цілком мають рацію. Але є програми, яких це зауваження не стосується, оскільки вони виконують прямо протилежну — освітню й просвітницьку — функцію. Саме до таких належала легендарна радянська передача «Очевидне–неймовірне». Коли її ведучий, видатний учений Сергій Капіца, з’являвся в ефірі, навіть академіки, які на темі його чергової розповіді собаку з’їли, не могли відірватися від екрана. Що й казати про людей, далеких від науки, про яку Сергій Петрович вмів розповідати не лише компетентно, а й напрочуд захопливо та зрозуміло...

Його діло — праве

Його діло — праве

Популярний російський актор Іван Охлобистін так і не став президентом, хоча вже було збирався балотуватися — принаймні пафосно викладав свою «програму» «Доктрина 77», завороживши майже повний стадіон глядачів монологом–проповіддю про Бога, імперію як єдино правильну форму державного устрою Росії та іншими «пространнимі рєчамі» в гіпнотично–театралізованій формі. Щоправда, тоді зірку «Інтернів» багато хто запідозрив в участі в рекламній кампанії одного з російських мобільних операторів, тариф якого також називався «Доктрина 77». На користь цього припущення свідчило й те, що свою кандидатуру на президентських виборах Охлобистін так і не висунув.

Загарбницькі гени

14 серпня 1775 року Катерина ІІ видала маніфест, в якому з тріумфом повідомляла про знищення Запорозької Січі, перекладаючи провину на самих запорожців: «...Ми хочемо оголосити цим усім нашим вірним підданим на просторах нашої імперії, що Січ козаків, відомих під іменем запорожців, нарешті цілком знищена через неспокій, який у нас викликав непослух цього народу до наших найвищих наказів. Ми не хотіли вдаватися до такого рішення, яке змусила нас прийняти необхідність і яке так суперечить нашому природному милосердю, перш ніж вичерпали всі засоби м’якості та поблажливості. Ми з очевидністю встановили тягар їхніх провин, які заслуговують на нашу справедливу кару й на всю суворість правосуддя, підтримання якого є нашим обов’язком... Нині Січ запорозьких козаків уже не існує за своїми давніми законами, отже й козаки, що мали це ім’я, згасли назавжди. Що ж до місцевостей та переваг, наданих ним самою природою, то ми їх віддамо мешканцям чесним і корисним для вітчизни, які матимуть розважливість належати до Новоросійської губернії...» Остання фраза розкриває справжні — загарбницькі — мотиви, якими керувалася російська імператриця: спочатку привласнити чуже, а потім роздати його своїм фаворитам та колоністам, які ринули на родючі українські землі. Як писав Іван Крилов, «ти віноват уж тєм, что хочєтся мнє кушать».

Село — не місто

Село — не місто

Учора в Ірані був загальнонаціональний день жалоби — за загиблими в результаті двох потужних землетрусів у провінції Східний Азербайджан, які сталися у ніч на минулу суботу. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, загинуло щонайменше 306 людей, ще близько п’яти тисяч отримали поранення.

Фанат «Люті проти машини»

Фанат «Люті проти машини»

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Мітт Ромні визначився з кандидатом у віце–президенти в разі своєї перемоги. Як зазначає Бі–Бі–Сі, вибір Ромні впав на 42–річного конгресмена від штату Вісконсин Пола Раяна, хоча серед iмовірних кандидатів на пост віце–президента називали значно досвідченiших республіканців. За недовгий період ведення виборчої кампанії Ромні встиг сказати багато «ляпів», особливо під час нещодавнього турне Європою. І цього разу, представляючи Пола Раяна як кандидата на посаду віце–президента, претендент на крісло Барака Обами від Республіканської партії обмовився і назвав його «наступним президентом Сполучених Штатів», але відразу ж поправився, додавши, що мав на увазі «наступним віце–президентом».

Любов філантропа

Любов філантропа

На святкуванні свого 82–річчя відомий фінансист, філантроп і мільярдер Джордж Сорос здивував гостей новиною: оголосив про заручини з 40–річною Таміко Болтон. Для мільярдера, який фінансує чимало програм розвитку демократії в країнах третього світу й пострадянського простору (за що отримав славу ворога комуністів і антиглобалістів), це буде вже третій шлюб. Для його удвічі молодшої обраниці — другий.

Холодна війна на зміну революції

Президент Єгипту Мохаммед Мурсі позавчора відправив у відставку двох чільних військових керівників та скасував Конституційну декларацію, що обмежувала його повноваження. Доповнена Конституційна декларація була ухвалена Вищою радою збройних сил Єгипту у червні, за кілька днів до вступу Мурсі на посаду президента, і до цього часу заміняла в Єгипті основний закон та надавала військовим законодавчу владу.