Що заважає ректору

Ректор Скопенко вважає, що Київський інститут міжнародних відносин (КІМВ), який є структурним підрозділом Університету ім. Шевченка, незаконно має статус юридичної особи. «Юридична особа в юридичній особі — це, вибачте мене, якесь непорозуміння», — сказав Скопенко на прес-конференції. Для того щоб КІМВ позбавити цього статусу, вчена рада має прийняти рішення про ліквідацію КІМВ як юридичної особи, а потім створити натомість факультет чи інший структурний підрозділ.

Мотодрайв-2007

Мотодрайв-2007

«Останні кілька років в Україні вiдбувається таке активне зростання моторинку, що це можна назвати вибухом, — розповів «УМ» Костянтин Тумаєв, директор фірми «Автоінтернешнл» (яка є офіційним представником «Судзукі» в Україні). — Якщо приріст вітчизняного авторинку на рік становить 40 відсотків, то моторинок збільшується на 80 відсотків на рік. Для порівняння — в Європі приріст моторинку становить 5—7 відсотків на рік. І цей вибух триватиме ще років десять». За словами Тумаєва, найактивнішими покупцями мототехніки є байкери Києва, Криму, Одеси, Харкова, Дніпропетровська. Активізувалися покупці з Закарпаття, Львівщини. Ціни на мототехніку, представлену на виставці, коливалися від тисячі доларів за скутер до 35 тисяч у. о. за туристичний мотоцикл «Хонда голд вінг».
Мототехніка українського виробництва на виставці не була представлена, незважаючи на те, що багато вітчизняних байкерів їздять на перебраних, відремонтованих та часто тюнінгованих старих «дніпрах» (дніпропетровський мотоцикл «Днєпр-12») та «касіках» (київський «К-750»). Як розповів член київського байк-клубу «Сільвер булітс» (Срібні кулі) Blаck, столичні байкери ще років десять тому намагалися переконати керівництво Київського мотозаводу активніше братися за вдосконалення своїх моделей мотоциклів, проте люди, які очолювали колись перспективне виробництво, вирішили, що краще здати площі практично в центрі міста в оренду, і тим втратили шанс заявити про себе на сучасному моторинку. Blаck із сумом повідомив, що представники «Харлей Девідсон» та фірми «Вікторі» не зацікавилися «Київмото», бо технології настільки пішли вперед, що використати активи українського мотозаводу вже неможливо.

Митцi «вiд Шевченка»

Митцi «вiд Шевченка»

Цьогорічні лауреати Шевченківської премії отримають по 130 тисяч гривень кожен.
Трохи про кожного з лауреатів. Поет Тарас Федюк з 2000 року є президентом Асоціації українських письменників (АУП), яку вважають альтернативою Спілці письменників України. Книга-спогад, книга-дослідження Дмитра Стуса, у якій він розповів багато невідомого широкому загалу про свого батька Василя Стуса, була визнана кращою книгою 2004 року. Один із засновників конкурсу «Книжка року» Костянтин Родик розповів «УМ», що встановлюється гарна традиція — часто автори книжок, удостоєні найвищої нагороди на «Книжці року», отримують Шевченківську премію. Так було з книгою Марії Матіос «Солодка Даруся», і так сталося цього року.

Карантин замість канікул

Київські школярі будуть вчитися весь останній тиждень мiсяця, тобто з 26 по 31 березня, коли зазвичай у дітей канікули. Про це розповіла начальник Головного управління освіти і науки Лілія Гриневич. У зв'язку з тим, що переважна більшість київських шкіл два тижні не проводили заняття через карантин, школярі відпочиватимуть уже під час Великодніх свят (тобто 7—9 квітня).

...Ви збиралися вмерти у 6.25...

...Ви збиралися вмерти у 6.25...

Яскраво, вже по-весняному світило сонце, й водночас дув пронизливий вітер, який розгортав жовто-блакитні прапори. Близько п'ятдесяти учасників мітингу зібралися навколо дерев'яного хреста, встановленого у 1992 році на місці колективної могили учасників антинацистського підпілля Організації українських нацiоналістів. Від холоду й вітру очі провідника ОУН Миколи Плав'юка сльозилися.

Мовний щит

Мовний щит

Лариса Масенко, завідувач кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», є одним із найавторитетніших мовознавців у незалежній Україні та чи не єдиним науковцем, який досліджує мовну ситуацію в країні, спираючись не лише на теорії, а й на соціологічні опитування та дослідження. Лариса Терентіївна — автор книг «Мова і політика», «Мова і суспільство: постколоніальний вимір» та упорядник збірки документів «Українська мова у ХХ ст.: історія лінгвоциду».
У День рідної мови Лариса Масенко розповіла «УМ» що значить мова для індивіда та суспільства та чим загрожує двомовність на рівні країни.

Павло Попович: У космосі співав «Дивлюсь я на небо...»

Павло Попович: У космосі співав «Дивлюсь я на небо...»

Перший українець, який бачив Землю з висоти космічного польоту, радянський космонавт №4, добрий знайомий Гагаріна, Титова, конструктора Корольова розповів «УМ» про те, які випробування очікували на космонавтів на Землі та у космосі, та існування інопланетян, скільки зробили українці для розвитку світового авіа- та ракетобудування.

Новації у школах та ВНЗ

Новації у школах та ВНЗ

Цього року всі школи І—ІІІ ступенів мають бути комп'ютеризовані, а з наступного — їх підключать до інтернет-мережі. Про це розповів учора під час прес-конференції міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко. За його словами, на сьогодні в країні комп'ютеризовано вже 76 відсотків шкіл. Найкраща ситуація — у Києві, найгірша — у Криму. У селах традиційно машини слабші, більш застарілі та їх загалом менше, ніж у містах. «Забезпечити загальну доступність якісної освіти для всіх дітей — незалежно від місця їх проживання та матеріального становища батьків — це найперше завдання міністерства», — декларує пан Ніколаєнко.

Мрійник із Сахнiвки

Мрійник із Сахнiвки

У селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району є унікальна школа, в якій ще 20 років тому з'явилися обсерваторія, басейн, музей, спортивний комплекс. Причому все це побудовано не завдяки багатим спонсорам, а через те, що у 1959 році до Сахнівки потрапив за розподілом молодий учитель фізики Олександр Захаренко. Він зумів надихнути вчителів школи та сільську громаду на те, щоб люди не шкодували часу та грошей на добру справу.
Як розповів син Олександра Антоновича Сергій Захаренко, реальна вартість двоповерхового шкільного музею становила на час побудови (60-ті роки минулого століття) близько 80 тисяч рублів. У той час районна влада виділила усього 18 тисяч. Звідки ж узялися «зайві» тисячі? «Це люди самі все робили — і стіни зводили, і вікна, двері, меблі... поробили» — розповів Сергій Олександрович.

Фатальнi мощi

Фатальнi мощi

21 липня 2007 року в 00 годин 01 хвилину заключна книга про Гаррі Поттера Джоан Роулінг з'явиться у книжкових магазинах Великобританії. Офіційно про це повідомило британське видавництво «Блумберсі раблішінг», з яким пані Роулінг давно співпрацює.