Остання нерухомість

Остання нерухомість

Ось уже років 30 померлих киян немає де хоронити. Із 29 столичних кладовищ загальною площею 560 гектарів офіційно відкрито лише одне, поблизу Віти–Поштової — «Південне». Експерти припускають, що вільнi місця тут будуть максимум до 2013 року.

Про можливий «цвинтарний дефіцит» знали всі мери столиці. Кожен із них обіцяв вирішити це питання, кілька разів лунали заяви про відведення земель за межами міста, проте віз із місця не рушив. Чиновники з команди Попова також заговорили про відведення земель для нового кладовища. Однак через півтора місяця після гучних заяв стає зрозумілим, що питання найближчим часом не вирішиться. Принаймні у відповіді на офіційні запити КМДА зазначає, що Генпланом до 2025 року передбачено розширення меж цвинтарних площ, однак у якому році це станеться — невідомо.

Чому закрито кладовища, хто на цьому заробляє і скільки коштує місце на Байковому цвинтарі — з’ясовував кореспондент «УМ».

«Перегони» з єдиним учасником

Після низки перевірок, погроз залучити до справи прокуратуру і «зачисток» у лавах колективу, Міністерство освіти й науки підняло своє знамено над «кузнею» спортивних кадрів — столичним Республіканським вищим училищем фізкультури, яке дало світу 23 олімпійських чемпіонів.

Із шашками наголо

На противагу п’яти тисячам прихильників Комуністичної партії України, які 1 травня зібралися на маніфестацію в Києві під прапори Радянського Союзу та несподівані плакати типу «Підтримаємо президента–патріота Лукашенка», у День солідарності трудящих провели свій марш півтисячі представників незалежних профспілок та лівого студентства. Профспілки «Пряма дія», «Захист праці», а також «Феміністична офензива», Організація марксистів, анархісти тощо йшли колоною від станції «Арсенальна» — демонстрували готовність до протесту проти реформ, які підготувала влада у проекті закону «Про вищу освіту», Трудовому, Житловому та Податковому кодексах. Музичний супровід у виконанні духового оркестру то бентежив «Інтернаціоналом», то викликав посмішку «Гоп–стопом» біля адміністрації Януковича.

Ще одна з «молодої команди» Черновецького

Столична прокуратура порушила кримінальну справу проти колишньої керівниці Київського зоопарку, а нині — директора комунального підприємства «Центр ідентифікації тварин» Світлани Берзіної. Як ідеться у повідомленні організації «Форум порятунку Києва», яка поширила скан офіційного документа прокуратури, пані Берзіну звинувачують одразу за двома статтями. Перша — стосовно привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; це загрожує ув’язненням від семи до 12 років. Друга — за службове підроблення, за що можна отримати від двох до п’яти років.

Крах «молодої команди»

Крах «молодої команди»

Як і прогнозували експерти, «молода команда» Леоніда Черновецького почала «рідіти» на очах. Учора на сесії Київради новообраний секретар Галина Герега зачитала одразу 17 заяв про вихід депутатів із блоку імені чинного мера.

Дерева лежать, а будівництво ніяк не «стане»

Активісти громадської ініціативи «Кияни проти руйнації» знову взялися допомагати Президентові розбиратися з варварським будівництвом у столиці. Після безрезультатної акції «Покажи Президенту незаконну забудову», під час якої збирали підписи та фотографувалися на тлі кранів над станцією метро «Театральна», перейшли до більш конкретних дій — оголосили список чиновників, які ставили підписи під незаконними дозволами. «Кияни проти руйнації» мають надію, що так Януковичу буде легше в його боротьбі, і хоч когось із чиновників до відповідальності таки притягнуть.

Стоп–кран для бульдозера

Стоп–кран для бульдозера

Дві найскандальніші «будівельні точки» Києва — на перетині вулиць Хмельницького та Пушкінської — над станцією метро «Театральна» та у буферній зоні Софії Київської (вулиця Гончара, 17—23) — продовжують рости з кожним днем. І це попри те, що перше будівництво може спричинити обвал вестибюлю станції метро та нищення приміщення Театру російської драми ім. Лесі Українки, а друге — існуванню пам’ятки архітектури, яка включена до списку об’єктів ЮНЕСКО, Софійському собору, Київській ендокринологічній лікарні та сусіднім будинкам.

Нещодавно представники влади та особисто Віктор Янукович заявляли про те, що зведення скандальних багатоповерхівок необхідно зупинити. Сам Президент просив повідомляти його про незаконні будівництва. Однак попри численні акції киян, Федорович, схоже, громадськість так і не почув. А Прем’єр Микола Азаров, який 22 березня «взяв під особистий контроль» скандальні об’єкти, створив комісію для перевірки документації з чиновників... які й видавали дозволи на будівництво. Раніше, у лютому, голова КМДА Олександр Попов обіцяв зупинити будівництво над «Театральною» і на Гончара, однак згодом заявив, що забудовники мають дозвільну документацію, тому компенсація споруди влетить місту в 1 мільярд гривень.

Чому чиновники не можуть дати ради будівельному свавіллю, яким чином громада міста може вплинути на столичну владу — намагався дізнатися кореспондент «УМ».

Чотири місяці миру

Власник англомовної газети Kyiv Post Мохаммад Захур та журналістський колектив видання дійшли попередньої згоди, яка допоможе вирішити ситуацію, що склалася після звільнення минулої п’ятниці головного редактора Браяна Боннера. «19 квітня пан Захур погодився на пропозицію повернути Боннера в Kyiv Post як одного з чотирьох членів редакційної колегії, до якої також увійшли заступники редактора Катерина Горчинська, Роман Олеарчик та Джеймс Марсон», — йдеться у повідомленні на сайті видання. Також видавець надав письмову гарантію невтручання у редакційну політику, додавши, що «він був вражений тим, наскільки активно вся редакція захищала те, у що вірить, — свободу слова».

«Молода команда»-2

«Молода команда»-2

Учора по обіді депутати Київради обрали собі нового секретаря. Головував на сесії Леонід Черновецький, який і запропонував проголосувати за Галину Герегу — депутатку від «Громадського активу Києва». Її кандидатуру вирішили підтримати депутати Блоку Черновецького ще у вівторок, після звільнення Олеся Довгого. На засідання пані Галина прийшла у компанії свого усміхненого попередника.

Гамлет без зарплати

Гамлет без зарплати

Заспані перехожі, що йшли бульваром Шевченка, могли стати свідками незвичайного пікету. Близько двох десятків людей у рясах, із плакатами та гучномовцями, зібралися у понедiлок під дверима Головного управління культури столиці й почали співати пісень. Страйкарi насправді не мали жодного стосунку до «справ божих» — озвучити свої вимоги культурному главку прийшли актори муніципального театру «Київ». З квітня їм офіційно перекрили фінансування. Директор­розпорядник театру «Київ» Ольга Нежурко каже, що Світлана Зоріна, керiвник Управління культури КМДА, минулого тижня видала довідку, згідно з якою театрові зменшено фінансування. «У п’ятницю зібрався колектив, ми вирішили відіграти останню виставу в неділю, а сьогодні почати страйк, — каже пані Ольга. — Сьогодні, хоч і початок Страсного тижня, ми вийшли на мітинг, аби управління побачило тих людей, яких позбавляють роботи».