«...Останній прихисток негідників»

«...Останній прихисток негідників»

Що принаймні значна частина влаштованих Луганською обласною радою заходів iз приводу начебто 65–річчя заснування підпільної організації в Краснодоні носила характер саме істеричний, вказує хоча б заява голови представницького органу Валерія Голенка. Виступаючи на одному з фінальних мітингів «програми», він добазікався до того, що, мовляв, «якби жили ці хлопці в ранні християнські часи, їх назвали б святими або мучениками». Присутній на тій же трибуні луганський митрополит Іоанікій тактично промовчав...

«Праска» для атлета вагою 8 тонн

Мер Луганська обіцяв цього року грандіозні масштаби святкування Дня міста, яке відзначають всередині вересня. Щодо масштабів самого дійства — сказати важко, зате один світовий рекорд спортивного характеру в рамках свята таки дійсно було зафіксовано. Щоправда, встановив його не луганчанин, а мешканець міста Комсомольська з сусідньої Донеччини Дмитро Халаджі.

Знову за воду гроші

Знову за воду гроші

До того, що кожна політична сила прагне відтінити власні досягнення (для чого досягнення опонентів відсовуються в суцільну «тінь»), можна ставитися поблажливо, хоча краще було б стати свідком професійної дискусії щодо можливих шляхів розвитку країни найближчим часом і в перспективі. Із поясненням того, наскільки від такої перспективи віддаляє — або до неї наближує — кожний конкретний крок правлячої партії. На жаль, мало хто з наших політиків володіє бодай нейтральною лексикою щодо своїх опонентів. Власне, із цим теж можна було б змиритися, якби супротивника лаяли за конкретні кроки або за те, що їх немає. Але трапляються зовсім абсурдні ситуації, коли опонента спочатку оббрешуть, а потім із власної брехні зроблять жупел і носяться з цим жупелом із року в рік. Чомусь найбільше схильні до такого роду політичної боротьби політики з найсхіднішої області України — Луганської.

Неповне злиття

Неповне злиття

Степ тут — Донецький, проте Луганськ майже з усіх боків оточують лісові насадження. Здебільшого рукотворні, але є й цілком природні хащі, в яких не соромно було б знімати натурні сцени з побуту російської Баби-Яги або вітчизняної волинської Мавки. Це в межиріччі Сіверського Дінця та Лугані, точніше, в тому місці, де перший приймає каламутні води останньої...

Людина, яка будує Храм

Навіть не знаю, як його представити. Сам Микола Іщенко російською називає себе «лекарь». А як перекласти рід його занять українською? «Лікар»? Але ж це офіційна назва з класифікатора спеціальностей. Те ж, чим займається Микола Олександрович, жодним класифікатором не передбачено, оскільки стражденних лікує він молитвою. Принаймні так він сам стверджує, і натовп «пацієнтів» у передпокої його будинку і на вулиці цьому твердженню не суперечить. Власне, слово «пацієнт» у даному разі можна писати й без лапок. Адже латиною це слово так і означає: «стражденний».

Пра­во­за­хист у польо­вих умо­вах

Пра­во­за­хист у польо­вих умо­вах

В ук­ра­їн­сь­ко­го се­ла, по­рів­ня­но з реш­тою кра­ї­ни, — якийсь ос­лаб­ле­ний со­ці­аль­но-еко­но­міч­ний іму­ні­тет. Або, ска­за­ти точ­ні­ше, ге­мо­фі­лія. Те, що в міс­ті мог­ло б ви­да­ти­ся лег­кою под­ря­пи­ною від чер­го­во­го еко­но­міч­но­го «ек­с­пе­ри­мен­ту», для се­ла зап­рос­то стає ра­ною, що вже ні­ко­ли не за­го­їть­ся. І те­чуть че­рез цю ра­ну кров і сіль зем­лі на­шої. Як­що це, зви­чай­но, не вик­рив­ле­ний пог­ляд не­до­лу­го­го го­ро­дя­ни­на в яко­мусь там по­ко­лін­ні. Хоч би як там не бу­ло, але чер­го­ва не­дов­га зус­т­річ із се­лом оп­ти­міз­му го­ро­дя­ни­ну не до­да­ла.

Наркобабусі та пес Леон

Наркобабусі та пес Леон

Останнім часом облуправління СБУ Луганщини регулярно повідомляє про викриття угруповань наркоторговців, скажімо так, середньої ланки. Так, в Алчевську забезпечувала збут наркотичних речовин опійної групи і прекурсорів команда, що складалася з трьох немолодих жінок. Вони ж ще й обслуговували «спраглих» клієнтів у спеціальній квартирі. При цьому старша за віком жінка (76-річна мати «бригадирші») забезпечувала «оперативне прикриття». У який спосіб? Та в найбанальніший: сиділа на лавочці перед під'їздом і здійснювала «фейс-контроль».

Де «загуляла» бурова?

Раніше про подібні кримінальні справи чути не доводилося. Адже Управління СБУ в Луганській області порушило кримінальну справу проти керівника геологорозвідувальної експедиції. Саме за ініціативою Служби безпеки на цьому державному підприємстві було проведено інвентаризацію, в результаті якої було виявлено нестачу обладнання, а саме: десь «повіялася» бурова установка на базі автомобіля МАЗ.

Приватна цензура в окремо взятому регіоні

Приватна цензура в окремо взятому регіоні

Що сталося б з Україною, якби «кризова» коаліція під проводом Партії регіонів розширила свій склад у Верховній Раді до конституційної більшості і здійснилася б мрія Тараса Чорновола і Ко про перетворення Президента Ющенка на «англійську королеву» при Прем'єрі Януковичу? Усіх аспектів ми тут, звичайно, не розглядатимемо, а от що стосується цензури - можете не сумніватися.

Не зовсiм Дике Поле

Не зовсiм Дике Поле

Якби щось подібне трапилося мені на очі десь у Мценському повіті на Московщині або під Полтавою - я би обурився. А тут, посеред колишнього (та й, якщо бути чесним, значною мірою й теперішнього) Дикого Поля, я просто отетерів. На будівлі, в якій ще торік розташовувався Луганський обласний протитуберкульозний диспансер, пригвинчена табличка: «Українська Радянська Соціалістична Республіка. Пам'ятник архітектури. Охороняється державою. Пошкодження карається законом». І дата: «1772 рік».