Офіс наступив на національну пам’ять

У четвер вранці у центрі Донецька було демонтовано пам’ятний знак жертвам Голодомору, встановлений у грудні минулого року з ініціативи низки громадських організацій. Як розповіла «УМ» заступник голови облорганізації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Марія Олійник, формальним приводом стало рішення апеляційного суду Донецької області.

Нема життя серед сміття!

Міський голова Донецька Олександр Лук’янченко якось назвав обласний центр гучним словосполученням «місто без околиць». Мовляв, благоустрій стане обов’язковою ознакою не тільки центру міста, а й усіх–усіх його окраїн. І що ж? Донеччанам дуже сподобалась ця влучна характеристика. І повторюючи вслід за «мером», вони тепер теж підтверджують, що тут і справді немає занедбаних околиць, бо все місто є однією гігантською околицею... Причому, в першу чергу так вважають мешканці центральних районів. А тим, кому «пощастило» мешкати у віддалених районах, уже не кепкують зі слів міського голови. Жителі донецьких селищ тепер влаштовують масові акції протесту проти бездіяльності керівників «міста без околиць». Свіжий приклад — близько сотні мешканців Будьонівського району заблокували під’їзди до місцевого сміттєзвалища, вимагаючи привести його у відповідність до економічних та санітарних норм.

Сам собі інспектор

У Макіївці у вугільному підземеллі шахти «Чайкіне» гірничорятувальникам нарешті вдалося відшукати й дістати з–під завалу тіло гірника, доля якого тривалий час була невідомою. Під обвал, що стався напередодні на глибині 1100 метрів у вибої західного вентиляційного штреку пласта М3, потрапили четверо людей. Один із них, отримавши незначні ушкодження, зумів вийти на поверхню самостійно. Ще двом пощастило менше — їх у дуже важкому стані вдалося визволити з «кам’яного мішка» лише через кілька годин після НП. Один із постраждалих від отриманих травм помер по дорозі до лікарні. Його ж колега нині госпіталізований.

Олена літає «не за Бубкою»

Олена літає «не за Бубкою»

Турнір «Зірки жердини», який щороку в середині лютого відбувається в Донецьку, має неабияку вагу в усьому спортивному світі. Адже тут, як правило, на сектор Палацу спорту «Дружба» виходять найсильніші стрибуни у світі. Звідси й вражаюча арифметика: за 18 турнірів, проведених у Донецьку, встановлено вісім найвищих світових досягнень! «Такої кількості світових рекордів не має у своєму літописі жоден із подібних турнірів, — відзначив напередодні чергового старту незмінний організатор змагань, уславлений рекордсмен, президент НОК України Сергій Бубка. — Я пам’ятаю свій вдалий стрибок у Мальме — там шведи побачили світовий рекорд уперше за 25 років. А донеччани мають змогу спостерігати це майже щороку».

Посвідчення для виживання

Прагнення родин людей, які загинули на виробництві, мати статус постраждалих, що має гарантувати їм певні пільги, нарешті набуває реальних обрисів. За попередніми підрахунками, в нашій державі такі посвідчення мають отримати понад 10 тисяч осіб. Наразі міністр праці та соціальної політики Людмила Денисенко під час перебування в Донецьку вручила 98 посвідчень сім’ям гірників, які загинули внаслідок підземних вибухів на шахті імені Засядька в листопаді–грудні минулого року.

Злови «маніякобіль»

Оповідка про «темний–темний автомобіль» з «тонованими–тонованими шибками», на жаль, не черговий витвір усної народної творчості з метою нагнати страху на юних слухачів. Адже у Донецькій області останнім часом випадки здійснення насильства стосовно неповнолітніх дівчаток таки почастішали. Причому невідомий зловмисник «полював» поряд із навчальними закладами на престижних «колесах». Постраждалі та свідки описують темний автомобіль із тонованим склом, що й ставало своєрідною приманкою для довірливих школярок.

«Чужі» тут не ходять

Затримання Вадима Гераськіна за підозрою в отриманні хабара у великих розмірах миттю набуло розголосу не тільки серед двадцятитисячного колективу вугільного об’єднання, а й в усій півмільйонній Макіївці. «Брали» підозрюваного аж ніяк не за відомим хвацьким способом «без шуму та пилу». Навпаки, правоохоронці, серед яких були й озброєні автоматами, заблокували кілька адміністративних приміщень «Макіїввугілля». «Працювали» тут, як бідкалися деякі співробітники адмінбудинків, «чужі», тобто не місцеві правоохоронці. З відповідною місією з Києва прибули співробітники столичного Управління боротьби з економічними злочинами та Генеральної прокуратури України.

Джоне, врятуй блондинів

Після прем’єри у кінотеатрах стрічки «Рембо IV», схоже, може з’явитися ще одна серія популярного бойовика. «Дитя війни» Джон Рембо, як водиться, має прийти на допомогу скривдженим. Цього разу такими себе вважають російськомовні українці, які звикли дивитися кіно рідною, російською мовою.

Мінус один?

У Донецьку тривають аварійно–відновлювальні роботи на місці вчорашнього НП. Як уже повідомляла «УМ», пожежа виникла у понеділок вранці в конвеєрному штреку пласта К8 на глибині 600 метрів. За попередніми висновками, загорання почалося з барабана привідної станції, після чого полум’я перекинулося на стрічку та дерев’яні конструкції.

Усі на–гора!

Задимлення виявили вчора вранці у конвеєрному штреку пласта К8. На місце аварії прибули підрозділи гірничорятувальників, а всіх шахтарів почали терміново піднімати на поверхню. Близько першої години дня під землею залишалися ще два десятки людей, причому про долю одного з них якийсь час не було нічого відомо.