Вилітай — подешевшало!

Прибуло полку «операторів» комерційних польотів у космос. Ідеться про чергову фірму, яка ще не запустила жодної ракети, але вже почала продаж квитків для всіх охочих побувати на навколоземній орбіті. Компанія «Аера спейс турз» оголосила про це минулого четверга, і її рекламна перевага — порівняно недорогі квитки.

Тепер ти в армії, принце!

Тепер ти в армії, принце!

Спадкоємець британського трону Чарльз втілив у життя свою страшну погрозу на адресу молодшого сина — принца Гаррі. Рудий нащадок блакитної кровi таки йде в армію. Точніше, вже прийшов. У неділю Гаррі прибув до військової академії Сандхерст, що в графстві Суррей.

Згаслий феномен

Згаслий феномен

В американських університетах нова «фішка» — конференції, скликані для обговорення поп-зірок. Першим об’єктом дослідження, як не дивно, став «феномен» згаслого й збанкрутілого кумира мас — Майкла Джексона. Студенти й викладачі провідних вищих навчальних та наукових закладів зібралися в Нью-Йорку й спробували дослідити сексуальні, расові й артистичні аспекти кар’єри колишнього ідола. Прикметно, що при цьому вони старанно уникали теми суду над Майклом, що досі триває й потроху повертається на користь Джексона, у справі про розбещення малолітніх, і говорили переважно про унікальний шлях чорношкірого хлопця з небагатої сім’ї до вершин світової слави. Так само поза полем уваги лишилося падіння співака з вершини наприкінці 1990-х років.

Термінатор — вождь червоношкірих

Термінатор — вождь червоношкірих

Політкорекність — ставлення білих до чорних, червоних, жовтих і навпаки — настільки делікатне питання, що дуже часто слугує підвердженням постулату про те, куди вистелено дорогу благими намірами. От, скажімо, губернатор Каліфорнії, відомий голлівудський «качок» Арнольд Шварценеггер видав рішення про заборону шкільним командам з ігрових видів спорту використовувати у своїй назві слово redskins («червоношкірі»). На його думку, воно ображає почуття корінних американців — індіанців, повідомляє агенція «Ассошіейтед Пресс».

Том Круз проти марсіанського нашестя

Том Круз проти марсіанського нашестя

Один із найвдаліших режисерів за всю історію кіно — майстер широкого профілю. Найбільше «Оскарів» — 12 — зібрали його фільми-драми «Список Шиндлера» й «Порятунок рядового Райяна» про Другу світову війну. Були у Спілберга також супервдалі «Щелепи» й «Парки юрського періоду», але не менше цей режисер уславився як «фантаст». Можна пригадати, що його стрічка «Інопланетянин» 1982 року довгий час утримувала рекорд касових зборів у всьому світі, а ще тему стосунків мiж представниками різних світів розкрив фільм «Близькі контакти третього роду», який вважається класикою цього жанру. І ось 58-річний маестро, який певний час сумував без великих проектів, вирішив повернутися у світ контактів і конфліктів з інопланетянами. Минулого тижня інформагенції повідомили, що Спілберг вирішив зняти картину «Війна світів», яка має стати найдорожчою в історії кінематографа. Бюджет нової фантастичної кіноепопеї, за планом режисера й продюсера, значно перекриє витрати на зйомки камеронівського «Титаніка», тобто сягне за 200 мільйонів доларів.

Лялькова помста

Свого часу «УМ» повідомляла, що одному вашингтонському вигадникові спала на думку ідея випустити ляльку-Шварценеггера, і в крамницях з'явився іграшковий «Термінатор» із великою головою на пружинці, в костюмі, з автоматом у руках. Утім губернаторові Каліфорнії такий імідж не припав до смаку. Він домовився з компанією-виробником — «Огайо діскаунт» — про те, що вона випускатиме-таки ляльок Арнольдів, але без зброї. Така «виправлена» цяцька коштуватиме 20 доларів, і частина коштів від продажу йтиме до благодійного фонду Шверценеггера, який організовує денне дозвілля дітей після школи.

Тут Філіппу жаба й «сіськи» дала

Тут Філіппу жаба й «сіськи» дала

Скандальне протистояння російського поп-співака Філіппа Кіркорова з ростовською журналісткою Іриною Ароян нарешті отримало оцінку. Нагадаємо, що все почалося з прес-конференції, на якій гастролер, звинувачений у надмірній «рімейкотворчості», всіляко «опускав» доскіпливу газетярку разом із її «сіськами» та «рожевою кофтинкою», вимагав професіоналізму в спілкуванні зі «звєздою» й насамкінець обізвав «п...ю». Ірину в Росії підтримали ледь не всі колеги, справа набула значного суспільного резонансу, обросла анекдотами, і, зрештою, цього тижня суд Ростова-на-Дону виніс рішення за позовом пані Ароян (до речі, журналістки в зал суду на знак солідарності прибули в рожевих кофтинках).

Моська побила слона

Моська побила слона

Один із найвідоміших американських кік-боксерів недавнього минулого Рік Руфус повернувся на ринг, аби взяти участь у незвичному й уже точно останньому для себе поєдинку: в комерційному бою, що відбувся у Скоттсдейлі (штат Арізона) ветеран зійшовся зі знаменитим Акебоно — абсолютним чемпіоном світу з боротьби сумо, так званим «йокозуною», що має найвищий сумоїстський рейтинг сучасності. Акебоно знаний у всьому світі, в тому числі й через те, що вперше став легендою в майже святому для японців виді спорту, маючи при цьому неяпонське походження (він уродженець Гаваїв, тихоокеанського штату США). А ще — завдяки видатним габаритам. І саме це створювало такий ажіотаж навколо бою «малого» гіганта Акебоно й Руфуса, легшого за суперника майже на 120 кілограмів і нижчого на 23 сантиметри.

Залізяко, не кіксуй!

Штучний інтелект наступає: канадський інженер Майкл Грінспен уже протягом п'яти років вдосконалює робота, який... грає в більярд. За словами винахідника, через 5—10 років його машина під назвою «Діп грін» стане в більярді таким же чемпіоном, яким у 1997 році був комп'ютер «Діп блю», що обіграв Гаррі Каспарова.

Нового дня кізячок

Учені, що спеціалізуються на дослідженнях харчових продуктів, ще раз розповіли про «таємницю» найдорожчої в світі кави Kopi Luwak. Ту саму, зерна для приготування якої проходять переробку в... шлунково-кишковому тракті азіатської пальмової циветти, тварини з сімейства котячих, і тільки після цього їх обсмажують, мелють і продають гурманам по тисячі доларів за кілограм. Цю каву описують як «таку, що віддає землею і пліснявою, вона густа, м'яка й насичена, з відтінками шоколаду і джунглів», переказує «Форум». Поставки сорту Kopi Luwak завжди були обмеженими, а політичне безладдя в Індонезії ще більше знизило його виробництво — зараз виготовляється менше 230 кілограмів такої кави на рік.