Довгого «вкоротили»

Довгого «вкоротили»

«Донецькі» зробили ще один важливий крок у завоюванні столиці без якихось загальноміських виборів. Учора депутати Київради проголосували за відставку секретаря ради Олеся Довгого на його ж прохання. Залишаючи за собою порожнє крісло, Олесь Станіславович пообіцяв і далі «захищати міське самоврядування і верховенство Київради». Натомість голова міськдержадміністрації Олександр Попов привітав «перший крок депутатів у боротьбі з корупцією».

«Три дні отримуємо листи з погрозами»

«Три дні отримуємо листи з погрозами»

Із п’ятниці триває страйк колективу англомовної щотижневої газети KyivPost. Приводом стало звільнення головного редактора видання Брайяна Боннера — начебто за те, що він відмовився зняти з публікації інтерв’ю з міністром аграрної політики і продовольства Миколою Присяжнюком.

Не Довгим єдиним

Учорашня сесія Київради, на якій, за повідомленням київського БЮТ, мали звільнити секретаря Київради Олеся Довгого, не відбулася. Причина банальна: відсутність самого Довгого. Сесію перенесено на 19 квітня.Як повідомляють деякі ЗМІ, молодий вихованець Черновецького полетів до Швейцарії — узгодити подальші дії «молодої команди» із мером. За інформацією газети «Сєгодня», Довгого бачили вчора вранці перед відльотом в аеропорту «Бориспіль».

Усе — улюбленцям Януковича

Усе — улюбленцям Януковича

Кабінет Міністрів «передумав» давати гроші на реконструкцію Андріївської церкви та річницю Софійського собору. Своєю постановою уряд скасував попереднє розпорядження від 14 лютого, згідно з яким Мінрегіонбуду передбачалося виділити 57 мільйонів 450 тисяч гривень, з яких 17 мільйонів 450 тисяч — для здійснення заходів до святкування 1000–річчя заснування Софійського собору й проведення протиаварійних і ремонтно–реставраційних робіт в Андріївській церкві. Натомість чергову порцію державних коштів (14 мільйонів) отримає улюблене сакральне місце Президента Януковича, де господарює УПЦ Московського патріархату — об’єкти Києво–Печерської лаври.

Постанова іменем «болгарки»

Постанова іменем «болгарки»

Поки чиновники різного калібру займаються агітацією грядущої житлово–комунальної реформи й об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), там, де ці ОСББ уже створено, найманці б’ють мешканців, викидають на вулицю та погрожують журналістам.

У будинку на Вишняківській, 9, ОСББ примусово виселило вже другу родину зі службового житла. Слідом за двірником Валентиною Яровою (про неї «УМ» уже писала), речі якої виставили надвір у листопаді минулого року, черга дiйшла і до родини Сергія та Наталії Лучуків. Невідомі вирізали двері, виштовхали сина Богдана геть, викинули речі, а потім жорстоко побили главу сімейства. Вхiд до квартири Лучуків заблокували. ОСББ анонсує наступну атаку — на квартиру сім’ї слюсаря Мазура.

Прокурори люблять пиво

Прокурори люблять пиво

Незважаючи на підтримане більшістю депутатів Київради рішення про заборону від 31 березня продажу в малих кіосках алкоголю і тютюну, майже тиждень і підприємці, і влада та міліція цей документ ігнорували. А днями продаж і цигарок, і пива в кіосках дозволила прокуратура, знайшовши в рішенні столичних законодавців суперечність із законом «Про регулювання, виробництво і продаж тютюну та алкоголю». Мовляв, Київрада не може визначати місця продажу алкоголю і тютюну.

«Тримайтеся лівої сторони»

Керівництво Київського метрополітену пообіцяло упорядкувати торгівлю в «підземці», насамперед позбутися стихійних продавців та незаконної реклами, а також змусити торговців, які працюють за заздалегідь укладеним договором, дбати про зразковий санстан навколо своєї ятки.

За два роки — 70 убивств

Волонтери руху на захист тварин мікрорайону «Теремки» написали відкритого листа заступникові голови Київської міськдержадміністрації Олександру Мазурчаку з проханням припинити насильство над бездомними псами. Люди апелюють до Програми гуманної регуляції кількості безпритульних тварин у Києві, затвердженої у 2007 році. Згідно з нею, тварин мають відловлювати, стерилізувати та «повертати в попередній ареал перебування».

МАФи «на колесах»

МАФи «на колесах»

Столичне управління благоустрою звільняє територію ЗАТ «Дніпровський» від причепів, з яких торгують автозапчастинами. У понеділок за допомогою крана вивезли перший. Як переконують підприємці, жодних документів їм не пред’являли, лише пояснили, що причепи, які чомусь назвали МАФами, розміщені без погодження з КМДА. Відтак найближчим часом обіцяють забрати й решту кiоскiв на колесах.

Траву палять — гроші «горять»

Траву палять — гроші «горять»

Із початком весни кожен господар починає наводити лад на своїй землі. Зазвичай така робота починається зі спалювання торішнього бур’яну й листя. І господаря зрозуміти можна. Наша справа — спалювання стерні на полях і трави–сухостою на луках. Цю практику, за словами доктора сільськогосподарських наук Миколи Милосердова, почали застосовувати більше десяти років тому на полях Таврії, а згодом стали використовувати і в інших областях. «Димова хвиля» вже кілька років щовесни «зависає» і над Київщиною.

Екологи, ґрунтознавці та досвідчені аграрії намагаються переконати українців, що спалювання сухих рослин — це нищення мікрофлори, гумусу, зневоднення землі. Крім того, за випалювання стерні, луків, пасовищ, опалого листя, рослинності або її залишків передбачається штраф від 170 до 1700 гривень. Однак влада не поспішає підтримати екологів на законодавчому полі, а «народ» продовжує «готуватися до весни».