Микола Томенко: Ми блокуємося тільки один з одним — і в жодному разі не з Партією регіонів та КПУ!

Микола Томенко: Ми блокуємося тільки один з одним — і в жодному разі не з Партією регіонів та КПУ!

— Зараз між БЮТ та НСНУ ведуться переговори на рівні уповноважених осіб (з нашого боку це Олександр Турчинов, з боку НСНУ — «небізнесова» частина партії: Микола Катеринчук, Олег Рибачук, Іван Васюник), а якщо справа піде успішно — завершуватиметься все по лінії Тимошенко—Ющенко. Розглядаються два варіанти: революційний і еволюційний. Перший передбачає єдиний список.

Юлія білорука

Юлія білорука

Тепер зрозуміло остаточно: руки Юлії Тимошенко — чисті. Верховний Суд визнав законним скасування усіх обвинувачень, висунутих проти команди Тимошенко, більшість із яких, нагадаємо, стосувалися роботи «Єдиних енергетичних систем України». Про це на прес-конференції в суботу зазначила сама лідерка БЮТ. Вона наголосила, що таке рішення приймалося у безпрецедентно широкому колі служителів Феміди. «Це так зване виключне провадження — судове засідання, яке проходило за участі 46 суддів. Це Кримінальна колегія і Військова колегія у повному складі. У нас у такому складі ще не проходили судові засідання!» — повідомила Юлія Володимирівна. За її словами, у суддівському «вердикті» тільки статті злочинів зайняли аж шість сторінок. «І далі, — підсумувала вона, — написано: справи в частині обвинувачень закриті [судами нижчих інстанцій] обгрунтовано і відповідно до чинного законодавства за відсутності складу злочину».

Новий прапор Зінченка

Несподіваний фінт зробив Олександр Зінченко — колишній держсекретар при Президенті Ющенку, котрий пішов із посади, заявивши про факт існування корупції в оточенні «помаранчевого» лідера. Тоді Олександр Олексійович перекинувся в команду Юлії Тимошенко і, як очікувалося, мав стати одним із лідерів списку БЮТ на виборах-2006, однак наприкінці минулого тижня Зінченко — колишній есдек, колишній глава виборчого штабу Віктора Ющенка — знову змінив прапор.

Ми вас не боляче придушимо...

Ми вас не боляче придушимо...

Суспільний резонанс, який спричинили журналісти, прискіпливо перечитавши закон про вибори народних депутатів, чи не найбільше налякав парламентаріїв, які самі ж цей закон ухвалили. Нагадаємо, ті норми цього законодавчого акта, які стосуються ЗМІ у виборчому процесі, за бажання можна було витлумачити так, щоб за будь-яке повідомлення «з виборчих полів» прикрити видання/відібрати ліцензію в теле- чи радіоканалу. І як не запевняв журналістів голова Центральної виборчої комісії (саме вона, зокрема, була наділена правом «страчувати» засоби мас-медіа) Ярослав Давидович, що перед ухваленням будь-якого такого рішення ЦВК сто раз подумає й, швидше за все, нікого й нічого не закриє, «акули пера й мікрофона» словам не повірили. І у четвер прийшли під стіни Верховної Ради, вимагаючи від нардепів захистити їх на законодавчому рівні.

Москаль — ближче до Росії,

Учора Президент Віктор Ющенко підписав указ про призначення Геннадія Москаля головою Луганської обласної державної адміністрації. Іншим своїм розпорядженням глава держави звільнив Москаля з посади заступника міністра внутрішніх справ України — начальника кримінальної міліції.

Викорінювати кучмізм на місцях

Викорінювати кучмізм на місцях

Сесії райради в Шевченківському районі Києва за останній рік часто закінчуються скандалом. Широко відомі стали акції місцевої фракції «Нашої України» з вимогою відставки голови РДА Миколи Харитончука.
Останнім часом протистояння набуло особливої гостроти, бо до «нашоукраїнців» приєдналася і фракція «Батьківщина». Сьогодні розмова про це з Миколою Трушем, головою фракції партії ВО «Батьківщина» у районній раді Шевченківського району Києва.

Умощуйтеся зручніше, пристебніть ремені

Центральна виборча комісія офіційно оголосила, коли в Україні почнеться виборчий процес. Старт «великих перегонів» припадає на суботню клітинку календаря — 26 листопада. Це визначає постанова, яку на вчорашньому засіданні прийняла ЦВК. Хоча, як зазначив голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович, неофіційно його відомство працює над виборами вже давно.

І не хочеться, і колеться, а треба...

Тема зарплат і пенсій високопосадових (і не дуже «високо», але дуже вдало «посадових») осіб не вщухає. Учора парламентарії в сесійній залі встигли геть пересваритися, образити одне одного й під гарячу руку навіть «розсекретити» деякі подробиці щодо свого фінансового забезпечення, але так і не спромоглися розглянути законопроект про обмеження максимального розміру своїх пенсій. Спершу Голова Верховної Ради Володимир Литвин кілька разів ставив на голосування пропозицію включити до порядку денного відповідні законопроекти (№ 8445 і № 8445-1), однак потрібної кількості голосів не набиралося. При цьому комуністи знову блокували парламентську трибуну, вимагаючи розгляду внесеного ними законопроекту №8445. Зрештою спікеру довелося оголосити перерву на вимогу одразу чотирьох фракцій — партії «Реформи й порядок», Народного руху України, Української народної партії й партії «Народний союз «Наша Україна».

Дебати почалися до суду

Дебати почалися до суду

Сьогодні о 9.30 Шевченківський районний суд Києва має продовжити розгляд судового позову екс-Генпрокурора Святослава Піскуна до Президента України Віктора Ющенка i цілком може прийняти рішення про поновлення позивача на його попередній посаді на Різницькій. Минулого разу, 8 листопада, на суді були розглянуті позиції i аргументи сторін, тож сьогодні й позивач, i відповідачі мають перейти до дебатів. Але «розборки» між представниками відповідача Ющенка i захисниками позивача Піскуна почалися ще напередодні.