Який батько, такий і син

Королівська Шведська академія наук повідомила вчора на прес-конференції в Стокгольмі, що Нобелівську премію з хімії за цей рік присуджено американському вченому Роджеру Д. Корнбергу. 59-річний лауреат є професором Школи медицини при Стенфордському університеті (штат Каліфорнія). Він — син Артура Корнберга, який 1959 року здобув Нобелівську премію з медицини за дослідження в галузі генетики. В обгрунтуванні академіків із Нобелівського комітету говориться, що Корнберга нагороджено за «дослідження молекулярного базису еукаріотичної транскрипції»

Північна Корея проти решти світу

Позавчора комуністична Північна Корея повідомила про свій намір провести ядерні випробування, але при цьому запевнила, що ніколи першою не застосує ядерну зброю, повідомляє Бі-Бі-Сі. За словами офіційного Пхеньяна, ці випробування зміцнять обороноздатність країни перед обличчям можливої військової агресії з боку США. Режим Кім Чен Іра звинувачує Сполучені Штати в намірах «розпочати другу корейську війну». Експерти вважають, що Північна Корея володіє достатньою кількістю матеріалів для виготовлення шести- й восьмиядерних зарядів, однак ще не має технологій, які дозволяють створювати боєголовки.

Спочатку був вибух

Спочатку був вибух

Нобелівський комітет Королівської Шведської академії наук учора назвав прізвища цьогорічних лауреатів з фізики. Премію поділили між собою двоє американців— 60-річний Джон С. Мазер із Центру космічних польотів НАСА та 61-річний Джордж Ф. Смут із Каліфорнійського університету у місті Берклі — за, цитуємо, обгрунтування комітету, «відкриття форми чорного тіла та анізотропії космічної мікрохвильової фонової радіації».

Воля ваша

Воля ваша

Шiстьох російських військовослужбовців, яких минулого тижня заарештували в Грузії і чотирьом iз яких було висунуто звинувачення в шпигунстві, відпустили, й позавчора ввечері вони прилетіли з Тбілісі до Москви літаком МНС Росії. В аеропорту їх особисто привітав міністр оборони Росії Сергій Іванов. При передачі військовослужбовців російській владі посередниками виступили представники ОБСЄ. Звільненню російських громадян, яких грузинські правоохоронні органи підозрюють у шпигунстві та причетності до терористичних замахів, сприяло звернення голови дипломатичної служби ЄС Хав'єра Солани до президента Грузії Михаїла Саакашвілі, в якому містився заклик до швидкого розв'язання конфлікту з Росією.

Або Пан, або пропав

62-річний міністр закордонних справ Південної Кореї Пан Гі Мун переміг у четвертому й останньому неформальному рейтинговому голосуванні, яке Рада Безпеки ООН провела в ніч із понеділка на вівторок. За нього віддали свої голоси 14 із 15 членів РБ ООН, один утримався. Під час попередніх трьох голосувань Пан Гі Мун отримав, відповідно, 12,14 та 13 голосів.

Боротьба за найсолодше

Боротьба за найсолодше

Австрія: лівий поворот
На парламентських виборах в Австрії цілком несподівано перемогла опозиційна, ліва Соціал-демократична партія. За попередніми результатами виборів, які подало міністерство внутрішніх справ, есдеки заручилися підтримкою 36,1 відсотка виборців.

З корейцем на чолі

Четверте, остаточне, голосування з кандидатури нового Генерального секретаря ООН заплановано на післязавтра, 2 жовтня. Незаперечним лідером у рейтингах серед семи претендентів є міністр закордонних справ Південної Кореї Пан Гі Мун.

Запах війни

Запах війни

Посол Росії в Грузії В'ячеслав Коваленко відбув до Москви «на консультації» в МЗС. Учора вранці до Тбілісі прибув перший iз чотирьох транспортних літаків МНС Росії, які мають вивезти з Грузії на невизначений час 100 співробітників посольства Росії в Тбілісі та членів їхніх сімей. МЗС Росії рекомендувало всім російським громадянам залишити територію Грузії. Ці дії фактично означають, що Москва розірвала дипломатичні відносини з демократичною кавказькою республiкою.

Чи то миротворці, чи то терористи

Чи то миротворці, чи то терористи

Розгорівся черговий конфлікт між Грузією та Росією: позавчора грузинські силові структури заарештували чотирьох російських військовослужбовців. Інтернет-агенція Газета.ru повідомила, що підполковника Олександра Саву було заарештовано в аеропорту Тбілісі, підполковника Дмитра Казанцева — у самій столиці, коли він їхав на автомобілі, підполковника Олександра Завгородцева та майора Олександра Баранова затримали в Батумі. У ніч із середи на четвер у Батумі були заарештовані ще двоє російських військовослужбовців — Амір Асланян та Руслан Скрильніков. Усі шестеро належать до так званого російського миротворчого контингенту в Грузії. Разом з іноземними заарештовано 12 громадян Грузії, яких підозрюють у співпраці з російською розвідкою. Серед них є етнічні грузини, вірмени та росіяни.

Війна з тероризмом зміцнила тероризм

Позавчора ввечері бюро національного директора розвідки США Джона Неграпонте зняло гриф «таємно» та оприлюднило фрагменти підготовленого ще в квітні звіту 16-ти американських розвідувальних агенцій, в якому стверджується, що війна в Іраку значно посилила ворожі настрої до США в мусульманському світі. «Джихад в Іраку створив нове покоління лідерів і агентів тероризму», — йдеться у звіті. Незважаючи на серйозні удари, які були завдані по керівництву «Аль-Каїди», загроза від ісламських терористів значно зросла і розширилася, як із точки зору кількості терористичних замахів, так і їх географічного поширення. «Якщо такі тенденції збережуться, то загроза для інтересів Сполучених Штатів, як всередині країни, так і за кордоном, стане ще більш масштабною. Поєднання таких чинників, як спільні цілі й розпорошені по світу виконавці, спричинить до того, що все важче буде викривати та ліквідувати угруповання джихадистів», — пишуть автори звіту.