Коли лунала «Марсельєза»...

Коли лунала «Марсельєза»...

Це екранізація однойменного роману Мілана Кундери про молодого чеського лікаря, що цурався політики, але був ласий до жінок і мав їх понад дві сотні. Одного разу, в дні празьких подій у 1968 році, у закостенілого холостяка Томаша починається любовний роман із простою дівчиною з провінції Терезою.

Барикада — інституту не завада

Барикада — інституту не завада

«У неділю, коли почали кидати гранати в урядовому кварталі на Грушевського, я була в музеї. Надихалася газом. Мені було не дуже добре. Картини теж це відчувають. У нас немає герметичного захисту, щоб можна було захистити експонати. Вібрації, вибухи шкодять музейним цінностям», — каже заступник генерального директора Національного художнього музею України Марина Скирда.

У черзі по грант

У черзі по грант

До 15 лютого молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва та кінематографії, а також молодим письменникам для створення і реалізації творчих проектів можна подавати заявки на грант Президента України. До відома, з державної казни творчу молодь підтримують з 1999 року.

Без права на колону

Без права на колону

«Не було сумнівів, що в мене заберуть водійські права. Позбавлення прав — це політичне рішення щодо Автомайдану. Це не рішення закону. Всі рішення суду щодо Автомайдану написані під копірку. Ніякі докази на суд не впливають.

Паливо революції

Раніше, ще до середини грудня, на Майдані раніше суворо дотримувалися традиції щогодини співати «Ще не вмерла». Чоловіки знімали шапки і разом із жінками прикладали руки до серця, виконуючи Гімн України. Новий закон Майдану всім настільки сподобався, що заради виконання Гімну переривалася будь–яка робота, розмова, дискусія.

Подарунок на мільйон

«Студенти в Україні пишуть дипломні за виданнями 60–х років. Вони не мають доступу до книг із бібліотек Оксфорда, Прінстона, Гарварда, Стенфорда. А наукова робота без цього нікуди не годиться», — пояснює куратор інформаційного напряму в Музеї Ханенків Ольга Куровець, яка свого часу стажувалася в Луврі.

Ставки зростають

Ставки зростають

Незважаючи на економічну кризу, Президент Янукович доручив уряду вдвічі, порівняно з минулим роком, збільшити розмір головної мистецької премії держави. Отже, у 2014–му, на 200–річчя Тараса Шевченка, лауреатам дадуть по 520 тисяч. Сума немала, а це означає, що й боротьба за звання мусить бути більш жорстока.

Людина красивого жесту

Людина красивого жесту

«Мені наснився Параджанов на 40–й день після смерті. Прийшов до мене увi сні такий гарний, усміхнений. Я його питаю, як йому там. А він: «Добре, тільки робити нічого не можна», — згадує кінорежисера, художника, містифікатора, антиквара і генія дружина Леоніда Осики Світлана Князєва. А для Сергія Пара­джанова неможливість творити була гірше будь–якої покари.

Євген Нищук: Майдан — це культурний шок

Євген Нищук: Майдан — це культурний шок

Щовечора, коли на Майдан звідусіль стікаються люди, ніхто достеменно не знає, якою буде концертна програма, чи вдасться зустріти друзів, яка погода на нас чекатиме, але є один незмінний факт. Ми точно у вечірній час по буднях і в денний по неділях побачимо і почуємо його — невтомного, незмінного і завжди в гарному настрої ведучого Майдану, актора театру «Сузір’я», заслуженого артиста України Євгена Нищука.