З’їсти «на щастя» і для здоров’я

З’їсти «на щастя» і для здоров’я

Час, коли цвіте бузок, — не тільки радість і насолода для душі. Виявляється, квіти цієї рослини здавна використовують у народній медицині. Дітлахами ми любили знаходити «щасливу» квітку бузку з п’ятьма пелюстками, загадували бажання і — з’їдали.

Вчепився, як... кліщ

Вчепився, як... кліщ

Цьогорічна тепла і рання весна «активізувала» кліщів: ці небезпечні комахи рано прокинулися і вже готові атакувати. Під прицілом їх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері.

Обніміться, мої рідні. Заради здоров’я

Обніміться, мої рідні. Заради здоров’я

Обійми не тільки покращують настрій, а й зміцнюють пам’ять, заспокоюють і допомагають знизити кров’яний тиск. До такого висновку дійшли вчені з Університету Відня в Австрії. Вчені пов’язують такий позитивний вплив на здоров’я тактильних контактів впливом гормону окситоцину. Цей так званий гормон любові організм виділяє під час обіймів.

«Обмінка» для здоров’я

«Обмінка» для здоров’я

Для того аби покращити метаболізм (обмін речовин), варто виробити кілька гарних звичок і правильно харчуватися. Так вважають лікарі-дієтологи, які спробували об’єднати корисні поради в 10 основних постулатів. Отже...

…І колір має значення

…І колір має значення

Півтора літра чистої води — саме стільки лікарі рекомендують випивати в середньому щодоби задля підтримання водного балансу в організмі. Це — без урахування рідини, яку людина отримує із першими стравами, фруктами тощо. До речі, ані кава, ані чай не відновлюють водної рівноваги, а кава ще й прискорює її виведення з організму.

Не вішай носа — довше проживеш...

Не вішай носа — довше проживеш...

Американські вчені дійшли висновку: оптимісти не просто цікавіше живуть, а й менше хворіють. Від настрою людини, від її ставлення до життя безпосередньо залежить здатність імунної системи протистояти захворюванням. Вам буде не страшний інсульт. Докладніше про інсульт: posleinsulta.org все про реабілітацiю.

«Під стіл пішки» вундеркінд?

«Під стіл пішки» вундеркінд?

Вундеркінд, суперінтелектуальна дитина… Батьки тішаться досягненнями свого чада, вчителі задоволені напрочуд успішним учнем. Але психологи і лікарі–неврологи стверджують, що до таких дітей треба підходити з певною обережністю.

Знімок не на згадку — для здоров’я

Знімок не на згадку — для здоров’я

Цього тижня у світі «прицільно» говорять про туберкульоз. 24 березня міжнародна спільнота оголосила всесвітнім днем боротьби з недугою, яка від 1995 року отримала в Україні тривожний «статус» епідемії. За кількістю хворих на туберкульоз наша країна нині — на другому місці в Європі (перше має Росія).

«Налийте мені червоненького соку!»

«Налийте мені червоненького соку!»

Цей овоч — справжній «скарб» для тих, хто дотримується правил здорового харчування. Буряковий сік добре пити і для профілактики, і для лікування багатьох недуг, зокрема запалення печінки (холециститу), закрепів. Лікарі радять вживати по півсклянки бурякового соку натщесерце, за одну годину до сніданку.

Пальчики — не «наждачки»

Пальчики — не «наждачки»

Часто батьки помічають, як, здавалося б, без видимих причин шкіра на руках дитини починає облазити. Насправді причин такого стану багато, і розібратися в них допоможе досвідчений лікар–дерматолог, до якого необхідно звернутися відразу, як ви завважили підозрілі ознаки.