Швидший за світло

Швидший за світло

«Якби одеський винахідник Йосип Тимченко мав трохи більше везіння і народився не в Російській імперії, то саме його прізвище стояло б у всіх енциклопедіях і підручниках», — переконаний Сергій Гавриленко, історик кіно, консультант британської Королівської академії наук.

Хмельницька Врадіївка?

На Хмельниччині назріває новий скандал за участю судових органів та депутатів. Людей обурило рішення Хмельницького міськрайонного суду, який звільнив у залі суду 19–річного «мажора», що півроку тому порушив правила дорожнього руху і на пішохідному переході збив на смерть 26–річного Олега Крушельницького.

«Олімпіада» під забороною

Відкритий лист в.о. гендиректора НТКУ Олександра Пантелеймонова схвилював і обурив глядачів та медіа–громадськість. Посилаючись на придбану за 3 млн. євроліцензію, яка дає УТ–1 ексклюзивне право на трансляцію Ігор у Сочі, чиновники вирішили заборонити при цьому іншим ЗМІ «будь–яке використання олімпійського символа, слів «Олімпійський», «Олімпіада», «Олімпійські ігри» та девізу «Швидше, вище, сильніше».

Об’єктив — під прицілом

Щонайменше 139 журналістів постраждали під час масових протестів в Україні, починаючи від 21 листопада 2013 року. Лише за останні 10 днів січня понад 70 журналістів у Києві, Кіровограді, Миколаєві, Дніпропетровську і Запоріжжі отримали тяжкі тілесні ушкодження та поранення, завданi «силовиками» та хуліганами.

Ленінці з газом

Ленінці з газом

Близько дванадцяти годин тривала ліквідація пожежі на залізничному перегоні «Удачне — Межова» в Красноармійському районi Донецької області. Там у неділю зранку зійшли з рейок 26 цистерн iз пропан–бутаном. Загалом поїзд складався з 66 цистерн. Від ударів загорілися та вибухнули дві цистерни з горючою хімічною речовиною.

Протистояння заморожено

Протистояння заморожено

За якісь два дні частина території України перетворилася на снігову пустелю. Зима ошелешила хуртовинами і двадцятиградусними морозами, до яких частина українців виявилася зовсім не готовою.

Маєте право!

Провідні юристи країни створили комісію, яка домагатиметься покарань за порушення прав людини «під час реалізації громадянами права на мирні зібрання, починаючи з 30 листопада 2013 року. До комісії увійшли дванадцять осіб — правники, правозахисники і колишні політв’язні: Олег Березюк, Микола Сірий, Станіслав Шевчук, Йосип Зісельс, Євген Сверстюк, Василь Кисіль, Микола Козюра, Василь Овсієнко, Мирослава Антонович, Станіслав Батурин, Данило Курдельчук.

Урок історичної пам’яті

Сьогодні націоналісти та представники патріотичної спільноти у своїх містах вшановують подвиг полеглих за Україну юнаків. Традиційні марші пам’яті зі смолоскипами, лампадками і синьо–жовтими прапорами надвечір пройдуть центральними вулицями Ковеля, Здолбунова, Зборова, Черкас, Вінниці, Полтави, Ладижина, Олександрії, Житомира, Одеси та Дніпродзержинська (географічно — майже по всій території України).

І тріщить, і колеться

І тріщить, і колеться

Циклон продовжує тримати Україну в холодних лещатах. Найближчими днями нам, на жаль, ще не доведеться вилізати з теплих шапок і кожухів. Господарники вже підраховують збитки, завдані стихією. У Херсоні через крижаний дощ обрушилося більш як 200 дерев.

Що там, за ґратами?

Учора представники кількох громадських зоозахисних організацій зібралися біля воріт Київського зоопарку. Серед вимог — створення Громадської ради для контролю за фінансовими справами зоопарку i станом утримання тварин, а також відновлення на посаді начальника відділу птахів Богдана Швайку, звільненого за те, що він у соцмережах розповів правду про поводження з тваринами в голов­ному зоопарку країни.