І гопак — один на всіх

Шість років — прекрасний період для будь-якого фестивалю. По-перше, вже є історія, яка не лише фіксувала найцікавіше, а й працювала на авторитет. По-друге, перші гулі вже набиті, ризик повторюватися ще занадто малий — ну не шістдесят же років, а всього лише шість! — тож ідей море, та й бажання їх реалізовувати ще не перетворилося на вироблений рефлекс.

Новорічна ніч по-східному

Якщо ви гадаєте, що це черговий проект «Інтеру», який полюбляє знімати по кілька мюзиклів щорічно, то глибоко помиляєтеся. Цей канал зі своїм «Сорочинським ярмарком» уже, мабуть, переймається монтажем-озвучкою, а «розбійників» як родзинку своєї новорічної ночі знімають «Студія «1+1» та канал СТС.

«Люблю мистецтво невиліковно»

«Люблю мистецтво невиліковно»

«Суть мистецтва полягає в його чарівності. Всі недоліки, все можна пробачити художнику, якщо його творіння зачаровує». Ці слова Іллі Рєпіна повною мірою стосуються і його самого. Хоча, за великим рахунком, Рєпіну і пробачати не було чого. Він намагався бути щирим у житті й творчості. Просто ці намагання трактувалися по-різному. Західні критики називали його геніальним живописцем, зараховували до когорти обраних. Тоді як їхні колеги з радянської Росії — ідеологом соціалістичого реалізму, гостросоціальним художником. Коли Ілля Юхимович писав картину «Бурлаки на Волзі», то переймався, швидше, творчими, технічними проблемами. На Заході цю роботу назвали «найсонячнішою картиною» Віденської всесвітньої виставки. В Росії ж її тривалий час цінували за показово-соціальний сюжет...

Українці світу, єднайтеся!

Українці світу, єднайтеся!

Підрахувати, яку частину від світової спільноти складають українці, сьогодні майже неможливо. Багато хто прийняв громадянство країни, у якій нині проживає, а чимало й таких, які про своє українське походження навіть і не знають — час має здатність «вичавлювати» з людини її національне єство, особливо якщо народилася вона вже в іншій державі, куди колись емігрували її предки. Заробітчани-нелегали ж, аби зайвий раз перестрахуватися, взагалі намагаються не надто просторікувати з приводу того, звідки вони приїхали й громадянами якої країни вони є. Але протистояти цій несправедливості, вважає президент Міжнародної організації «Об'єднання українців світу» Михайло Поплавський, не лише можна, а й треба. З властивою йому ініціативністю Михайло Михайлович розпочав із себе. І пообіцяв уже до кінця цього року відвідати якнайбільше країн, де є українська діаспора.

«Чорноморські ігри»: наступ на шоу-бізнес триває

«Чорноморські ігри»: наступ на шоу-бізнес триває

Виявляється, вислів про те, що чужі діти ростуть швидко, можна дуже влучно спроектувати і на дитячі фестивалі. Здається, тільки-но вчора «Чорноморські ігри» дебютували у музичному просторі України, аж ось уже цей дитячий фестиваль вписав до своєї історії сьомий порядковий номер.

«Біологія» — це навіть більше, ніж анатомія

«Біологія» — це навіть більше, ніж анатомія

Схоже, статистикам від шоу-бізнесу невдовзі доведеться придумати інше, відмінне від уже звичного, золото-платинового визначення популярності дисків та артистів. Оскільки щось неймовірне робиться з альбомом сексі-тріо «ВIА Гра» «Біологія», який дівчата презентували ще минулого року. Диск народ купує просто-таки шаленими темпами, штурмуючи iнтернет-крамниці та музичні розкладки рішуче й безкомпромісно. Передумов для такого ажіотажу, звісно, вистачало.

У Коктебелі — знову джаз

Минулорічний дебют фестивалю «Джаз-Коктебель», ідеологом та натхненником якого став головний редактор служби інформації каналу ICTV Дмитро Кисельов, виявися дуже навіть вдалим. Як у творчому плані: джаз на березі Чорного моря виконували віртуози жанру, чим неабияк потішили меломанів-курортників. Так і в плані практичному: площа перед будинком Максиміліана Волошина, на якій відбувалися концерти, була спеціально до фесту відремонтована й, так би мовити, презентована місту в найкращому вигляді.

«Перлини сезону»: ювілейний заспів

Назва цього фесту вже стала брендом, а сам він ось уже протягом п'яти років має запорізьку «прописку». «Я хотів би подякувати всім тим, хто створив це свято в Запоріжжі, — сказав улітку 1999 року «губернатор» Запорізької області Євген Карташов. — Хай воно завжди буде в нас, і ми просимо організаторів пообіцяти, що фестиваль залишиться у нас, у Запоріжжі». Організаторів довго вмовляти не довелось, але це зовсім не означає, що відтоді «Перлини сезону» не мали у своєму розвитку ніяких проблем.

Канікули з музичним ухилом

Казка на березі Чорного моря — це друга, неофіційна, назва фесту, що ось уже сьомий рік поспіль збирає у Скадовську талановиту дітвору. Алгоритм «Чорноморських ігор» залишається сталим: очний або заочний відбір, що проходить протягом року серед дітей з різних куточків України, після чого переможці їдуть до Скадовська й виходять на сцену фестивалю. Цього року 72 учасники (з них — 11 вокальних груп) віком від 7 до 17 змагатимуться за, можливо, першу серйозну у своєму житті нагороду. Дівчата конкуруватимуть у трьох вікових групах, хлопці — у двох, а у зв'язку з невисокою конкуренцією «Вокальні шоу-групи» об'єднали в одну, незалежно від віку, групу. Цього року організатори фестивалю-конкурсу вирішили протистояти тенденції «дорослих» текстів на дитячій сцені і ввели правило: одна з конкурсних пісень має бути з дитячого мультика, кінофільму, мюзиклу, вистави тощо.

Етнічно стурбований Скрипка запрошує пофольклорити

Етнічно стурбований Скрипка запрошує пофольклорити

Останнім часом творча особистість Олега Скрипки наче роздвоїлася. З одного боку, панк-рок, у контексті якого всі ми звикли бачити нашого улюбленого музиканта, залишається одним з найголовніших дороговказів його сценічної кар'єри: альбоми виходять, кліпи знімають, усе просто чудово. А з іншого — пан Скрипка все частіше почав ініціювати всілякі мистецькі імпрези з явним фольклорним ухилом. Знамениті вечорниці від лідера «ВВ» уже стали постійним і помітним пунктом культурного процесу Києва. Завтра ж має статися ще одна знаменна подія — Олег Скрипка запрошує на етнічний фестиваль «Країна мрій», який він сам «здетонував» і зробив усе можливе, аби ідея не поповнила список хороших, але нереалізованих задумів, а вибухнула справжнім святом, прозвучала щирою народною музикою.