Поки що — з правом листування

Цікава «комунікація» відбувається між Партією регіонів та міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Як відомо, минулого тижня активісти фракції ПР у парламенті звинуватили міліцейське відомство у «вибиванні» свідчень проти їхнього Колесникова й поклали Луценкові на трибуну пакет сухарів — він їх «регіоналам» повернув, натякнувши, що в тюрмі така провізія доречніша. Після цього донецьке обласне відділення партії Януковича провело піар-акцію «до Дня міліції» під назвою «Вибери книгу — привітай міністра!».

2006-й — рік подання заявки на членство в ЄС?

2006-й — рік подання заявки на членство в ЄС?

Цього року в Україні з'явилася ще одна професійна «червона» дата. Нарешті свята на своїй вулиці діждалися працівники дипломатичної служби. Свято це, згідно з указом Віктора Ющенка від 21 листопада, щорічно відзначатиметься у найкоротший день року — 22 грудня.
Відтак учора відбулися дебютні святкування, щоправда, за традиційним для таких днів сценарієм: зустріч міністра закордонних справ iз ветеранами дипломатичної служби, зібрання колективу центрального апарату МЗС, урочисті збори та концерт у Національній філармонії України за участю керівництва держави. А з самого ранку Тарасюк поклав квіти до пам'ятної дошки першому міністру закордонних справ України Олександровi Шульгiну (він став генеральним секретарем міжнародних справ УНР після відповідного рішення Центральної Ради 22 грудня 1917 року).

А судді — ніхто...

У вмінні буквально на голому місці псувати свій імідж у світі Україні, мабуть, немає рівних. Навіщо фальсифікувати вибори, душити пресу, кидати до в'язниць політичних опонентів тощо, якщо й без того є чимало можливостей впасти в очах міжнародної спільноти десь до рівня плінтуса? Схоже, саме до цієї точки, щонайменше з погляду Венеціанської комісії, зусиллями Верховної Ради стрімко прямує наша держава. Адже саме парламент (якому, нагадаємо, після вступу в дію змін до Конституції належить по суті керувати державою) вже кілька місяців стоїть на заваді роботі Конституційного Суду.

Вимахування після бійки

Зазнавши позавчора поразки у бою за бюджет на наступний рік, парламентська опозиція вирішила ще трохи поздіймати бучу навколо затвердження чи незатвердження головного фінансового документа країни. Зокрема, фракція «Регіони України» вимагає скасувати вівторкове рішення про ухвалення держбюджету-2006. Із відповідною заявою від імені «синіх» виступив із трибуни депутат Олександр Стоян. Цей нардеп, котрий, нагадаємо, пройшов до Верховної Ради як другий номер списку «Нашої України», оголосив, що голосування за бюджет було сфальсифіковане. «Регіонали» вважають, що «в цивілізованій країні уряд, який допустив таке, мав би піти у відставку». Відтак фракція Партії регіонів вимагає від регламентного комітету ВР відмінити голосування щодо держбюджету і звертається до Президента Віктора Ющенка із закликом не підписувати закон про держбюджет-2006, аби «не узаконювати факт фальсифікації».

Хотіли свободи? Отримуйте!

Хотіли свободи? Отримуйте!

У 2005 році в Україні значно побільшало свободи слова, покращилася ситуація зі ставленням до журналістів у порівнянні з роками правління Кучми. Принаймні такий висновок випливає зі щорічного моніторингу порушень свободи слова, проведеного Інститутом масової інформації спільно з моніторинговою компанією «Артикль 19» (Велика Британія).

Державі — феросплави, Пінчукові — сльози

Державі — феросплави, Пінчукові — сльози

Якщо спершу розміщені на найбільших вулицях столиці яскраво-червоні рекламні щити, на яких замість звичних «бігморд» або яскравих картинок красувався «сухий» напис білими літерами «Зупинимо корупцію! Криворіжсталь продано. На черзі НЗФ» привертали до себе увагу вже самою своєю нетиповістю, то згодом кияни перестали звертати на них увагу. Тим паче, що конфлікт навколо Нікопольського заводу феросплавів, який так яскраво спалахнув наприкінці літа, згодом зійшов із перших шпальт і топ-новин ЗМІ.

Чарівник країни — О. З.?

Чарівник країни — О. З.?

Учора Партію патріотичних сил перейменували на честь її нового лідера. Відтепер вона — «ППСУ Олександра Зінченка». «Патріоти» були змушені вдатися до такого кроку, бо відмовилися від вступу до Блоку Юлії Тимошенко (нібито через присутність у списку кучмістів, хоча в БЮТ кажуть — через надмірні «квотні» вимоги ППСУ), тож єдине, на чому тримається сякий-такий рейтинг їхньої політичної сили, — ім'я лідера. «Патріоти» сподіваються, що це підвищить популярність маловідомої партії. Хоча й авторитет Зінченка останнім часом падає. Його прізвище не звучить так гучно, як, скажімо, два місяці тому, та й судові баталії за обвинуваченнями президентського оточення в корупції О. З. наразі програє.

«Людей обманювати не можна...»

Віктор Янукович упевнений, що його політична сила після парламентських виборів прийде до влади. «Ми будемо намагатися з квітня 2006 року чітко взяти у свої руки владу і наводити порядок у країні», — сказав лідер Партії регіонів на позавчорашній прес-конференції. Йому «важко уявити навіть у страшному сні, що буде з нашою державою», якщо підтримку на виборах отримає нинішня влада, яка продовжуватиме свій курс. «Ми віримо, що український народ — мудрий. Людей обманювати не можна. Я в цьому у своєму житті неодноразово переконувався», — додав невдаха президентських виборів-2004, який свого часу здійснив дві «ходки» на «зону». Це він говорить у тому контексті, що «народ не може дозволити, щоб «помаранчева» команда продовжувала знищувати нашу державу».