Пiд пилом iсторiї

Пiд пилом iсторiї

Фахівці Державного архіву міста Києва, в якому зібрано понад мільйон документів XVII—XX ст. з історії міста і його мешканців, постiйно відкривають нові документи, натрапляють на цікаві факти, що зберігаються у стенографічних звітах нарад і конференцій. Три підземні поверхи «хрущовки» — будівлі, де міститься архів, ущерть забиті теками. І влітку, і взимку у сховищі постійна температура — від 17 до 20 градусів тепла. Робітниці реставраційної майстерні розповідають: «Із документами постійно працюють і фахівці, і відвідувачі. Тож роботи для «латання дір» вистачить нашим правнукам. Інструменти нехитрі — клей ПВА, марля, ножиці».

Щоденно в архіві нараховують 70—100 відвідувачів. Майже половина працює в читальному залі. Решта — у черзі до столу довідок. «Цікавість до свого родоводу вже не така, що була в 90–ті роки, коли чи не кожен третій намагався відшукати своє дворянське походження, — розповідає начальник відділу Жанна Серга. — Наразі — буденщина. Хтось загубив ордер на квартиру, хтось — відновлює стаж. Адже чимало підприємств ліквідували. Архівісти інколи, щоб виконати запит, перегортають кілька справ, перечитують тисячі прізвищ».

Зірковий сезон

Наближається час спостереження найяскравішого в році метеорного потоку — оріонідів. Щоразу в другій половині жовтня потік цих космічних частинок стикається з орбітою землі. Частки проходять через атмосферу, спалахують, і в результаті ми спостерігаємо зорепад. Цього року оріоніди можна буде побачити з 15 по 25 жовтня.

Закон людський — не Божий

У борщагівському парку «Юність» Українська православна церква Московського патріархату продовжує зводити храм Спиридона Триміфунтського — без жодних дозвільних документів та погоджень. Як уже писала «УМ», у парку без згоди мешканців було знищено клумбу і вирізано зелені насадження. Але місцеві жителі не здаються і планують захищати свій парк.

Квартира із «сюрпризом»

Квартира із «сюрпризом»

Тисячі «остарбайтерів» їдуть із регіонів до столиці у пошуках кращого життя і роботи, із Києвом вони пов’язують своє майбутнє. За статистикою, станом на 1 червня 2010 року в Києві проживає 2,7 мільйона осіб. Однак експерти припускають, що, якщо до цього числа додати тих, хто мешкає в Києві, не маючи столичної прописки, йтиметься вже про 4,5—5 мільйонів людей.

Отож питання пошуку житла для винайму в Києві своєї актуальності не втрачає. А як відомо, де великий попит — там плодючий ґрунт для шахрайства. За останній час у столиці з’явилося багато ріелторських агентств та «інформаційних центрів», робота яких переважно полягає лише в тому, щоб «розвести» наївних громадян на гроші. І хоча ці нечесні схеми прості й багатьом відомі, на ріелторських «гачках» щодня опиняються сотні людей. У який спосіб це відбувається та як уберегтися від неприємностей, намагався з’ясувати кореспондент «УМ».

Шукали, щоб забути?

Шукали, щоб забути?

Тиждень тому наша держава могла втратити результат унікальної 20–річної праці дослідників з усіх регіонів України. Картотеку більш ніж на 10 мільйонів людей, загиблих під час останньої світової війни, Фінської війни, війни в Афганістані та під час інших військових конфліктів часів СРСР, а також меморіальну літературу могли просто викинути на вулицю.

Хижа сокира в руках чужої влади

Хижа сокира в руках чужої влади

«УМ» писала про проблеми льодового стадiону «Крижинка», який влада збирається зруйнувати на НСК Олiмпiйський i побудувати в Днiпровському районi Києва, на вулицi Шалетт. Тепер — друга серiя цього сумного серiалу: що думає про цю iдею територiальна громада Днiпровського району?

«Крижинку» — під асфальт

«Крижинку» — під асфальт

Ковзанку «Крижинка» та тенісні корти, розташовані на території Національного спортивного комплексу «Олімпійський», знесуть. Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту наголошує на необхідності будівництва на їхньому місці «зони гостинності», яка являтиме собою... порожню заасфальтовану ділянку площею 35 тисяч квадратних метрів.

Вихованці спортивних шкіл, їхнi тренери та батьки занепокоєні: заради двох тижнів футбольних змагань знищать найкращі в Україні тенісні корти та ковзанку, де готуються до Олімпіади спортсмени. Міністерство розводить руками: така вимога УЄФА, і пропонує тенісистам альтернативне місце для тренувань — корти «Льодового стадіону» в Голосієвi. Хокеїстам і фігуристам чиновники обіцяють звести нову ковзанку європейського рівня на вулиці Міста Шалетт у Дніпровському районі. Однак тренерів iз тенісу запропоновані корти зі штучним покриттям не задовольняють. А проти будівництва нової ковзанки виступають мешканці Дніпровського району — нову «Крижинку» хочуть будувати на місці шкільного стадіону, причому навіть без акта на землю. Розібратися в ситуації намагався кореспондент «УМ».

Усі пори року зустрілися в одному саду

Усі пори року зустрілися в одному саду

Сьогодні один із найбільших і найкращих ботанічних садів світу відзначає своє 75–річчя. Незважаючи на те, що держава на святкування не виділила ні копійки, працівники причепурили територію на «відмінно». Кияни та гості столиці мають змогу відвідати нові та ексклюзивні куточки саду: «Гравійний сад», «Пори року», ділянку топіарного мистецтва. Крім цього, до початку холодів у відвідувачів ще є можливість помилуватися осінніми квітами та відпочити біля оновленого фонтану. Хоча, як запевняє керівництво саду, взимку тут теж буде на що подивитися. Кореспондент «УМ» ознайомився з усіма новинками, підготованими до річниці.

Роги й копита — під контроль

Роги й копита — під контроль

Останнім часом у пресі Київський зоопарк поставав таким собі «Освенцiмом для тварин». Одне за одним з’являлися повідомлення про смерть чергових його вихованців. На початку місяця померло три пінгвіни, до того ще був шимпанзе Джонні, а раніше — ведмеді, гаял, слон...

При кожному повідомленні адміністрація лише розводила руками або намагалася звинуватити у смерті тварин невідомих отруювачів. Нині про отруєння звірів уже ніхто не розповідає. Фахівці сходяться: тварини вмерли власною смертю. Але чому?

Кадилом, кийком і сльозогінним газом

Минулої неділі ВО «Свобода» ініціювало збори противників будівництва храму в парку «Юність». Цього разу з вимогою надання документів на будівництво зібралося близько 50 мешканців Борщагівки. Однак, крім уже звичної відповіді, що «зараз документів показати не можемо», проти людей і «свободівців» молодики застосували силу і сльозогінний газ. «Я була в парку ще до 16–ї години, до початку акції, — розповідає мешканка Борщагівки Тетяна. — О другій годині прибув священик і з десяток «прихожан» (щоразу на це інші люди), відправив службу під будівельним парканом і о третій годині вже пішов. А за чверть до шістнадцятої прийшло шість молодиків, перевдяглися в камуфляж і стали по периметру будівництва».