«Лебедина» гільза

Відомий у владних кулуарах Закарпаття нездоровою любов’ю до використання вогнепальної зброї молодший спеціаліст І категорії економічного відділу управління майном Ужгородської міськради Михайло Пісняк втратив посаду. А все через чергову необдуману стрілянину, яку на честь старого Нового року влаштував в одній із кав’ярень Ужгорода. Інцидент відбувся 14 січня близько опівночі, коли син банкіра Пісняк разом iз друзями випивав у «PRAVDA–кафе», що на вулиці Льва Толстого.

Вони літали і їх впіймали

У Південному Судані з незрозумілих причин затримано екіпаж літака Ан–32, до складу якого входять громадяни України, Росії, Вірменії, Узбекистану й Судану. Інцидент стався ще в останні дні грудня, втім став набутком гласності лише вчора. Про нашого співвітчизника теж мало що вiдомо — за даними деяких ЗМІ, він нафтовик.

Тур під воду

Тур під воду

Більшість громадян України, які врятувалися під час катастрофи судна Costa Concordia, дісталися рідних домівок. Учора прилетіли на Батьківщину двоє туристів, а у вихідні — найчисельніша група, 27 осіб. В аеропорту «Бориспіль» українців, що прибували кількома рейсами, зустрічали дипломати, представники МНС, а також лікарі, зокрема й психологи. Туристи прилетіли без речей та документів: консульство нашої країни в Італії видало їм свідоцтва про повернення в Україну, оскільки у врятованих не було ніяких документів. За словами речника МЗС Олександра Дікусарова, за сприяння посольства в Італії 14 січня (надвечір того дня, коли сталася трагедія) всі українці були розміщені у готелі.

Тигрюля «з животиком»

Півроку тому білу тигрицю, подаровану Ялтинському зоопарку «Казка» Юлією Тимошенко, «видали заміж» за красеня Патріка — теж альбіноса. Нареченого для Тигрюлі, після річних пошуків, привезли з Франції. Проте норовиста самиця довго не підпускала його до себе і навіть била. Співробітники зоопарку дуже переживали, що ще довго не побачать потомства від цієї парочки, аж раптом нещодавній ветеринарний огляд подарував їм справжній сюрприз: виявилося, тигриця ось–ось повинна народити.

Редизайн у режимі «Не знайдено»

Редизайн у режимі «Не знайдено»

Єдиний офіційний інтернет–портал органів виконавчої влади після кардинально оновлення зазнав відчутних змін. Та сказати, що на краще, складно. Користувачі інтернету скаржаться, що сайт увесь час працює з перебоями або не відкривається взагалі, а на екрані висвітлюється сумне речення: Not found («Не знайдено»). До того ж неможливо не тільки зайти на окремі розділи сайту, а й вийти на голов­ну сторінку.

Мораторій на «розкрутку»

Київська міська державна адміністрація на період iз 1 січня до 1 серпня 2012 року встановила обмеження на розмiщення нової зовнiшньої реклами. Пояснюють це пiклуванням про кращий вигляд столицi пiд час проведення фiнальної частини чемпiонату Європи з футболу. Відповідно до розпорядження КМДА від 29 грудня, мерія впродовж семи мiсяцiв не прийматиме від операторів зовнішньої реклами заявки про надання дозволів.

Спалах фотокамери сліпить суддю

Дві години тривало засідання у Києво–Святошинському районному суді під головуванням судді Юрія Бурбели. Справу «васильківських терористів» розглядали у залі із спеціально обладнаною «суперкліткою», де поверх ґрат натягнута ще й сітка — щоб підсудним не можна було потиснути руку або щось передати. «Суцільні порушення і знущання почалися із самого початку засідання. Суддя і прокурор виступали проти всіх зауваг адвокатів. Із підсудних довго не знімали наручники, водночас суддя стверджував, що вони можуть бути активними учасниками процесу. На що підсудні відповідали: «Як ми можемо співпрацювати з судом, якщо навіть не можемо нічого занотовувати, бо всі наші рухи скуті?». Щодо спалахів фотоапаратів журналістів, то суддя казав, що вони заважають йому розбиратися у справі й оцінювати все тверезо, — розповідає «УМ» деталі процесу член Конгресу українських націоналістів Микола Коханівський, який був присутній на тому засіданні. Адвокат одного з підсудних, Дмитро Лошаков, утім, вважає, що, «крім порушення права підсудних на захист і допуску ЗМІ лише на період судових дебатів, порушень iз боку судді не було».

Зачистка під Євро

Сумніви про достовірність епідемії сказу в кількох районах столиці виникали у захисників природи та ветеринарів ще перед новорічними святами. Днями проблему знову порушив депутат Київради Олександр Бригинець. Попри заяви комунального підприємства «Центр ідентифікації тварин», каже депутат, нових випадків захворювань на сказ немає, а от собак на вулицях стає дедалі менше.

У банк — як у міліцію

У банк — як у міліцію

У зв’язку зi збройним нападом на відділення «Приватбанку» в Донецьку, під час якого загинули п’ятеро осіб, Міністерство внутрішніх справ запропонувало Національному банку України передбачити обов’язкову присутність озброєної охорони МВС у банківських установах. За словами міністра Вiталiя Захарченка, керівництво НБУ схвально по­ставилося до такої новації. Втім чи приймуть її комерційні банки і — головне — чи вартові міліціонери при вході стануть запорукою цілковитої безпеки і співробітників, і клієнтів банків?

Подарунки не від Діда Мороза

«На головній ялинці країни у Палаці «Україна» дітям замість подарунків роздають гуманітарну допомогу, яку збирали для дітей iз притулків», — ось який звіт щодо діяльності Палацу «Україна» блукає інтернетом. Щоправда, підкріплений він лише коментарем однієї мами із соцмережі «Живий Журнал». «Діти після вистави 29 грудня помчали по подарунки. Зазвичай щороку за окрему плату малюкам давали коробку з цукерками, однак цього року здивували. У кожній коробці лежав шматок мила, зубна щітка, тюбик зубної пасти, кілька маленьких блокнотів, беушні олівці й фломастери, вирвані листочки з дитячих розмальовок (ділили, очевидно, одну книжку на кілька «порцій»). У сина в коробці лежало кілька просто білих аркушів А4, складених навпiл. Хенд–мейд рукавиці й шапки, рушнички розміром 20х20», — пише Надія Бучинська у своєму «ЖЖ» та в коментарі «Українській правді». «Палац «Україна» продає «гуманітарку», призначену для дітей–сиріт», — такий висновок зробила інтернет–спільнота.