Барикада — інституту не завада
«У неділю, коли почали кидати гранати в урядовому кварталі на Грушевського, я була в музеї. Надихалася газом. Мені було не дуже добре. Картини теж це відчувають. У нас немає герметичного захисту, щоб можна було захистити експонати. Вібрації, вибухи шкодять музейним цінностям», — каже заступник генерального директора Національного художнього музею України Марина Скирда.
У черзі по грант
Без права на колону
Паливо революції
Раніше, ще до середини грудня, на Майдані раніше суворо дотримувалися традиції щогодини співати «Ще не вмерла». Чоловіки знімали шапки і разом із жінками прикладали руки до серця, виконуючи Гімн України. Новий закон Майдану всім настільки сподобався, що заради виконання Гімну переривалася будь–яка робота, розмова, дискусія.
Подарунок на мільйон
«Студенти в Україні пишуть дипломні за виданнями 60–х років. Вони не мають доступу до книг із бібліотек Оксфорда, Прінстона, Гарварда, Стенфорда. А наукова робота без цього нікуди не годиться», — пояснює куратор інформаційного напряму в Музеї Ханенків Ольга Куровець, яка свого часу стажувалася в Луврі.
Ставки зростають
Незважаючи на економічну кризу, Президент Янукович доручив уряду вдвічі, порівняно з минулим роком, збільшити розмір головної мистецької премії держави. Отже, у 2014–му, на 200–річчя Тараса Шевченка, лауреатам дадуть по 520 тисяч. Сума немала, а це означає, що й боротьба за звання мусить бути більш жорстока.
Людина красивого жесту
«Мені наснився Параджанов на 40–й день після смерті. Прийшов до мене увi сні такий гарний, усміхнений. Я його питаю, як йому там. А він: «Добре, тільки робити нічого не можна», — згадує кінорежисера, художника, містифікатора, антиквара і генія дружина Леоніда Осики Світлана Князєва. А для Сергія Параджанова неможливість творити була гірше будь–якої покари.
Євген Нищук: Майдан — це культурний шок
Щовечора, коли на Майдан звідусіль стікаються люди, ніхто достеменно не знає, якою буде концертна програма, чи вдасться зустріти друзів, яка погода на нас чекатиме, але є один незмінний факт. Ми точно у вечірній час по буднях і в денний по неділях побачимо і почуємо його — невтомного, незмінного і завжди в гарному настрої ведучого Майдану, актора театру «Сузір’я», заслуженого артиста України Євгена Нищука.